Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért tanulnak semmit...

Sokan miért tanulnak semmit érő egyetemeken jól fizető szakmunka helyett?

Figyelt kérdés

Nyilván a komoly jogi, orvosi, pénzügyi, mérnöki szakok érthetőek.


De rengetegen vannak úgy egyetemen/főiskolán hogy már az indulásnál tudni hogy az adott szak semmit nem ér, nem kell sehova, alig lehet vele pénzt keresni.


Az ilyenek miért nem tanulnak valami szakmát?


Van jópár szakmunkás vállalkozó ismerősöm, jóformán csak tárgyalnak meg a munkát szerzik, és elraknak havi 1-2 milliót.


A brigádjuknak kiadják a munkát, Ők meg csak ellenőrzik.



2020. okt. 18. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Na, megjött a kőműves troll is. Azt hiszem, teljes a csapat. :-)
2020. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Igazából még egy semmitérő filozófia vagy kommunikáció diplomával is könnyebben kap kényelmes szellemi munkát, mint középfokú OKJ-val.


És a legtöbben szellemi munkakörben szeretnének dolgozni.

2020. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert megvan bennük az igény arra, hogy diplomás, tanult emberek legyenek. Nekik nem az az életcéljuk, hogy festékes nadrágban 8 osztállyal zsebre tegyék a milliókat, miközben úgyis mindenki látja a szájukból kilógó kapanyelet.
2020. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert a szüleik azt sujkolták belé hogy csaka diplomás ember az ember...

Meg tanulj fiam, hogy aztán ne kelljen dolgoznod stb...


Létező probléma amit a kérdező felvetett.

Amugy aki azt írta nehezebb szakmunkásként elhelyezkedni jól fizető munkahelyre mint egy andrógogus, filozofus meg hasonló semmi tudást nem igénylő főiskolai diplomával az nem vágja mia valós helyzet jelenleg.


Ma egy hozzáértő szakmunkás válogathat az állásajánlatok közül.

alkalmazottként is simán megkeresi a 3-400 ezret(ha ügyes még sokkal többet is)


A semmire nem jogosító diplomákkal, aztán irodai betanitott munkákat tudnak csak "megcsípni", postázni, telefont felvenni, adminisztrátorkodni fognak a szakmunkás bérének feléért, harmadáért.

Igaza kezük nem lesz ksoszos, és nem fognak elfáradni a nap végére, ez is igaz:)

2020. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert a diploma az új érettségi. Rengeteg álláshirdetésnél követelmény, hogy legyen valamilyen diplomája a jelentkezőnek, még ha nem is releváns az adott feladatkörben. Azt feltételezi, hogy a pályázó fel tud normálisan öltözni, képes megjelenni a munkaidő elején és be tudja kapcsolni a kompjúterét.
2020. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én egyszerű kétkezi munkás vagyok, szerelő illetve villanyszerelő. Elkezdtem a diplomát csinálni, hamarosan végzek is, de nem látok nagy ugrást benne, jól mondják hogy leginkább beugrónak kell bizonyos helyekre. Az irodában ülő csak diplomások nagyrésze kissé tökkelütött szerintem, aki dolgozott is valamennyit a szakmában az sokkal jobban meg tudja csinálni a tervezési feladatokat is. De ez egyéni vélemény.
2020. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
mert annyira van eszuk csak
2020. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fura ez a kérdés, mindenkinek van egy éles véleménye, és támadja a másikat. Én gépészmérnöki szakot hagytam ott, hogy a szerelemmunkámmal foglalkozzak, és előtte ezt kitanuljam, ami egy szakmunka. Itt vagyok 24 évesen, és csak a papír "választ" el attól, hogy vállalkozó legyek a szakmámban, amit nagyon szeretek. Szerintem a legtöbb ember, aki egyetemet választ a szakma helyett (és ez az én esetemben is így volt, ameddig egyetemre jártam) az családi nyomás hatására teszi. Nálunk végig az volt, hogy "kőműves proli akarsz lenni?!" és a többi ilyen sztori, ami szerintem sok embernek ismerős, annak ellenére, hogy édesanyám diplomás tanító 25 éve, és várja kb minden pillanatban a behajtót...
2020. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnök vagyok. Sztem a munkaterületen lassan nincs olyan katás szaki aki ne keresne jóval többet nálam.
2020. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Joggal el sem lehet helyezkedni manapság, látszik mennyire vagy képben
2020. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!