Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány túlórát éri meg vállalnom...

Hány túlórát éri meg vállalnom egy hónapra számítva?

Figyelt kérdés
21 éves munkavállaló vagyok, 2 műszakban dolgozom 8 órában. Már mindenféle verziót hallottam, többek szerint legfeljebb 2 szombat éri meg (ezek 8 órások szoktak lenni) mert a harmadiktól fogva már több pénzt visz el az adó, így abból már kevesebb marad. Viszont a másik változat szerint pedig ilyen nincs mert egykulcsos adó van, amiről fingom sincs hogy micsoda. Valaki világosítson fel ha kérhetem, köszönet! Túl késő van már ahhoz hogy wikipédiáról olvasgassam és fel is fogjam a hivatalos szövegbe foglalt adórendszer ismertetőjét, minek megértése lehet amúgy se menne szimplán ennyiből.. Kitudja aztán, lehet így fáradtan most csak alábecsülöm magam. :P

2020. okt. 22. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyit adózol százalékban, bármennyit keresel
2020. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egykulcsos adó annyit tesz, hogy ugyanannyi %-ot vonnak a bruttó keresetből bármilyen összegből.

Bruttó összeg X 0.665 = nettó

Szóval minden fizetés 33,5%-a adó, járulék.

Szóval az első tanácsadó hülyeséget mondott, arányaiban ugyanannyit keresel akármelyik napon.

2020. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bármennyit
2020. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hála! Így legalább ezt tudva, nyugodt szívvel vállalhatok több hétvégét is!
2020. okt. 22. 10:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, barmennyit vallalhatsz. Ha a pl kedveert 1000ftos orabaerben vagy es 100%kal fizetik a hetveget, akkor az ugye brutto 16000/hetvegi tulora, vagyis kb 10700ft. Akarmennyit mesz, ez mindig plusz 10700ft lesz az alapberedhez kepest.
2020. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyárban is sokan ezt mondják, hogy nem érdemes vállalni, mert elviszi az adó. Igen lehet így volt 10+ évvel ezelőtt, mert kétkulcsos adó volt.

De mostmár nyugodton vállalhatsz. Évek óta járok és 3-4 szombattal bőven megéri, mert 100% pótlékkal fizetik. Nekem nettó 16 körül jön ki egy szombat. Az a plusz 3x16 ezer nekem marha jól jön fizukor.

Nekem a 400 óra túlóra jól is jött, mert nem nehéz a munka és így legalább többet tudok dolgozni.

2020. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egykulcsos adó van, egyedül a családi adókedvezmény az ami "bezavarhat" a kérdésbe (azaz ha jelenleg kedvezőbben adózol az "alapesetnél" akkor ott szóba jöhet az, hogy a jövedelemhatár(ahol már kihasználod az adott gyerekszámra jutó kedvezménykeretet fölé eső bér részed már "normál" módon adózik)
2020. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!