Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gombaszakértők miért ingyen...

A gombaszakértők miért ingyen vállalják a gomba vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Persze, tök jó, hogy segítenek, hogy ne kapjon az ember gomba mérgezést, de ennyi erővel mondjuk a fogorvos is dolgozhatna ingyen.

#gomba #szakértő #gomba vizsgálat
2020. okt. 28. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jótékonyságból végzik a tevékenységüket, hanem a munkaköri feladatuk részeként vagy szerződéses úton, többnyire a piacot üzemeltető önkormányzat megbízásából. Ha vadon termett gombát is értékesítenek a piacon, akkor törvény kötelezi őket a gombaszakértő alkalmazására.
2020. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A piac igazgatóságával állnak szerződésben, mert a piacnak biztosítania kell gombaszakértőt és onnan kapnak anyagi juttatást a munkájukért.
2020. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem csak piacról van szó. Nálunk a településünkön is van több ingyenes gomba vizsgáló.
2020. okt. 28. 23:54
 4/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Ha fizetni kellene a vizsgálatért sok ember el sem vinné a gombáját és annak súlyos következményei lennének. Múlt szombaton vittem én is gombát megnézetni. Rengetegen voltak és a nagy kukát 15 percenként cserélték. Ha azt a sok rossz gombát az emberek mind megették volna...
2020. okt. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Települési szinten az önkormányzattal vannak szerződésben, szóval az önkormányzat fizeti ki a munkáját. Ingyen nem dolgozik senki...
2020. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű. Ha fizetős lenne, és Olcsó János emiatt nem vizsgáltatná be a mérges gombáját, jó esetben önmagát, rossz esetben egész családját megöli. Egy fájó fogba az ember nem hal bele, ráadásul ott is van állami támogatás (TB), én eddig nem fizettem fogorvosnak sem.
2020. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És persze mondanom sem kell, ingyen senki sem dolgozik. Kapnak érte fizetést, csak nem közvetlenül fizeted a vizsgálatkor, hanem adó formájában.
2020. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

van akinek a gombászás az élete


hobbiként, még ingyen is szívesen foglalkozik vele, így helybe hozzák a gombát, megtudja h mikor, hova kell kinenni, ha szeretne szedni, nem feltétlenül etkezési céllal...


Tudom vannak a hivatalos gombavizsgálók, az már írták, de ténylag van, aki önszántából ingyen is vállal gombavizsgálást.

Pl ott, ahol nincsen a közelben piaci gombavizsgáló és lenne rá igény.

2020. okt. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal olcsóbb a költségvetésből elkülöníteni x összeget gombaszakértőkre, mint a mérgezéssekkel foglalkozó detoxikálókat létesíteni 2 falunként.
2022. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!