Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire fontos manapság,...

Mennyire fontos manapság, hogy legyen diplomám?

Figyelt kérdés
Mennyivel könnyebb diplomával boldogulni mint diploma nélkül?

2020. okt. 28. 16:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%
Teljesen munkafüggő. Attól függ, hogy mit akarsz csinálni. Ott kezdődik az egész. Ha tudod mi akarsz lenni, tudni fogod értelemszerűen kell e diploma hozzá vagy sem. Pl. ha orvos vagy jogász, akkor mindenképpen. Ha valamilyen magánvállalkozás, építőipar, mezőgazdaság, nem feltétlen, de függ attól, hogy pontosan mit is akarsz ezen területek belül csinálni.
2020. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
75%
#1-es vagyok, ahhoz, hogy valaki diplomát szerezzen, szükség van a megfelelő intelligenciára is. Te tudod mire vagy képes. A diploma nem úgy működik, mint a boltban vásárlás, nem lehet így eldönteni, hogy legyen neked vagy sem. Ugyanis tudás kell a megszerzéséhez.
2020. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudás kell, hanem memória, ugyanis rengeted idióta diplomás él köztünk.


A korona előtt fő- és mellékállással 470 körül kerestem (nettó) és még érettségim sincs.

2020. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
3: én főállásban keresek ennyit érettségivel
2020. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Most meg munkanélküli vagy gondolom.


Diplomával sokkal több a lehetőség, statisztikailag sokkal kevesebb a diplomás munkanélküli. Mert nem csak a papír jár vele, hanem rengeteg készség és képesség is.


De attól függ nyilván, mi érdekel. Ha autószerelő akarsz lenni, akkor első körben nem kell diploma nyilván.

2020. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
4-es, okés, de kérdés, hogy te mennyit dolgozol, mekkora felelősséggel, és én mennyit. Pl. most is a melós laptopról netezgetek. :)
2020. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Én meg itthonról netezek a megérdemelt munka utáni pihenés ideje alatt.:) 160-180 óra között dolgozok havonta és nincs túl nagy felelősségem. Szeretem a munkám az a lényeg.
2020. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Egy szakma sokkal többet ér manapság, mint egy diploma. Szakmunkásként többszörösét is megkeresheted
2020. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz. Főiskolát elvégeztem diplomám nincs mert nem érdekelt a dolog. Most 40 éves múltam nem éreztem a diploma hiányát soha, de 1 percet se dolgoztam beosztottkent, magamtól meg papírt soha nem kértem. :)

De diploma ide vagy oda az életszínvonalam a lepontozos kategóriába esik.

2020. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni igény kérdése. Orvos, mérnök, természetkutató, tanár, stb., stb. nem lehetsz diploma nélkül érthető okokból, de ha nem ilyesmi a célod, akkor nem fontos.
2020. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!