Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen irányban érdemes...

Milyen irányban érdemes továbbképeznem magam ilyen végzettség után?

Figyelt kérdés

Van egy magyar- és könyvtárostanár diplomám, de napi kb. 14-16 óra (hétvégén is napi 4-5 óra) munkáért 140-150k forint fizetést megalázónak tartok. Mindenképpen váltani fogok, de nem tudom, ilyen végzettséggel milyen irányba volna érdemes... A történelem és az idegen nyelvek nem mennek, tehát az kizárt (az angolt elgügyögöm középfokon, de egy erre épülő szakma nem menne).

Valami polgári szakmát szeretnék (nem pl. művészetit), mert fontos lenne számomra az anyagi stabilitás, kiszámíthatóság.

Milyen tanfolyamot\továbbképzést tudnátok ajánlani?



2020. okt. 27. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi érdekel? Mivel szeretnél foglalkozni, mit szeretnél dolgozni?? Hiába mondja valaki, hogy végezz el egy programozó tanfolyamot, ha nem érdekel, vagy menj el szakácsnak ha nem szeretsz főzni, esetleg tanulj asztalosnak ha nincs hozzá kedved. Az, hogy angolul tudsz elég kevés ahhoz, hogy vadidegenek ajánlani tudjanak neked valamit...
2020. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mindig is tanítani szerettem volna, de az ország jelenlegi helyzetében nem engedhetem ezt meg magamnak. Könyvtárosi szakma még mélyebb helyzetben van. Nem véletlenül diplomáztam ezekből, ez az az irány, ami érdekelne: irodalom, könyvek, tudásátadás. Mivel ezek a szakmák (főként a könyvtárosi) jócskán építenek az adminisztrációra és a (minőségi) szövegalkotásra, ezért ezen a vonalon is érdemes gondolkodni. Azért is tettem fel a kérdést, mert nem vagyok járatos más szakmákban, még azt is el tudom képzelni, hogy továbbképzés nélkül is felvennének dolgozni irodába, titkárnőnek, csak nem tudok róla.

Erre is irányul a kérdés, esetleg kibővülhet annyival, hogy milyen, képzettséget igényelő (tehát nem gyorsétterem stb.) helyre lehet megfelelő\elég a végzettségem?

2020. okt. 27. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha Debrecenben laksz, érdekel a szaktudásod.
2020. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el phdzni.
2020. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es: újabb négy évig 120k körüli fizetés? Köszönöm, kihagynám. :)
2020. okt. 27. 13:05
 6/10 anonim válasza:
0%
Csak napi 14-16 óra melóval ne csodáld, hogy itt tartasz. Keményen, kitartóan kell melózni és annak meglesz a gyümölcse!
2020. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

A világ változik. A könyvek szerepe a digitalizációval egyre hátrébb szorul. A tudás megőrzése és átadása elsődlegesen az interneten zajlik.


Sajnos a te tudásod idejétmúlt.


Teljesen új irányokat kellene találnod magadnak.

2020. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem éppen benned él porréteggel lepett kép a könyvtárosi szakmáról, hiszen nem hiába az az alapképzés neve, hogy informatikus-könyvtáros. :) És a könyvtárpedagógus eleinte ugyanazt tanulja, amit ők, aztán erre épül rengeteg minden más. Butaság az a nézet, hogy a könyvtáros csak régi könyveket tologat és pisszeg... A könyvtárban végzett munkafolyamatok zöme digitálisan zajlik, cédulák helyett online katalógus van, a szakma reagál az e-bookok világára. Az olvasás maga pedig sosem lesz idejétmúlt, a szerzői jogokkal védett tartalmak kölcsönzésének pedig ugyancsak lesz létjogosultsága ezután is - legfeljebb a forma, felület változik.

Mindenesetre az ehhez a munkakörhöz tartozó, inkább táblázat- és adatbáziskezelésre, weblapszerkesztésre, multimédiás tartalmak létrehozására irányuló informatikai képzés szerintem jó alap lehet egy irodistának, titkárnőnek vagy hasonlónak, ezért kérdeztem irányokat.

2020. nov. 2. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

336 órát dolgozol egy hónapban 446 ft órabérért NANE!

Ha igen akkor gondok vannak de nem kicsi.

2020. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos kezdő pedagógusként 2-3 évig ez a valóság, minden anyagot először megcsinálni nagy munka. Mondjuk utána se lesz sokkal könnyebb, de mégis csak lesz már egy alap, amit az osztályra szabhat az ember. Ettől függetlenül 6-7 (35 fős) osztály dolgozatait (x3, mert nyelvtan, irodalom, könyvtár), fogalmazásait kijavítani brutális többletmelót jelent.
2020. nov. 2. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!