Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági egyetemre járok....

Gazdasági egyetemre járok. Úgy terveztem, hogy mesterszakon folytatom tovább a tanulmányaimat, de lehet jobb ötlet lenne ehelyett szakmát tanulni? Úgy látom, hogy sokkal jobban fizet és könnyebb elhelyezkedni..

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Milyen szakmák?
2020. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pl villanyszerelő, esetleg gázszerelő érdekelne

Szerintem a közgáz manapság nem fizet jól

2020. okt. 12. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Legyel burkoló inkább, most az a legjobban fizető szakma.
2020. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Hát ha így érzel akkor sajnálom a szüleidet mert a taníttatásodra költött pénz nem sok eredményt hozott. Egyetemre járó ember vagy karriercél és jövőkép nélkül, ráadásul egy búrában élsz és fogalmad sincs a munka világáról.

Ahhoz hogy sikeres légy nincs szükség egyetemi papírokra, nem azon múlik. Lehet valaki sikeres 8 általánossal is ha megtalálja azt az üzleti lehetőséget amiben ő a legjobb és kereshet havi 300 bruttót két diplomával egy ember az államigazgatásban mert képtelen eladni magát az álláspiacon.

Bárhogy is döntesz kerüld a középszerűséget, mert a középszerű emberekkel dunát lehet rekeszteni.

2020. okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gazdasági diplomával talpraesettnek kell lenni, jól kell tudni kommunikálni, extrovertáltnak kell lenni, emberekkel kell foglalkozni...

Én nem vagyok ilyen. Nem való nekem ez a pálya. Nem szeretek emberekkel foglalkozni, határozatlan vagyok, rosszul kommunikalok. Soha nem leszek én vezetô, nem lesz ebben karrierem

2020. okt. 12. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen tanulj szakmát az a jövő!
2020. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jársz?


A közgazdász diploma azért elég sok mindent takar. Lehetsz például könyvelő, pènzügyes, kontrollinges, HR-es, marketinges, matematikus-modellező, utazás-szervező, kis, közép és felsővezető stb.


Ez mind-mind közgazdász és mindegyik más típusú embert kíván.


Nem kell minden részterületén emberekkel foglalkozni.


Úgy gondolod, hogy mint határozatlan, rosszul kommunikáló, kezdő melós, sokkal jobban jársz majd az életben?

2020. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gazdálkodás és menedzsment

Hát HR-es meg szervező pont hogy nem lennék. Meg vezető sem..... Nekem stresszes ha emberekkel kell beszélnem. Az Tanulmányi Osztályra se merek bemenni elkérni egy iskolalátogatási igazolást, azt is halogatom..

Hogy akarjak vezető lenni?


Szeritem jobb lenne nekem ha lennék pl villanyszerelő és elszerelgetnék egymagamban valami nyugis helyen ahol senki sem zavar

2020. okt. 13. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen problémáid vannak, hogy a To-ra nem mersz bemenni egy papírért, akkor nem fog rajtad segíteni, hogy elmész villanyszerelőnek.


Ott is lesz majd egy főnököd, akinek meg kell felelned. Lesz egy vagy több munkatársad, akivel együtt kell majd működnöd. Lesznek "ügyfelek", akikkel azért szóba kell állnod.


Nem rábeszélni akarlak az egyetemre és nem lebeszélni a szakma tanulásáról.


De neked nem a jövendőbeli fizetés nagysága a problémád, ahogy látom.

2020. okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én már egyetemre járok, de látom, hogy ez a pálya nem való nekem. Én félek az emberektôl, de ezen a pályán egész nap emberekkel kell foglalkozni.


Szakiként meg elszerelgetnék valami műhelyben és a fizetés is jobb

2020. okt. 13. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!