Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki jelentkezik egy...

Ha valaki jelentkezik egy állásra és elküldi az életrajzát e-mailben, nem illene legalább annyit válaszolni rá, hogy nem tudnak alkalmazni?

Figyelt kérdés
Beadtam az önéletrajzomat kb 10 helyre és a 10-ből csak egy válaszolt, hogy nem tud alkalmazni, a többi válaszra sem méltat. Nagyon ideges vagyok már, mert nagyon sürgősen kellene munka, mert ha nem találok, elvesztem a szállásomat. Pályakezdő vagyok, tehát még nyilván nem túl részletes, de valahol el kell kezdeni. Egy helyen még megígérték, hogy ma hívni fognak telefonon hogy tudnak-e alkalmazni vagy nem, de ha eddig nem hívtak, az gondolom azt jelenti, hogy nem. Nem illene legalább annyit írni rá hogy nem tudnak alkalmazni? Ez a válasz nélkül hagyás elég nagy bunkóságnak tűnik.

2020. júl. 28. 18:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2020. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Üdv a való életben!

Én 4x váltottam munkahelyet, 4x legalább 20 helyre beadtam a cv-met, egy kezemen megtudom számolni hányan jeleztek vissza. A legrosszabb mikor túl vagyok 1-2 körön, még is semmibe vesznek. Ez a valóság.

2020. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azért ez akkor is merő bunkóság. Így honnan tudja az ember, hogy mi a gond vele? Komolyan, olyan hely sem válaszol, amelyiknél nem követelmény a diploma, csak az érettségi, vagy a 8 általános :( Teljesen kétségbe vagyok esve, mert ha nem találok gyorsan munkát a lakhatásom múlik rajta és mehetek haza a szüleim nyakára, amit meg nem szeretnék, mert eleget támogattak már, nem szeretném, hogy még mindig a terhükre kelljen lennem :(
2020. júl. 28. 19:15
 4/24 anonim válasza:
100%

Azért nem válaszolnak mert így sokkal egyszerűbb

Rajtad kívül még rengetegen küldik be az önéletrajzuk és nincs idejük mindenkinek leírni

Egyértelműen bunkóság, de ez van

2020. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
És még nem voltál interjún... Egyébként mennyi idő, ami alatt nem jeleztek vissza? Amikor munkát kerestem volt, hogy 2-3 héttel később jeleztek csak. Legtöbbször a hirdetés lejárta után.
2020. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként én is csomó helyre jelentkeztem. Egyik helyről jóval később visszaírtak, hogy ne haragudjak, hogy csak most utasítanak el, de 761 önéletrajzot kaptak. Szóval de, illene válaszolni, de kb plusz egy embert kéne foglalkoztatniuk, ha minden egyes önéletrajzra egyesével válaszolnának. Ráadásul akkor jönnének az általad is feltett kérdések, hogy "hát de mi a baj velem?", és arra meg végképp nincs a cégeknek kapacitása, hogy mindenkivel lelkizzenek egy sort.
2020. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igazából az is kicsit furcsa, hogy ezek a dekoratív divat cicababa lányok rögtön találnak munkát, meg, ha kiírják valahova, hogy keresnek, akkor rögtön kb 4-en 5-en írnak neki rá, de ha egy átlagosabb külsejű írja ki, akkor meg kb senki. Most nem mindegy hogy aki beviszi egy gépbe az adatokat meg telefonon időpontot ad az embereknek az hogy néz ki?
2020. júl. 28. 22:27
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ahol a második forduló után csak azért nem írnak vissza, mert az negatív élményt társítana a céggel. Pl nem vennéd a termékük. Pszichológia. Az elutasítást mindenhol útálják
2020. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező, válaszra azért nem méltatnak, mert egy vagy a sok közül - nem tűnsz ki, nem vagy egy említésre méltó jelenség. Ha visszaválaszolnának, akkor kiteszik magukat a győzködésnek, anyázásnak. Egyszerűbb és kíméletesebb az, ha szépen-lassan feledésbe merül, hogy te valaha is oda jelentkeztél.


A cicababákkal kapcsolatban: ha én egy céggel rendelkezek és van egy meghirdetett munkakör, melyet akár még egy csimpánz is el tudna végezni, akkor egyértelmű a cicababát venném fel, hogy legalább annyi hasznom legyen az egészből, hogy valami szépet bámulhassak(vagy bámulhassanak a vásárlók) egész nap. Ezek olyan munkakörök, melyekhez felelősség nem nagyon tartozik, előrelépési lehetőség nincs, igazából azért van meghirdetve, mert kell egy kitöltő ember oda. Ha te szakmailag csak ennyire vitted, akkor legalább szép legyél hozzá, hogy megdobja az esélyeidet.

2020. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak sehonnan sem visszajelezni, ez a valóság.

Még akkor sem szólnak, ha voltál interjún korábban, ha nem szólnak max 2 héten belül az felejtős, de még lehet sokat is mondtam.


Ha megvan, akit akarnak, azt akár már aznap értesítik, a többi már nem számít onnantól.

Ha meg interjúra sem hívnak, akkor pláne nem szólnak, nincs is rá kapacitás meg kedvük sem.

2020. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!