Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Releváns szakmai tapasztalatta...

Releváns szakmai tapasztalattal nem rendelkező szoftverfejlesztők most sehova se kellenek? Illetve ha kellenek, akkor mi a gond az én CV-mel, GitHub-ommal és LinkedIn-emmel?

Figyelt kérdés

60 sikertelen pályázaton vagyok túl az elmúlt néhány hónapban...


Mondjuk ismerek 3 másik embert, aki hasonló cipőben jár.


2020. okt. 6. 09:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ez annyira borzalmas? Mi a rossz benne?


[link]


Az egyik tavaly téli, a másik technológiát most tanulom és a repo félkész, mégis felvállalom.


Ennyire arról tanúskodik, hogy nem vagyok alkalmas az egészre??


A jelenlegi munkahelyemen üzemeltető vagyok, ott is beletanultam a speckó technológiába, az egyetemen is sikerül (amikor nem, akkor energiát szoktam belefektetni), nyáron algoritmizálós feladatokat oldogattam C++-ban a Hackerrank-en, azok is mentek.



Ha ennyire borzalmas, nem azt kérem, hogy kamuzzátok a kérdést meg menjek inkább burkolónak, hanem hogy mi a gond...

Már ha nem csupán a rosszindulat tud áradni belőletek.

2020. okt. 6. 11:08
 12/20 anonim ***** válasza:

Semmi gond vele, csodalatos a kodod es te is csodalatos ember vagy, csak most sehova sem kellenek relevans szakmai tapasztalattal nem rendelkezo szoftverfejlesztok.

Megnyugodtal?

2020. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azt látom, hogy ezen az oldalon sokan trollkodnak ezzel a burkolóval, én nem szoktam, de nem tartom amúgy viccesnek se....

Le is állhattok vele akár.


14


Figyelj. Ha kicsit visszaveszel a rosszindulatból és leírod, mi a gond a GitHub repommal, akkor abból akár tanulni is fogok.

El tudom képzelni, hogy annyira rossz, hogy tényleg hagynom kellene az egészet.

De azt is, hogy olyan hibák vannak benne (konvenciók, design pattern-ek rossz használata, oop szemlélet félreértése és a többi), amikre ha rávilágít valaki, abból pár hónapon belül tanulni tudok.

2020. okt. 6. 11:18
 14/20 anonim ***** válasza:
Senkit nem erdekel a GitHub repod, ha masik 100 jelentkezonek van ugyanilyen repoja.
2020. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkor miért utasítanak el mindenhol?
2020. okt. 6. 11:35
 16/20 anonim ***** válasza:
Mert nem kellesz sehova, van nálad jobb jelentkező.
2020. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Azért van nálam jobb jelentkező, mert ötöde annyi 0 km-es pozira ötször annyian jelentkeznek, mint 1 éve?

Vagy az önéletrajzom rossz?

A LinkedIn profilom rossz?

A kódjaim rosszak? Ha nem is nézik meg a konkrét GitHub repot (akkor minek van...), te milyen következtetést tudsz levonni belőle?

2020. okt. 6. 12:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk miért nem kellesz? Vedd fel a telefont és kérdezd meg a HR-t.
2020. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
te jó ég, ez a troll egy lány...???
2020. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
32%

Elmondom, amit en latok (cv-det nem latom, igy az kimarad):

(IT vezetokent dolgozom, par szaz embert interjuztattam mar.)


Linkedin es github alapjan egyenlore nem latom a tapasztalatot/tudast.

Vegzettsegileg az OKJ sajnos semmit nem er/jelent (annal egy kodolosuli is tobb), a folyamatban levo BSC mar jelenthet a befejezes utan.

Githubra csak telefonrol neztem ra, ez egy feleves feladat nagysagrendileg (mobilinformatika szakon pl. nagyon hasonlo temajuak szoktak szuletni.), valos munkaban hasznosithato tudast (most meg) keveset tukroz.


Valamelyik vonalon (tudas vagy azt igazolo papir) muszaj lenne elorebb lepni, es aztan azt javaslom, hogy az elso egy evben ne a fizetes alapjan valassz ceget, hanem tovabbtanulasi lehetoseg es nev alapjan, mert egy jo hely hipphop potolja ezeket a hianyokat.


(Most ez a BPM support igy keveset mond nekem, ha van koze a fejleszteshez, akkor alaposabban kifejtenem.)

(Es sajnos a Dijbeszedo/Kamara mint ket allamkozeli ceg sem a hihetetlen profizmust vetiti az olvaso ele, es a betoltott poziciok sem erositik, de ezek csak aprobb kerdesek.)

2020. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!