Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Extrém tapasztalatok állásinte...

Cukikutyus kérdése:

Extrém tapasztalatok állásinterjú során?

Figyelt kérdés

Irjátok meg,hogy milyen furcsa,megdöbbentő,nem hétköznapi tapasztalataitok voltak egy állásinterjú során,amin kiakadtatok.Akár fizetés tekintetében,akár munkaidő,az ott dolgozó emberek,illetve körülmények tekintetében.

Akinek van faramuci sztorija ebben a témában,írja meg.Köszi.


2020. okt. 30. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Második munkahelyem, közepes méretű, vidéki IT cég. Nagyon jó lehetőségnek tűnt, ezért heteket készültem az interjúra, sql, .net amit akarsz. Bemegyek, ott fekszik a nagyfőnök egy fotelben, kigombolt ingben, kezében a CVm.


- Üljön le, látom maga az xxx Gimnáziumba járt

- Igen oda.

- Hmm, az egy jó suli. És mennyi fizetést kérne?

- xxx forintot.

- Megadom a dupláját, jó lesz így?

- Öööö igen.

- Fel van véve.


Érdekes fazon volt az öreg, volt neki saját pincészete meg zöldségüzeme is, úgyhogy az irodájában a polcon mindig ott sorakozott egy rakás bor meg uborkakonzerv. Néha el-el kapott egy-egy kollegát a folyosón, berángatta az urodájába, és, ha elégedett volt vele, adott neki bort, ha meg nem, egy üveg savanyúuborkát :)

2020. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy állásinterjún az üzemvezető azzal indokolta a velem kapcsolatos bizonytalanságát, hogy nagyon emlékeztetem az első "tanítványára" akit bevezetett a munkavégzés részleteibe, akivel nagyon negatív tapasztalatai voltak. Itt szólt közbe a hr igazgató nő, hogy ezt a témát talán engedje el, mert nagyon unprofesszionális.


Ez inkább vicces mint extrém, még eléggé fiatal voltam, az interjúztató végig magázódva beszélt, majd egyszer véletlen letegezett, bocsánatot kért érte, és folytatta tovább magázódva a beszélgetést.

2020. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szállítmányozó cég.

Fuvarszervezőnek mentem volna. Gabonáztak is.

Második héten azért kellett ott ülni este 10-11-ig, mert aratáskor akik kint voltak a cégtől vezetni a menetleveleket (nagyüzem, rengeteg traktor, tegherautó hordta a terményt) ellenőrizni kellett, javítani, kozmetikázni az elírásokat, tévedéseket stb.

Raádásul akik csinálták eredetileg kezdtek elszállingózni. Én meg szóvátettem, hogy kb minden oldalon van hiba. Megpróbáltak kioktatni, hogy nem olyan könnyű ám a sofőr mellett ülve írni a papírokat a 40 fokban. Pechükre dolgoztam diákként traktorosként és másodállásban most is csinálom, így eltudtam mondani, hogy kb nulla energia kellett volna a feladathoz. Pár nap múlva már ott sem voltam.


A másik.

Csoportos interjú. Rajtam kívül 3-4 másik jelentkező, akik mind vagy küldföldön dolgoztak/tanultak vagy két tannyelvű iskolába jártak, két nyelvű családban nevelkedtek, meg én, aki pár év angol tanulással. Kb. azért voltam ott, hogy a másik hármat legyen mihez mérni. Elég gáz volt.

2020. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Budapest,belvárosba mentem állásinterjúra. Csomagolói állás volt meghirdetve.Csoportos interjú volt,6-an voltunk. Amikor beléptünk a megadott címre,egy nagyon menő iroda volt,gyanús alakokkal,leginkább ázsiai (kínai vagy thai férfiak,nők,és magyarok is,akik ázsiai sémára néztek ki,mintha elvárás lett volna,hogy mindnek fekete hosszú haj,vékony alkat,nagyon gazdag kinézet,szinte már alvilági..

Bementünk csoportosan,egyik csajjal összenéztünk,hogy úristen,hova kerültünk. Behívtak minket,látszólag nagyon kedvesek voltak,kávéval kínáltak,majd közölték,hogy ékszereket kellene összeszerelni,és csomagolni,úgy,hogy az első hónapban a dolgozók nem kapnak fizetést,majd a 2.hónaptól minimálbér,de azt is bejelentetlenül...na erre a 6 emberből 5 kapásból elköszönt,köztük én is,de egy kissé lepukkant külsejű pasi ott maradt...szerencsétlen,lehet azóta már az eltűnt személyek listáján van,vagy ha megúszta,és nekik dolgozott,fizetést talán sose látott...

A többiekkel kint megtárgyaltuk,hogy örüljünk,hogy megszabadultunk,nyomás innen minél előbb...

Hát,megrázó élmény volt.

2020. okt. 30. 14:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Állásinterjú IT vezetői állásra.

Alapvetően unszimpatikus HR igazgató nő aki minden mondatával azt érzékeltette hogy ő az erős ember a cégnél.

Közölte, hogy nála azonnali kirúgási indok ha az IT belenéz a HR nyilvántartásba. Azt nem tudom hogyan gondolta az IT supportot a HR osztályon. A hüvelykujjammal takarjam ki a bizalmas adatoszlopokat az excel táblában a monitoron ha segítség kell egy HR-es dolgozónak ?

Interjú után visszaírtam, nem hinném hogy egymást keressük. Megsértődött.

2020. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még első álláskeresés egyetem után. A cégnek kinn volt a telephelye az Isten háta mögött, busz se járt arra, kocsival kellett mennem. Hatalmas nagy puszta az egész, dehol egy lélek, a szélén egy ház.

Na annak az emeleti része volt az iroda, ott dolgozott 3-4 jóember. A földszinten szauna, jacuzzi, csocsószoba, edzőterem. Mondja a főnök, hogy menjünk le csocsózni, közben dumáljunk. Jó, lementünk. Nagyjából kiderült, hogy ezek itt napközben l***faszt se csinálnak, csak jacuzziznak egész nap, állami pénzen. Nem tűnt rossznak, de akkoriban még nagyobb ívű karrierterveim voltak :)

2020. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jók a sztorik,hát van sok furcsaság,az biztos.

A jacuzzis történet különösen mulatságos,jó lehetett :D



Egy szintén Pesti cég,ahol étrendkiegészítő kapszulákat gyártottak,visszahívtak,miután beadtam önéletrajzom. Egy unalmas hangú nő beszélt,olyan volt,mintha nem jókedvében hívott volna fel,szinte odavágta az információkat.

Bementem az interjúra,az unalmas hangú nő fogadott,"nem idén barnult volt",épp olyan fölényes volt élőben is,mint a telefonban...majd megjelent a főnök,aki egy tipikus bunkó,kötekedő,komcsi időkből visszamaradt parancsolgató stílusú ember,aki mindvégig méregetett,miközben beszélt hozzám,majd miután beleegyeztem,hogy eljövök egy próbanapra,közölte,hogy "rendben,de kevesebb smink legyen magán hölgyem!"

Na,ezek után gondolkodóba estem,majd pár óra elteltével felhívtam,hogy elnézést,mégsem érekel az állás.


Nemsokkal később a fapofa nő hívott fel,és sajnálkozva mondta,hogy milyen kár,hogy nem megyek,olyan szimpatikus voltam nekik...Na,az igen,ha én szimpatikus voltam,és mindvégig furkálóztak,akkor hogy bánhatnak azzal a jelentkezővel,aki nem tetszik nekik :D

2020. okt. 31. 09:32
 8/11 A kérdező kommentje:

Élelmiszeripari cég Csepel környékén. Állásközvetítős csávó értem jött kocsival a hozzám közel eső buszmegállóba. Amikor megláttam,kissé már kételkedni kezdtem.Finoman szólva ő se volt az a skandináv típus (ha értitek mire célzok),emellett nagydarab,és nem bizalomgerjesztő megjelenése volt. Elvitt a céghez,közben fennhangon szidta őket,mert hogy neki tőkéje van a cégben,és nem akarják engedni,hogy saját embereit vigye oda...stb,stb.

Na,megérkeztünk az adott helyre.Sumák arcok,gizda,méregetős csajok,azt mondta a pasi róluk,hogy ukránok.Kiderült,hogy csak 2 órás bejelentéssel vesznek fel embereket. Ezután megegyeztem a pasival,hogy még gondolkodom.Közben szóltam egy ismerősömnek is,aki szintén melót keresett,hogy ezt találtam,és megadtam neki a fickó tel.számát.

Na,ezek után se én,se az ismerősöm nem tudtuk többé elérni a pasit...telefont nem vette fel.Igaz,én csak le akartam mondani az egészet,de azt se tudtam.

Eltelik pár hónap,egyszer csak az e-mail címemre kapok tőle egy meghívót az egyik társkereső oldalra...hopp.

Mint utána kiderült,közben elvált,és ezek szerint megjegyzett magának :D Meló nincs,de lehetett volna más...hát kösz nem

2020. okt. 31. 09:44
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
#6: felvettek!? Azóta te is jacuzziban egész nap? :)
2021. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Felvettek volna, de jacuzzizas helyett inkabb szakmai fejlodest akartam, szoval elmentem egy szoftverceghez analyst-nak, ha igy 20 evvel kesobb megnezem a fizetesemet, szerintem jo dontes volt... :-)
2021. szept. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!