Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ideális jelölt = a legtökélete...

Ideális jelölt = a legtökéletesebb ember? Mit gondoltok erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Én azt érzem, hogy egy átlagos munkahelyet akkor tudnék csak sikeresen megpályázni ha megtagadnám a saját személyiségem és felvenném a múltis céges szellemi rabszolga szerepet. Ebben a cikkben leírják, hogy alapjáraton ilyen típusú embert tartanak ideálisnak, akinek meg se kell játszania, hanem ösztönösen egy biorobot. Ha nem tudom még csak meg se játszani ezt, akkor milyen szakmára váltsak? Sajnos informatikát tanultam egyetemen, gyűlölöm és legszivesebben kitanulnék egy sima egyszerű szakmát, ahol nem kell ilyen undorító karrierista képmutatásnak megfelelni. Jelenleg mmunkanélküli vagyok és 2 hónapja nem találok állást, amire alkalmas lennék. Tudnátok nekem valamit tanácsolni, hogy megtaláljam a számításaimat?



2020. okt. 16. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy ne olvasgass ilyen szar cikkeket tele közhellyel, hanem pályázgass, interjúzz.


Multis biorobot csak a nagyon nagy cégeknek kell.

2020. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A cikk egy semmitmondo bullshit.


Ettol fuggetlenul erdekelne, hogy a cikkben emlitett dolgok kozul melyikkel van bajod, amely nem illik rad, sot szerinted biorobotta tesz:

- legyen minosegi oneletrajzod, ne hazudj benne

- legyel magabiztos

- ismerd sajat magadat

- legyel hiteles, ne jatszd meg magad

- ne hazudj

- legyel onmagad


Ezek mindegyike inkabb altalanos, emberi elvaras, meg csak munkahoz sem kapcsolodik. Neked megis bajod van veluk, de miert?

Reszedrol a “ne hazudj” az valami karrierista kepmutatas, vagy mi?

2020. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem az álomjelöltet veszik fel, hanem a legolcsóbbat azok közül, akik még éppen elfogadható színvonalúak.
2020. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2: "legyel onmagad"

Ha önmagamat adom a büdös életbe nem fognak felvenni egy munkahelyre sem, mert ösztönösen megemlíteném a hibáimat és ezek olyan hiányosságok amik miatt sose fognak sehova se felvenni. Hazudjak, hogy nem vagyok introvertált miközben képtelen lennék magamból ezt kiölni? Ja, hogyha intro vagy akkor sose vesznek fel egy céges csapatba (állások 98%-a tartalmazza a csapatjátok, proaktív bullshit dumát)... Köszi, akkor inkább hazudok, hogy ilyen személyiség vagyok és fogcsikorgatva megjátszom a nagy puszipajtást.

2020. okt. 16. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Végig kell bullshitelni az egy órás interjút azt csókolom. Lehet is előre készülni. Találj ki olyan sztorikat, ahol kezelsz vmilyen konfliktust, ha nem is jut eszedbe ilyen.


Utána meg felejtsd el az egész gyökérséget, mert a cégnél a munkatársaid sem lesznek ilyenek úgy sem. Ők is emberek, nem biorobotok. Ez a része csak vetítés az egésznek.

2020. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkora marhaság ez a cikk.
2020. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor miert is linkeltel be olyan cikket amugy, amiben szo sem esik az introvertaltsagrol?


Amugy a biorobot kifejezes pont az alacsony hozzaadott erteku, monoton, legtobbszor bonyolult human kommunikaciot nem kivano munkakat vegzo emberekre vonatkozik. Gyartosorok, eladok, penztarosok, ilyesmik.


Az inteovertaltsag meg nem azt jelenti, hogy az ember keptelen munkahelyen szakmai beszelgetest folytatni, ervelni. Senki nem nezi interjun, hogy szeretsz-e az esti sorozeseidrol beszelni.

Viszont ha keptelen vagy a szakmai informaciocserere, akkor bizony neked pont valami biorobot munka valo.

Viszont ezt nem is sima introvertaltsagnak hivjak, ne sertegessuk a normalis intro embereket.

2020. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7: Akkor visszahúzódó vagy szoc. fóbiás embert akartam írni. Biorobot meg igenis lehet diplomás értelmiségi ember is. Nem feltétlenül tartom normálisnak, hogy valaki egész életében át széttanulja az agyát, projekteken túlórázik, rá van kényszerítve a nagyvállalati profitorientált hajtásra azért, hogy valakiknek jól menjen a szekér. Ugyanazt csinálják, mint a szalagmunkás robotok csak ők nem a kezükkel és 3 műszakban hajtják szét magukat, hanem az állandó agyzsibbasztással és burnout-al, amibe bele vannak hajszolva olyan képmutató píszi címszó alatt, mint "proaktív csapatjátékos" vagy "terhelhető és motivált személyiség".
2020. okt. 16. 22:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, nem kell csinálni. Mehetsz a gyárba.
2020. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9: Azt meg fizikálisan nem bírom. Nincs valami köztes megoldás az erő és ész között?
2020. okt. 16. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!