Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek felmondjak?...

Szerintetek felmondjak? Találnék állást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már 28 éves nő vagyok. :( Levelezőn szereztem pénzügy és számvitel diplomát (4-essel zártam), de már másfél éve. Sajnos nem kezdtem munkahelykeresésbe akkor, mert szerettem a megszokott kis asszisztensi állásomat, a fizetés se volt rossz, halogattam a dolgot. Már úgy érzem, ez idő alatt minden lényegeset elfelejtettem, amit tanultam. A munkahelyemen az utóbbi néhány hónapban kezd elviselhetetlen lenni a légkör, elsősorban egy új kolléganő miatt. Igazából ma olyan dolgok történtek, hogy besokalltam és nagyon fel szeretnék mondani... Agyalok, hogy felmondok, 3 hónapig ismétlek (nem szeretnék beégni az első interjún), aztán kemény álláskeresésbe kezdek. Elsősorban könyvelő iroda a cél. Amit tanulnék: számvitelt újra átvenném, illetve angoloznék és gondolkodom egy ECDL tanfolyamon. Őszintén szólva próbáltam munkahely mellett nekiállni ezeknek, de nem nagyon haladok. Mire hazaérek mindig hulla fáradt vagyok (a munka lényegesen megnövekedett az utóbbi időben) és a munkahelyi légkör miatt egyre depresszívebb is. Szerintetek fel merjek mondani? Van párom, aki támogat mindenben és félre is van téve annyi pénzem, hogy néhány hónapig kihúzzam. Véleményetek szerint 28 éves nőként van még esélyem karrierváltásra?
2020. okt. 20. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esély mindig van, de a jelenlegi helyzetben fel kell készülnöd arra, hogy akár hónapokig is otthon leszel munka nélkül. Sztem aludj még erre párat, de ha tényleg elviselhetetlen és egyébként van hátország, akkor mondj fel, mert egy munkahely se ér annyit, hogy az ember belebetegedjen.
2020. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Majd abba fogsz belebetegedni h munkanélkuli vagy. Ne tedd mert rosszabb. 100x rosszabb.
2020. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Most nagyon nehéz találni,sztm is aludj rá egyet kettőt,ên legalább a járvány tetőzését megvárnám minimum.
2020. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy az ECDL butaság,28évesen simán lehet még karriered.
2020. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

közben keress mást de amig az ujat alá nem irod addig maradj.

Nekem felajánlottak egy állást amikor dolgoztam március elején.Mondták h fel vagyok véve, vagyis üzenték vkitöl, protekción keresztűl.

Felmondtam.

Aztán húzták az időt, mondták h várjak 1hetet majd 2hetet mert a főnok elutazott.

Majd irták hogy home officeba mentek az irodások és egyelőre nem vesznek fel senkit.


Azóta nincs munkám.

Majd irtak home officeba

2020. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a vége miatt.
2020. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Az ECDL baromság, akkor inkább egy középhaladó excel tanfolyamra menj. (vannak online kurzosok is, oktatóvideók).


Az ismétlés jó ötlet! Junior könyvelő pozíciókat meg tudsz majd pályázni, jó eséllyel fel is vesznek majd idővel, hisz van már főállású tapasztalatod.

Szerintem most nem érdemes felmondani. Jóval kevesebb a munkahely, viszont többen szeretnének váltani. November-december környékén pedig még inkább visszavesz a munkaerőpiac, majd csak január közepe után indul be az élet.


Szerintem várd meg az új évet a felmondással, bár én a helyedben a semmire nem mondanék fel. Tudom, hogy sovány vígasz, de én is UTÁLOK, sőt GYŰLÖLÖK a mostani helyemen lenni, de egyelőre még nincs más kilátásban. Sajnos pár hónapig még ki kell tartanom :( Remélem tavasszal már nem leszek itt

2020. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta felmondtam, félreraktam pénzt, hogy otthon tudjak lenni pár hónapig tanulni (számvitel, angol, Excel). 352 000 nettó kezdőbérért vettek fel egy céghez (és ez csak a kezdő!). Konkrétan ehhez az egyetlen céghez küldtem el az önéletrajzomat és 8 nappal a jelentkezés után már ajánlatot küldtek. Az előző helyen a kiegészítő takarítani járásommal együtt se érte el a n. 250-et. Ezt csak azért írom le, ha valaki hasonló helyzetben van és elég elhivatott, merjen lépni.
2022. febr. 19. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!