Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egyetemi szakra jelentk...

Milyen egyetemi szakra jelentkeznétek a helyemben 26 évesen? Milyen karriert építenétek a nulláról?

Figyelt kérdés

Jelenleg olyan munkát végzek ami félig fizikai, már 7 éve...

Mostanra közepesen keresek vele.


Most jöttem rá, hogy nekem ennyi nem elég, mert egyszer talán még szeretnék családot, de nem sikerült olyan összeget félre tennem amit érdemes “hitelre költeni”. Egy putri 25 százaléka megvan, szóval vehetnénk fel rá hitelt, de nekem ez túl nagy elköteleződés, nem érzem hogy megérné...


De amúgy most barátnőm sincs már, úgyhogy szerencse hogy nem vettem fel hitelt korábban.


Azt szeretném, hogy egyszer ha nem is önerőből, de úgy tudjak hitelt felvenni egy normális házra, hogy az kevesebb legyen majd a felénél... A spórolás nem sokat segít. Sokáig a teljes fizetésemet eltettem, de az infláció durva.


Sokat akarok keresni...

Nem nagyon nagyon sokat, de sokat.

Tudom, hogy ez szubjektív, de jól akarok élni. De nem vágyom luxusra...


A fizikai munkát pedig már nem igazán bírom.


Ezért nem akarok OKJ-t, hanem egyetemet.


Sajnos nem igazán tudom mi érdekel... Mármint azt tudom, hogy szívesen lennék orvos, abszolút érdekel az egész, nagyon nemesnek is tartom. (Szerintem ezzel a legtöbben így vannak)

De nem lehet vele jól keresni, csak 15 év után. Addig kifejezetten rosszul... Illetve eleve nagyon hosszú a képzés. De ami a főprobléma, hogy nem csak okosnak, de nagyon szorgalmasnak is kell lenni hozzá.

Én sajnos csak rövidtávon tudok az lenni, egy ilyen nehéz szakon, pedig ha lemaradsz, akkor nagyon nehéz felzárkózni...

És ezt gondolom egy villamosmérnökiről is például.

Ezért a szememben az ilyen végzettségekkel rendelkező emberek mindig is valamiféle szuperemberek voltak, nem hiszem hogy én valaha is ilyenné tudnék válni...


Így hát nincsenek ekkora ambícióim.


Tehát nem is olyan szakot keresek ami “büfészak”, vagy könnyű, de nem is a legnehezebbek közül az egyiket, valamint olyat sem amihez mindent elsöprő hivatástudat szükségeltetik...

Ugyanis én csak “el szeretnék lenni a zavarosban”.


Az a legfőbb vágyam, hogy 40 éves koromra minden fejfájás nélkül bevasalhassak egy gyereket.

Tudom, hogy ez sokak számára nem igazi cél, nem tudnak ennyivel azonosulni, de én amúgy mélyszegénységben nőttem fel, nekem ez a fontos... Na!



2020. okt. 17. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Burkoló
2020. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem akarok 50 éves koromra lerokkanni.

Ezért nem szakmát keresek...


A mostani melómat is alig bírom.

2020. okt. 17. 01:39
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

mit dolgozol?

Pedig egy szakmával rengeteget lehet keresni manapság

2020. okt. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Logisztikai munkatárs vagyok egy bútoráruháznál.


19 évesen raktárosként kezdtem, majd pár év múlva fizették a targoncás OKJ-t, azt megcsináltam és targoncásként alkalmaztak.

Nemrég lettem “logisztikai munkatárs”, ami azt jelenti hogy én tartom a kapcsolatot az árukiadókkal, én pakolom le a kamionokat, targoncázom, de raktárosi tevékenységet is végzek.

Szóval ilyen crossover.


Az a baj a szakmával, hogy leginkább akkor lehet vele sokat keresni, ha vállalkozom.

És nagyon nagy munka vezet addig, amíg rám ragad a megfelelő tudás ehhez...

Mondjuk ha villanyszerelő lennék, azután hogy elvégeztem a 3 éves képzést, még évekig, alkalmazottként csak véshetném a falat, sepregethetnék, stb.

Végezhetném a kulimunkát...


Inkább valami szellemire gondoltam...

Gondolkoztam, hogy a távoli cél legyen mondjuk az, hogy könyvvizsgáló legyek, de az a baj hogy azon a területen ember embernek farkasa. Még jobban mint máshol és én valahogy nem vagyok megfelelő alkat, ehhez sem.

Nem tudom elképzelni, hogy nem engem fúrnának a többiek.


Szóval elképzelésem sincs.

2020. okt. 17. 02:07
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Két opció van, ami kézenfekvő.


Gazdasági vagy műszaki.

Ezekkel kényelmes, jobban fizető irodai munkát tudsz végezni.

Műszakiból, ha nem vagy erős, akkor műszaki menedzser.

2020. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

"Logisztikai munkatárs" -> Raktáros vagy te nem logisztikus.


Ha most még elkezdesz egyetemre járni aztán majd 30+ évesen elkezdeni diákmunkásokkal dolgozni minimálbérért annál jobb ha targoncás maradsz és keresel rendes céget ahol simán meg van a nettó 300+ targoncásként.


"villanyszerelő mellet kulimunkát" Fiam, neked a munka büdös, azt hiszed a szellemi munka majd könnyű lesz és mellé még sokat is keresel? Elárulom nem így lesz. Elvégzel majd egy büfészakot és kapsz nettó 140-et érte.

2020. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

4. "Gondolkoztam, hogy a távoli cél legyen mondjuk az, hogy könyvvizsgáló legyek, de az a baj hogy azon a területen ember embernek farkasa."


Ez az ostobaság honnan született a fejedbe?

2020. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Logisztikai mérnök
2020. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Szobafestőként megkereshetsz havi 2-3 milliót
2020. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Attól ha szakmát csinálsz nem feltétetlen kell fizikai melót végezned. (Könyvelő) teljesen felesleges már ennyi idősen neki állni diplomázni mikor óriási arányban vannak csúszások. Mire elvégzed 35 éves leszel 0 Ft megtakarítással. A szellemi meló ugyanúgy kitudja készíteni az embert, sőt még stresszes is. Én a helyedben örülnék, hogy van melóm és nem sírnék.
2020. okt. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!