Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sebész vagy menedzser való...

Sebész vagy menedzser való hozzám(többi lent)? Mennyi szabadideje van 1 sebésznek?

Figyelt kérdés

A sebészet és az orvoslás nagyon érdekel, de úgy tudom hogy nagyon kevés a szabadidejük. Szerintetek ezek alapján mi illene hozzám Vagy mi lenne a megoldás?


S: - Nagyon érdekel az emberi test, az immunrendszer, a gyógyszerek a betegségek, minden. Érdekel a szervátültetés hogy mégis hogy működik, és mindent tudni akarok vele kapcsolatban.

- Szívesen műtenék, ha olvasok cikket, vagy látok (orvosi) filmet-sorozatot, mindig nagyon érdekel mi van benne, a kifejezéseket külön kikeresem stb.

- elég empatikusnak mondanak, és úgy gondolom hogy az is vagyok. Szeretek segíteni az embereknek és mindenkinek akinek tudok. Emiatt nagyon vonz mert ott tényleg életeket menthetnék szó szerint :D


M: (itt bármilyen menedzseri vagy adminisztratív munkára gondoltam) - Imádok utazni, és új dolgokat kipróbálni.

- Nagyon fontos lenne hogy tudjak előre tervezni, hogy legyen szabadidőm és "életem", a rendszer az életemben. Én magam is imádok rendszerezni.

- Szeretek öltözködni, Szívesen járnék megbeszélésekre. Eléggé vezető/irányító típus vagyok. "Jól" tudok kommunikálni.



Egyéb: Szeretek vitázni (nem veszekedni hanem érvelni)

- szeretem az állatokat, szeretek főzni,sütni és énekelni

- szoktam írni is, nyertem pályázatot



L



2020. okt. 24. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

A két munkának semmi köze egymáshoz.. ez olyan mintha azt mondanám, hogy kocsmáros vagy versenyautós akarok lenni.


Most elárulom már csak a kérdésed alapján, hogy sose leszel sebész.

2020. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Előbb érettségizzél le.
2020. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De nem mindegy hogy biosz-kémiából teszek emeltet, vagy matek-fizikából, netán magyar-töriből
2020. okt. 24. 19:10
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Olyan nincs hogy manager
2020. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Most hiába szavazgatsz le mindenkit, kb általános iskolás szintű kérdést sikerült feltegyél.
2020. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
67%

Sosem értettem azokat, akik nem bírnak semmi értelmeset hozzászólni a kérdéshez, de azért oda "böfögnek" valamit, "mert mért ne".


A kérdésre viszont: Elég összetett dolog ez, szerintem jobban kéne ismerjünk téged hogy elmondhassuk mi illik hozzád (ha gondolod rám írhatsz én is pályaválasztás előtt állok :), de ezt neked kell tudnod. Tény hogy elég különálló irányok között vacillálsz, de szerintem (ha még van időd) akkor "keresgélj" egy kicsit a témában. Fórumokon stb, hogy pontosan melyik életút hova "visz".

2020. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Mind a kettővel kevés szabadidőd lesz, mert mindkét szakma nagy felelősséggel, stresszel, állandó nyomással és rendelkezésre állással jár. A képességek, amikről most azt hiszed, hogy jók vagy bennük, az majd élesben fog kiderülni, aztán vagy bírod vagy nem. Vezető beosztású nőként mondom, hogy nagyon nehéz, nőként pedig kb 20x annyit kell letenned az asztalra, hogy komolyan is vegyenek.


Úgyhogy bármelyiket választod, nehéz útra lépsz,de ha úgy érzed, hogy kellően szívós vagy, akkor csináld.

2020. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Mo nem a Grace klinika, ahol éjjel is tervezett műtétek vannak. Reggel hétre jönnek az orvosaink, fél négykor már csak az van ott, aki aznap a szakrendelést viszi. Heti egy ügyelet, ami után reggel megy haza. Senkinek nincs több órája, mint egy akármilyen másik munkavállalónak. Akinek van magánrendelése, az vagy az ügyelet után csinálja, vagy heti egy, max két délután két-két órát.
2020. okt. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

Orvosi egyetem 6 év, rezidensi évek es szakvizsga kb 5 év, tapasztaltszerzés kb év. Kábé 40+ éves korodban végezheted az első szervátültetésedet.

Biztos, hogy orvos akarsz lenni?

2020. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

#8 15:30 után ügyelet van, és nem szakrendelés, + nem is feltétlen az ügyel, aki aznap szakrendelt. Az ügyeletes reggel 8tól másnap reggel 8-ig dolgozik, a többiek 8-15:30 (kivéve ha nem fejezték be addigra az aktuális műtétet), a többi stimm.


#9 már szakorvos jelöltként is végezhet szervátültetést, hisz mire szakorvos lesz meg kell tanulnia, hogy önállóan is menjen neki.

2020. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!