Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusnak áll a világ?

Informatikusnak áll a világ?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok (gépészmérnök msc). Tudom, nem kéne rinyálnom, amikor pedagógusoknak meg sok mindenkinek inkább joga lenne de azért mégiscsak fogok.

Már kb egy éve nézegetem az állásokat mindenhol. Informatikus állásajánlatokból kb 10szer annyi van mint gépészmérnökből. Már gyakornokként is sokszor jóval többet kapnak. De amiket hallottam, hogy pár év tapasztalattal nem nehéz megközelíteni a bruttó 1 millát... Illetve homeoffice mindenhol, sokan 1 nap alatt letudják 1 heti munkájukat, stb. Jó tudással/tapasztalattal valami infós okj-val sem nehezebb többet keresni egy mérnöknél.

Mégis miért ér ennyivel többet az ő munkájuk a mérnökökénél?



2020. okt. 24. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis miért ér ennyivel többet az ő munkájuk a mérnökökénél?"


Ugyanugy a kereslet-kinalat hatarozza meg az ertekuket, mint barmi maset.

2020. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha ennyire zavar menj el informatikusnak. Engem is zavart egy időben, hogy ugyanúgy oda tettem magam, tanultam keményen és mégsem ismerik el a végzettségemet annyira, csak mert az nem mérnöki, vagy ahogy mondod informatikus. De aztán rájöttem, hogy lehet többet keresnek, de nem véletlenül nem választottam én azokat a területeket. Nem vagyok benne jó, Nem érdekel, nem élvezném, nekem mást tartogat az élet. Ha kell akkor megyek külföldre, ahol értékelnek. Ha nem tetszik te is módosíts területet vagy irányt, aszerint hogy neked mire van szükséged. Sose lesz egyenlőség ezen a területen, főleg itthon. El kell fogadni és csak saját magaddal foglalkozni.
2020. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ket dolog nem valos, a tobbit jol latod:

- “Sokan nap alatt letudják 1 heti munkájukat”

- OKJ-val is elerheto ez. Az OKJ semmit nem ad pluszban, semmit nem er az ott szerzett nulla tudas, es a papir sem. Ha ertesz hozza, nem kell az OKJ, ha pedig nem ertesz hozza, akkor az OKJ semmire nem tanit meg.

2020. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező a legjobb barátom villamosmérnökként végzett (csak bsc diplomája van), de gyakorlatilag pár év alatt átképezte magát teljes értékű informatikussá, programozóvá. 23 évesen végzett és most 26 évesen már programozóként dolgozik. És igen, valóban igazak rá amiket írtál. Home office-ban 1 nap alatt megcsinálja 1 heti munkáját (a többi időben nem dolgozik), 26 évesen nettó 500 ezret, keres, stb. De ha ő villamosmérnökként át tudta képezni magát programozóvá, akkor ez neked is menne gondolom gépészmérnökként.


3. De valós ez az "1 nap alatt letudják az 1 heti munkát". A barátom a Bosch-nál dolgozik és pontosan ez a helyzet.

2020. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért képeztem át magamat villamosmérnökből informatikusra.

Az informatikusok is csak akkor keresnek jól, ha ráállnak egy épp modern témára, és 2 évente váltanak céget magasabb fizetésért miközben folyamatosan képzik magukat. Viszont ezt mérnökként nem lehet megcsinálni, mert nincs olyan téma amiben 10 cég versenyez a jelentkezőkért. Mindig max 2-3 úgy meg ők vannak tárgyalási pozícióban, lenyomják a béreket.

2020. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Villamosmérnökök kva sok informatikát tanulnak alapból, van 10000 olyan állásajánlat ahol "informatikust/villamosmérnököt" keresnek. Nem tudom nekem milyen lehetőségeim lennének. Egyébként nem érdekel annyira. Meg nem akarok pl egy info bsc-t és majd 30 évesen elkezdeni dolgozni. Max ha valahogy képezhetném magam és gépészmérnökként programoznom kéne a munkám során vagy ilyesmi.
2020. okt. 24. 13:12
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

És akkor egy építőmérnök mit szóljon, neki is ugyan olyan nehéz, hosszú az egyetem, mégis fele annyit kap mint egy gépész, negyed annyit mint egy informatikus, már ha el tud helyezkedni a szakmában. Jelenleg informatikusokból van nagy hiány.


Én pénzügy számvitlet végeztem, de csak az informatikus/villamosmérnök ismerőseim keresnek többet nálam, a többi fajta mérnök ugyanennyit vagy kevesebbet kap velem azonos tapasztalattal.

2020. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

És akkor a segélyes Józsi mit szóljon? Ő még csak nem is mérnök :'(

Csak mindig várja a postást, hogy hozza a segélyt.

2020. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
Burkoló jobban keres náluk :P
2020. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

"26 évesen nettó 500 ezret, keres, stb"


Nettó 500 szerinted jó fizetés programozóként? Akármelyik szaki, legyen az villanyszerelő, kőműves, gázszerelő, ennek 2x-esét is megkeresi

2020. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!