Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen irányban lenne érdemes...

Milyen irányban lenne érdemes továbbképezni magam?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok

Évek óta albérletben élek, több állásom is volt már.

A tini korom elég zűrösen telt, csak sodortattam magam az árral, igyekeztem megoldani a lelki problémáimat amit az évek alatt szinte teljesen sikerült is. Az az igazság hogy rákellett döbbennem hogy mennyire fontosak az anyagiak és az hogy az ember olyan munkát találjon amiben tud hinni. A munkák amikkel eddig foglalkoztam mind mélyebb képzettséget nem igénylő foglalkozások voltak. Elveszve érzem magam, nagyon hiányzik egy mentor az életemből. Műszaki irányú végzettségem van de annak idején ezt a döntést is teljes véletlenségből hoztam meg és a szakmámban igazán sose dolgoztam és annyira nem is érdekel. Igazából azért gondoltam hogy kiírom ide ezt a kérdést hátha valaki van itt aki már átment hasonlón és esetleg megosztaná a tapasztalatait. Előre is köszönöm a segítséget.



máj. 14. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Erre azt hiszem lehetetlen válaszolni anélkül, hogy tudnánk, hogy mi az, amihez van érzéked, mi az ami érdekel.


Értsd: én pl programozó vagyok: jól fizet és én szeretem is. De simán lehet, hogy téged nem érdekel ez a téma, akkor neked csak kínlódás lenne, de valsz mégcsak jól se keresnél.

máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogos. Am nem nagyon tudom hol húzódnak a képességeim határai. Ha valami nagyon érdekel eléggé be tud szippantani. Például gondolom a programozáshoz jó reál képességekkel kell rendelkezni. Általános iskolában fiúk közül én voltam a legjobb tanuló míg amikor középiskolába kerültem minden a feje tetejére állt, matekból volt hogy pótvizsgáznom kellett. Középiskola után a technikusi képzésen viszont újra egész elfogadható eredményeket hoztam. Az emberek általában szerethetőnek gondolnak, általában megértő és elfogadó vagyok, áttudom érezni mások élethelyzetét. Iskolás koromban igyekeztem segíteni hajléktalanoknak, végeztem ingyenes munkákat ( pl árvaházat festettem ki) ezért gondoltam hogy talán a szociális munkás vagy pszichológusi irány jó lenne. De gondolkozom azon hogy talán könyveléssel kéne foglalkozni mivel van a családban aki elég magas szinten űzi és talán tudna segíteni a karrierem elején az ismerettségével.
máj. 14. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád?
máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mechatronikai technikus
máj. 15. 07:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen szinten nem játszik a szakmádhoz kapcsolódó állás?
máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!