Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság az IT melyik területé...

Manapság az IT melyik területére érdemes szakosodni?

Figyelt kérdés

Fontos, és elsődleges kitétel, hogy ne csak Budapesten, nyugaton, vagy külföldön legyen vele munkám.

Milyen tanfolyamot kéne elvégeznem, hogy azzal ilyen feltételek mellett biztos munkám lehessen? Tanultam korábban többféle programozást, nem áll tőlem távol az IT semmilyen téren, szóval bármire vevő vagyok, de olyan széleskörű lett ez a szakma, hogy akár ha nézek egy tanfolyamot, nem tudom, mibe öljem az időmet, aminek utána hasznát venném a jövőben, és fejlődni tudnék benne (és nem kell hozzá az ország másik felében élnem, hogy dolgozni tudjak).

(Példának okáért a Scrum Master egy érdekes munkakör, de baromi drága a tanfolyam, és úgy érzem, annak míg élek nem lesz jelentősége az egész országban sem.)


A válaszokat előre is köszönöm!^^



2020. szept. 24. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Scrum Mater-t biztos nem választanám, ha vidéken is gondolkodsz. A scrum master durván egy baby sitter és/vagy mini "pszichológus". Általában csak a nagyon nagy cégeknél van erre dedikált ember és ott is kevés, mert több scrum csapathoz is befér.


Java fejlesztő a legjobb döntés szerintem. Vidéken is van vele munka, nyilván nem annyi, de van lehetőség és több, mint .Net/C++/DB/DEVOPS/stb vonalon. Plusz nagyvárosokban pedig milliónyi lehetőség van java fejlesztőként.

2020. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nezd meg milyen allashirdetesek vannak a kornyekeden.
2020. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

#2: sajnos nem releváns az aktuális állásajánlat, mert egy legrövidebb féléves tanfolyam alatt is 6x betöltik a pozíciókat :D

#1: a Java fejlesztőről olyanokat hallottam, amik kicsit elriasztottak tőle, hogy abból valaki vagy nagyon jó, vagy nem kell sehova, viszont nagyon nehéz jónak lenni belőle.

2020. szept. 24. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ne riasszon el, mert ha nem vagy jó, akkor semmivel sem kellesz sehova. De jobb lenne, ha kitalálnád mi érdekel a leginkább és azzal foglalkoznál, különben szenvedés lesz a munka.
2020. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy szakmai vonalon akarsz maradni, vagy belefér az ilyen "softabb" irány.


Scrum masternek nem csak IT-sok mennek, hanem nagyon sok olyan ember is, aki az IT környékén sertepertél, de programozni/hálózatot confolni/rendszert tervezni nem tudna, de jók a soft skilljei, megállja a helyét.


Ez egyben a hátránya is, hogy nagyobb a konkurencia, mint mondjuk egy jó programozónak.



Azt meg nem lehet megmondani, hogy melyik a jó irány, az IT-n belül nagyon sok felkapott, jól fizető, nagyon keresett terület van a fejlesztéstől, az infrán át a tervezésig. Mi az ami vonz, amiben jó vagy, amit szívesen csinálnál.


És még ez sem jelent semmit, én például többször váltottam területet, egyszerűen így alakult.

2020. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4: Ha azt veszem alapul, hogy hányingerem van a munka minden fajtájától, de nem vagyok cigány, ezért nem tehetem meg, hogy nem dolgozom, így mindenképp szenvedés lesz (vagyis már az, mert dolgozom) :D

Innen nézve, mivel az IT területén érzem leginkább otthon magamat, ami legelőször eszembe jut, az a programozás. Én webprogramozást tanultam full stack jelleggel, de elég kevésnek érzem az ott leoktatott anyagot egy valós állás betöltéséhez.

És igen, hát ezt így előre nem lehet meghatározni, hogy ha beiratkozok pl. egy full stack Java programozó tanfolyamra, ahhoz fogok-e érteni, vagy majd utólag derül ki, hogy kidobtam az ablakon a pénzt, és hülye maradtam :D

2020. szept. 24. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha azt veszem alapul, hogy hányingerem van a munka minden fajtájától, de nem vagyok cigány, ezért nem tehetem meg, hogy nem dolgozom, így mindenképp szenvedés lesz (vagyis már az, mert dolgozom) :D"


ugye említettem, hogy a scrum masternek jó soft skillek kellenek... szerintem te ne próbálkozz ezzel az iránnyal

2020. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Amúgy ha jó vagy matekból, akkor durvább irányokat is megnézhetsz, amik a jövőben is biztos sokat fognak érni. Grafika, mesterséges intelligencia, ilyenek.

1-2 nyelvre kizárólag azért nem érzem azt, hogy megéri építkezni, mert későbbiekben el fogják várni, hogy 1-2 hét alatt megtanulj egy új nyelvet, ha épp technológia váltás van a cégnél.

2020. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

"1-2 hét alatt megtanulj egy új nyelvet, ha épp technológia váltás van a cégnél."


Ennyira azért egyrészt nem durva a helyzet (nem 1-2 hét alatt kell átállni), másrészt egy jó programozó azért elég gyorsan tud váltani, tapasztalatból modnom, hogyha kiveszem a képletből az olyan preferenciákat, hogy "fúj, x nyelven én nem vagyok hajandó dolgozni", akkor az átlagos nyelek között relatív gyors a váltás egy tapasztalt fejlesztőnek

2020. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

"Ennyira azért egyrészt nem durva a helyzet"

Tapasztalatból mondom, hogy erre van példa. Nyilván szélsőséges eset, de az volt a célom, hogy rámutassak, hogy ha valaki hosszútávon akar elhelyezkedni, akkor nem fogja egyszerűen megúszni 1-2 nyelvvel élete végéig.


"másrészt egy jó programozó azért elég gyorsan tud váltani"

Ez így van, de ez irreleváns. Nem arra céloztam, hogy lehetetlen, hanem hogy a korábbi nyelv specifikus tudásod sok esetben már nem fog sokat érni a cégnek.

2020. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!