Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nő vagyok és érdekel a targonc...

Nő vagyok és érdekel a targoncázás, illetve raktározás. Gondolkozok rajta hogy elvégzem a tanfolyamot, de vannak olyan rémhírek, hogy ez férfi szakma meg nőket nem szeretnek felvenni, félek hogy ez baklövés lenne, elvégezzem?

Figyelt kérdés
Minden ami tetszene az valamilyen járművel kapcsolatos. És ezt most úgy kinéztem magamnak. De igazából rengeteg álláshirdetés van és 80%ban nincs odaírva hogy férfi targoncás/raktárosokat keresnek.
2020. okt. 12. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Bármi lehetsz, ami csak szeretnél!
2020. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Valami multihoz biztos felvesznek, mert ott nem lehet hátrányos megkülönböztetés meg úgy is tudják hogy két hét után sírva elmenekülsz.
2020. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

@2

Csak nem magadból indulsz ki? 🙃

2020. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

3

Nem magamból a környezetemből. Nagy az arc amikor jönnek aztán sírva mennek. A kitartóbbak kihúznak 2 hetet, valaki már az első nap feladja.

2020. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is vicces lesz, csináld.
2020. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
előző munkahelyemen a targocások 40%-a nő volt, senkinek fel se tünt
2020. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én általában azt tapasztaltam, hogy ha valahol egy nő végez olyan munkát ami a közhiedelemben férfi munka, akkor általában meglepődéssel vegyes tisztelettel szokták kezelni, én legalább is ezt érzem ilyenkor és másokon is ezt látom.

Biztos van aki máshogy áll hozzá. Én azonban tisztelettel szoktam tekinteni egy női pilótára vagy kapitányra, tisztelettel tekintek a női Kamion sofőrökre. Ugyanígy tisztelettel tekintek a raktárosnőre, aki több ezer cikket fejből ismer és mindent tud róluk és sohasem hibázik. Nem egy és nem két nővel találkoztam már, akinek meglepő foglalkozása volt. A tisztelet részemről ilyenkor az emberi teljesítménynek szól, mert valljuk be azért teljesítmény egy hatalmas utasszállító kapitányának lenni, vagy egy hatalmas nyerges vontatóval szűk helyre betolatni. Sok munkakör van, ahol lényegében a tudás számít és bizony a targoncázás is ilyen. Olyas valami ami egyszerűnek tűnik, de nem az, mert mondjuk egy kamion gyorsan és precizen megpakolni vagy leszedni úgy, hogy ne sérüljön az árú vagy a kamion vagy bármi más, nem annyira egyszerű.

Biztosan lesz egy csomó ember aki nem úgy gondolja ahogy én és egyébként megjegyzem a tanfolyamon semmit nem fogsz megtanulni ahhoz, hogy jó targoncás legyél. Csak lesz egy jogsid, mert a vizsgán kb odébb fogsz tenni egy méterrel egy raklapot.

Ahhoz hogy jó targoncás legyél, bizony gyakorolnod kell azaz használnod kell a targoncát és egy cégnél általában nem engednek fel rá, amíg nincs jogsid. Viszont ha van jogsid, akkor nagyon sokszor az számít, hogy milyen targoncás vagy, hidd el sokkal jobban mint az hogy nő vagy.


Ez csak egy tanács, de én a helyedben először elmennék egy raktárba dolgozni, figyelném az ottani folyamatokat, azt hogy hogyan dolgozik egy profi targoncás ott. Aztán mennék el egy tanfolyamra, amit vagy fizet a cég vagy nem. Amikor meg van a jogsi néha-néha felülnék a targira és megkérném a profi targoncást hogy segítsen.


A raktári munka is egyszerűnek tűnik, de egyáltalán nem az és nem minden ember alkalmas erre és hidd el nekem, ott is inkább az számít, hogy mit tudsz, mint az hogy mi a nemed. Biztos lesz aki másként gondolja és biztos lesz aki féltékeny lesz rád, főleg ha te jobb vagy mint ő férfiként egy „férfias” szakmában. Az is benne van a pakliban, hogy sok munka adó csak azért fog tartani attól, hogy nő vagy, mert esetleg nehéz dolgokat kell néha emelni. – Nem targoncával, hanem fizikailag testi erővel és esetleg félnek, hogy túl nehéz lesz neked. Én nagyon sokszor tapasztaltam azt, hogy a nők jóval erősebbek annál, mint amit mi férfiak gondolunk róluk. Láttam már nőktől olyan „mutatványokat”, hogy mi pasik, úgy kapartuk fel az állunkat a földről. Téged ne tartson vissza az, hogy ki mit gondol arról, hogy a nemed miatt mire vagy képes és mire nem. Ha te teljesítményt tudsz letenni olyasmiben amit amúgy férfiak végeznek, az autószereléstől kezdve a betonozásig, akkor el fognak fogadni és el fognak ismerni a legtöbben.

Egyébként lehet hogy nem nőt keresnek csak a PC miatt nem írhatják ki illetve nem is gondolnak arra, hogy egy nő fog jelentkezni. Ám ettől függetlenül szerintem egy próba napig el tudsz jutni, már csak azért is mert kíváncsiak lesznek, még akkor is ha nem gondolnák, hogy egy nő ebben lehet profi. Lehet hogy éppen azért jutsz el a próba napra, hogy Józsit az öreg targoncást bosszantsák és nap végén lehet, hogy Józsi fogja mondani azt a többieknek, gyerekek le a kalappal ez a csaj nagyon tud.

Azonban a nemedtől függetlenül, nem fogsz tudni egy tanfolyam után szuperül targoncázni még, ezért érdemes szerintem előbb egy raktárba bejutnod és utána jogsit szerezned. Mert egyszerűen ha Te friss jogsival elmész targoncázni egy próba napra, akkor nemtől függetlenül bénázni fogsz. Viszont amíg egy férfinél lehet hogy úgy lesznek vele, hogy oké majd bele jön, egy nővel kapcsolatban nem biztos, hogy ezt fogják gondolni.

2020. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon kevés az olyan hely, ahol nem kell, akár csak alkalomszerűen nehezet emelni. Így kevés az esélyed. Én sem vennélek fel bevallom. Nem azért mert nő vagy, hanem mert vannak 25 kg zsákok is amiket emelgetni kell többek között. És a munkavédelmi szabályok szerint nem emelheted.

Miért nem mész sofőrnek?

2020. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Nyugodtan végezd el, sok a női targoncás, szeretik őket. Hülyeség, hogy nehezet kellene emelned, azért van a targonca, hogy az emelje.
2020. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Mégis miért lenne hülyeség?

Tonnás raklapon jön be az alapanyag, 25 kg-os zsákokban kell kiszolgálni az üzemet a rendeléseknek megfelelően.

Hogy csak egy nagyon nagyon egyszerű és általános példát mondjak...

Kevés az a raktár, ahol vegytisztán egész raklapokat kell csak mozgatni bontás nélkül. Csak az igazán nagy forgalomnál van külön ember rá

2020. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!