Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik lesznek szerintetek a...

Mik lesznek szerintetek a közvetlen és közvetett hatásai az orvosok drasztikus béremelésének?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%
#9: épp ez az, hogy a töredék marad államiban. Nem fognak tudni mindenkit ellátni. (Ha ez így marad)
2020. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem összeesküvés elméletem van. Mivel az egészségügy eddig is romokban hevert, nekem nagyon az a megérzésem, hogy ezzel kívánják megadni az utolsó döfést neki.

Ha most van egy osztályon 4 orvos, akkor majd lesz 2, vagy rosszabb esetben egy, mert a többi inkább a magánpraxist választja. Annak az 1-nek persze így már telni fog a fizetésemelésre a büdzséből, de jelentősen túl lesz terhelve, a várólisták még hosszabbak lesznek, még jellemzőbb lesz, hogy az ember vagy mélyen a zsebébe nyúl, ha ellátást akár (magán), vagy elpatkol mire sorra kerül az állami egészségügyben. Pár év múlva joggal reformálhatja meg ennek következtében "atyaúristenünk" az egészségügyet, mondván, hogy hálátlan orvosaink ekkora fizetésemelés mellett is elpártoltak. Köpködjön mindenki rájuk, nem a döntéshozók a felelősek. Nyugodt szívvel, tiszta kézzel elkezdhetik az embereket a magánszféra felé terelni, mert hát ők csak próbálják a rosszból kihozni a legjobbat.

Nekem ezzel már most sem lenne egyébként bajom, csak az fáj, hogy a következő években még nagyobb káoszra kell szerintem számítani, mint ami eddig volt. Nekem most azzal van bajom, hogy istentelen mértékű járulékot kifizetek és amikor évente egyszer el kellene mennem egy vérvételre, akkor a pofámba röhögnek, hogy miért nem telefonáltam három hónappal ezelőtt!? Hát negyedéven belül már nincs időpont. Egy vérvételre... Vagy éppen 2 órát kell ülnöm a háziorvosi rendelőben reggel a beutalóért, mert ördögtől való fogalom, hogy ez esetleg elektronikusan működhessen. Persze a munkaidőmből kitelik, hogy kivárjam amíg Piri néni és Géza bá is elregéli panaszait, mert igaz hogy ők ráérnének nyugdíjasként egésznap, de már 5 órától a rendelő előtti padon ücsörögve foglalják a sorban a helyet, így mire én 7 órára odaérek, legalább 5-en vannak előttem. És akkor ennek persze az a vége, hogy inkább foglalok időpontot egy magán laborban másnapra és kicsengetem azt a 10-20 ezer forintot, csak ne kapjak agyvérzést az állami egészségügy agymenéseitől (meg valami vírust a rendelőben ücsörgéstől).

Ha lehetőség lenne (pl. amerikai mintára), egy pillanat alatt tudnék dönteni, hogy a járulékot fizetem-e tovább, vagy magán egészségügyi biztosítást és ezzel a legtöbb korombeli, keresőképes ember így van a környezetemben.

Szóval egyszerűen válaszolva a kérdésre: Szerintem szomorú következményei lesznek. Amilyen pozitívan csengett a béremelés, olyan tragikus lett a komplett javaslat részleteiben.

2020. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

^^^^

Azt nem tudom, hogy mikor szeretnék ezt a 'reformot' , de azért ebben a pandémiás időszakban bátor húzás ez...

Totál madárnak néznek minket és simán lenyomnak mindent a torkunkon.

2020. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!