Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A legtöbb cégnél az interjúzta...

A legtöbb cégnél az interjúztató HR-es, illetve a területi vezető miért hazudik általában?

Figyelt kérdés

Persze, az is lehet,hogy én voltam naiv és hagytam magam "bepalizni".

Kvalifikáltnak számító munkaerőnek számtok mesterfokozatú diplomával, illetve angol, német folyékony nyelvtudással.


Az egyik munkahelyemen, a Hr referens meg a vezető körülbelül a csillagokat leígérte, ilyen előrelépés, meg olyan fizetésemelkedés lesz...stb.De, persze nem a kívánt fizetéssel vettek fel, hanem kevesebbel, azt mondták lesz több is.

Amikor kiderült,hogy minden kapu, elkezdtem pályázni máshova és amikor már megvolt az új helye, bejelentettem,hogy felmondok.

Akkor, újra megígért a felettesem mindent,hagytam magam lebeszélni a váltásról, sajnos hittem neki és visszamondtam a másik helyet.Rosszul tettem, mert megint csak hazudott.


Ezután, nem sokkal otthagytam, egy másik helyen is ígértek mindent.Amikor már összemelegedtem a kollégákkal, elmondtam nekik, mi volt az interjún,kikerekedett szemekkel, megdöbbenve hallgatták,hogy ilyeneket ígértek.

Kiderült,hogy a béremelések évi 15-20 ezer forintosak.Nem 15-20 SZÁZALÉK, hanem bruttó 15-20 ezer.Vagyis kb nudli, az inflációt sem fedezi.



A mostani helyen 2 fokkal jobb, mint az előbb leírtak.Viszont a Covid miatt itt is elapadtak a béremelések, amivel rendkívül elégedetlen vagyok, mert ugyanolyan teljesítménnyel kell dolgozni, mint a vírus előtt.

De, itt érhető a részemről, egy nem várt külső tényező okozza a problémát.A HR-es és a felettesem nem kamuzott akkorát, mint az eddig helyeimen.


2020. okt. 21. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán értem, hogy az interjún miért kerül egyáltalán szóba az előléptetés és a fizetésemelés. Még nem is dolgoztál egy percet sem ott, mégis mire fel kellene előléptetni meg fizuemelést adni? Olyan fizetésért kell eleve elmenni dolgozni, amivel a következő 2 évben legalább elégedett leszel. És olyan pozícióba, ahol dolgozni akarsz. Aztán majd ha abban elértél valamit, akkor lehet emelésről meg előléptetésről tárgyalni. Az interjún legfeljebb annyit, hogy van-e vezetői programjuk esetleg, vannak-e tréningek, támogatják-e a cégen belüli váltást horizontális vagy vertikális irányban.


Vagyis a válasz az, hogy azért hazudnak, mert bezavarod őket ebbe az utcába, ahová egyáltalán nem kellene bemenni.

2020. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem hazudtak nagyot, ha úgy alakul, akkor lehetőséged van előrelépni meg a fizetés emelés is. Ez mindenhol így megy. Nem 1 hónap vagy 1 év, amíg ez megtörténik. Kezdő fizetéssel legyél megelégedve első sorban, de a mostani helyzetben lehet, h annak is örülni kell, hogy van munka.
2020. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1#


A bér alkudozásakor nem juttok dűlőre,akkor azt mondják,hogy minden évben emelnek, lesz ez a bér több is.


Sok helyen ők maguk mondják, van fejlődési, előrelépési lehetőség, anélkül,hogy kérdezném.


Nyilván, nem azért raktam MSC-t is,hogy ne tudjam használni.Ha nem lennének vezetői ambícióim, nem végzem el a mesterfokozatot.


Mindenbe, amibe befektetek, attól a megtérülést várom.Ilyen a nyelvtudásom is, amit nagyon sok energia és pénz volt a jelenlegi szintre felfejleszteni.ugyanez a diploma is.

2020. okt. 21. 10:53
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Sose tapasztaltam még ilyet, nem tudom miről beszélsz
2020. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2#


Én nem ítélem rossznak a jelenlegi helyzetet, linkedinen gyakran keresnek meg, emiatt módosítanom kellett a profilom beállításait is.


És nem, nem kell megelégedni a jelenlegi helyzeteddel,már ami a bért illeti.Mindig jobbra kell törekedni, ez visz előre.

2020. okt. 21. 10:55
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Úgy vered a melled a mesterdiplomára, mintha olyan nagy dolog lenne egy két éves képzés.


Nem ígéretekért megyünk dolgozni, hanem fizetésért. Ha valahol nem adják meg a fizetési igényem, nem megyek oda és kész.

2020. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért hazudnának? Hogy ösztönözzenek hogy ott melózzál. Gondolják később ha már belemelegedtél csak nem mész el, amikor leesik hogy semmi sem úgy lesz
2020. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy MILYEN SZAKON van mestered, mert hoyg nem reál, az biztos. Aki ennyire nem képes logikusan gondolkodni, az magára vessen.

A legtöbb esetben nem azt modnják, hogy fixen lesz béremelés meg elöléptetés, hanem hogy megvan rá LEHETÖSÉG, ha megfelelöen teljesítesz.

Az a fizetés számít csak, ami a SZERZÖSÉSBEN van, a többi nem kötelezö igéret, hanem csak idövel elérhetö dolog.

Ha meg nem tetszik a hely és találtál mást, akkor minek léptés vissza KONKRÉT emelés nélkül????

Öszintén szólva, ha ennyire NAÍV emberként téged kellene alkalmazni, akkor akkor nem sokat tartanék az értelmi képességeidröl!

Ilyet egyébként sem én nem tapasztaltam, sem olyan ismerösröl nem hallottam, aki így járt volna!

2020. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szokasos, vanegy berigenyed, ok kafeteriaval, bonusszal, kiscica fule-farkaval talan belefdrnek. Ahol nem adjak meg a te berigenyed, nem kell oda menni. Csak az a iztos ami a munkaszerzodesben van mint brutto ber, minden mas adhato. Onnantol kezdve hogy elfogadtad a kisebb bert, elfogadtad az o jatekszabalyukat. Maskor nem mesz el dolgozni annyiert es meg van oldva.
2020. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Aláírtál egy bruttó alapbért. Kinek a hibája hogy egy vesztes vagy?
2020. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!