Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Komolyan ennyit emeltek a...

Kizcar kérdése:

Komolyan ennyit emeltek a postások jövedelmén?

Figyelt kérdés

Volt postás kollegával beszéltem egy hete. Azt mondta most eléggé megemelték a bérüket 250.000 nettó. Ő egy egyszerűbb betanított csak szimpla leveleket kihordó segéd-kézbesítő egy 30.000-res lakosú 13 postással ellátott városban. Állítása szerint összefogtak és mindenki ment az igazgatóhoz, hogy ez így nem mehet.


Két éve hagytam ott a postát, mert szégyelltem magam az elvégzett agyzsibbasztó munka mellett a 120.000 forintos nettómmal. Kicsit furcsának találom, hogy ennyi idő alatt megduplázódott volna a bér.


Az elmondása szerint, ha ő egy egyszerű szimpla leveleket hordó betanított kézbesítőként 250.000 nettót kap, akkor egy ajánlott küldeményeket és utalványokat kézhez adó teljes értékű postásnak elvileg akkor meg kellene kapnia a nettó 300.000 forintot.


Amúgy meg is érdemelnék. Csináltam és egészen addig nem gondoltam volna, hogy egy szar körzetben dolgozó postásnak azért nem egyszerű a feladata.


Persze ha 10 évig csinálod ugyanazt akkor a rossz körzet is idővel egyszerűbbé válik sokkal.


De szerintem kamuzott a volt munkatárs. Nem tudom elhinni, hogy ennyit emeljenek. Pedig az volna a jó ha igaz lenne. Örülnék neki, mert megérdemlik.

Vagy ha emeltek, lehet csak helyileg, a többi régió meg le van ...?


Azt tudom, hogy kis falun nem fognak annyit adni mint egy városban.


Szerintetek elképzelhető a 250-300 ezres nettó egy 30.000-res lakosú városban?



2020. okt. 29. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kamu, vagy nagyon csókos
2020. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom kinek mennyit emeltek, mert ugye ebbe a postavezető is belenyúl. Én 14.000 Ft emelést kaptam idén,így lett a bruttóm 275.000 Ft. Jutalékokkal együtt kb megvan a 250.000. En mondjuk nem kézbesítő vagyok hanem ablakban ülök, és Budapesten, nem kisvárosban.
2020. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nettó 250-et kap kézbesítőként?? Én az irányításban dolgozom és most az idei emeléssel együtt lett nettó 150 a fizetésem. Nem tudom elképzelni, hogy a kézbesítők egy százassal többet kapnának. Ha tényleg ennyit kap, akkor valakinek nagyon mélyen benyalt a vezetőségben.
2020. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!