Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mit kell arra...

Állásinterjún mit kell arra válaszolni, hogy miért szeretne nálunk dolgozni?

Figyelt kérdés
Adminisztratív pozíció, 20 éves leszek, szakirányú végzettségem van. Nyilván azért szeretnék dolgozni, mert jó lenne saját lábra állni, és nyilván azért annál a cégnél, mert náluk volt állás meghirdetve. De ezt nem mondhatom meg nyíltan az interjúztatónak. Mi a jó válasz erre?

2020. okt. 26. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert azt gondolod, hogy jó tapasztalatot szerezhetsz náluk.
2020. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert jókat hallottál róluk, jó a csapat, mert szimpatikus a tevékenységük, téged is érdekel ez az iparág, úgy érzed, hogy itt tudsz fejlődni, úgy gondolod, hogy ez hosszútávon is érdekes munka lehet... stb. Lényeg az, hogy amit mondani fogsz, azt előtte pár napig emésztgesd, és te magad is hidd el, hogy hé, emiatt ez tényleg egy jó cég lehet. Annál gázabb nincs, mint mikor valaki állásinterjún erre a kérdésre közhelyeket pufogtat, és látszik is rajta, hogy nem gondolja komolyan.
2020. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy a válaszod ne sablpnszöveg legyen, hanem a személyedhez, jövőbeli terveidhez igazítsd.


Persze van az a munkahely, ahova valaki tényleg csak azért jelentkezik, hogy legyen valami. Na oda valami hazugság kell, ami univerzálisan is megállja a helyét, mert a "nem volt más/pénzt akarok keresni" nem állja meg a helyét.

2020. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért hogy legyen pénzem
2020. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok ismét. szóval igen, őszintének kell lenni. ha látják rajtad, hogy őszinte vagy, akkor nyert ügyed van
2020. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem volt meg az interjú, és nem csak így utólag kérdezed:


nézz utána cégnek interneten, böngészd végig a honlapjukat, történelmük, partnereik, tevékenységi köreik, termékeik. Ezeket általában minden értelmes cég feltülteni a honlapján.

Szerintem mikor ilyet kérdeznek kb. erre kíváncsiak, hogy mit tudsz már a cégükről, arról beszélj, meg hogy mekkora megtiszteltetés lenne számodra, ha egy ilyen komoly cégnél dolgozhatnál (már ha tényleg ott akarsz... 😁).


Sok sikert.

2020. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én őszinte voltam de nem jött be. A neves multi nagyképű hr-esének megmondtam, hogy a pozíció érdekel az azzal járó szakmai kihívások.

Az elvárás pedig az lett volna, hogy elolvadok a gyönyörtől mert az XY cég munkatársa lehetek.

2020. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tőlem ezt még nem kérdezték meg, de azt válaszolnám, hogy a szakma ezen részét is el szeretném sajátítani. Azt semmiképpen nem szabad, hogy érezzék, hogy neked minden áron kell az állás, mert akkor a presztizsed eléggé csökkenni fog teljesen jogosan.
2020. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!