Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljes munkaidős munkaszerződé...

Teljes munkaidős munkaszerződésbe foglalt versenytilalmi megállapodás (Mt.228.§2. bek.) miatt járó négyhavi szakmunkás alap munkabér kifizetésétől elállhat a munkáltató, ha nem közös megeggyezéssel történt az elbocsátás?

Figyelt kérdés

A koronavírus járványra hivatkozva felhívták ismerősömet, közölték, hogy felbontják a munkaszerződését és amennyiben nem jön be "aláírni" azesetben majd postázzák.


Ti mit tennétek?



#karácsony #munkáltató #félmillió #koronavírus #versenytilalmi megállapodás elállás #munkaszerződés bontás
2020. okt. 30. 16:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

/10

Megtennéd, hogy nem a saját véleményedet írod be 5 válaszba? Oké, hogy anonim az oldal, meg nyilván letagadhatod, de azért nem ma kezdtem, nem kell többet visszajönni és győzködni, hogy semmi joga nincs egy munkavállalónak, és ez így van rendben ahogyan csinálták.


A munkáltató kötelezettséget vállalt és munkavállalót kötelezett a munkaszerződésben, a saját kötelezettségvállalásától elállhat, de a munkavállalót nem hinném, hogy kényszeríthetné a jogos követeléséről történő lemondásra.

2020. okt. 30. 22:39
 12/20 anonim ***** válasza:

6.-os vagyok (a tobbi valaszolo(k) nem tudom ki), de hiaba pontozol le, teljesen pontosat irtam.


A 9. pontban irt cimszo meg nem jelent semmit, a szo szerinti szerzodesreszlet szohasznalata szamit. Ha ott kotelezoen tiltja, akkor tiltva van es jar a penz. Ha opcionalis (fuggetlenul az alcimtol), akkor eltekinthet tole.)

2020. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A szó szerinti szerződésben is az áll erre a pontra vonatkozóan, hogy a munkavállaló vállalja hogy.... " Ezen kötelezettség megszegéséért a munkavállalót kártérítés terheli" ...


A munkáltató vállalja az Mt228.§.2. bek alapján, hogy a munkavállalónak legalább az egy évi alapbér egyhamradának megfizetésére köteles"


A szövegezésben is kötelezettségként utal a dolgokra, nemcsaka pont főcímében, továbbá az egész szerződésben nem szerepel az "opció", vagy a "lehetősége van" kifejezések egyike sem.

2020. okt. 31. 00:09
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapjan jarHAT a ber, viszont kiutan meg mindig csak reszleteket irsz be, igy biztosat ez alapjan nem lehet mondani.
2020. okt. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

[link]


Kötelezték őt mint munkavállalót, kötelezték magukat közös megeggyezésssel, és ezt a munkavállaló beleeggyezése nélkül nem érvényteleníthetik, márpedig nem egyezik bele, ergo mint munkáltatók kötelességszegést követnek el ha nem fizetnek!

És ettől nem állhatnak el a munkavállaló engedélye nélkül!


A munkavállaló sem álhatott el amikor kölcsönösen megegyeztek, max akkor ha nem írja alá munkaszerződést, de mivel aláírta, és ők mint munkáltatók is aláírták bélyegzőzték, így a megállapodás létrejött, ezt mint munkáltató egyoldalúan nem bonthatja fel fizetés nélkül!


Vagy fizetniük kell, vagy a munkavállalónak meg kell engednie számukra az elállás jogát a fizetéstől, de remélem ekkora hülye nem lesz a munkavállaló.


Vagy most komolyan ez nem így van?


Mellesleg egy hónapja bent tartjáka végzettségét igazoló bizonyítványt "ellenőrzésre".

A munkavállaló utánakérdezett az illetékes szervnél, és nem továbbítottak hozzájuk az ő nevével bizonyítványt, ez is mire jó?

2020. okt. 31. 00:29
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Jár a dolgozónak a "külön juttatás". A cég kötelezettséget vállalt a megállapodásban erre vonatkozóan.

Ez minden további dologtól független. Véleményem szerint akkor is jár ez a dolgozónak, ha már nem tart erre a korlátozásra igényt a munkáltató.

A versenytilalmi megállapodástól a dolgozó állhat el, ha azonnali hatállyal kénytelen felmondani a munkaviszonyt. Az ugyebár szankcionális jellegű felmondás.

2020. okt. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

6., 12. es 14. vagyok.

Ez alapjan kotelezo kifizetniuk es a dolgoznak is kotelezo betartani a versenytilalmi megallapodast, hacsak a kozos megegyezeses felmondas soran ettol kolcsonosen nem tekintenek el. Kezd fizetesi meghagyas kuldesevel.


“Mellesleg egy hónapja bent tartják a végzettségét igazoló bizonyítványt "ellenőrzésre".”

Ezt igy nem is ertem. Felmondtal, hogy kerul hozzajuk erettsegi/diploma? Ilyet szinten nem tehetnek.

2020. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

"ettol kolcsonosen nem tekintenek el" És ha nincs kölcsönösség, az hogyan működik: a munkáltató azt mondja, hogy "nyugodtan mehetsz versenytárshoz is dolgozni", mire a munkavállaló: "nem, nem megyek! Inkább fizess!" ? Ez így elég érdekes... Ha a munkáltató nem korlátozza a munkavállalót abban, hogy hova menjen dolgozni, akkor miért fizetne? A szerződésben az volt, hogy nem mehet, cserébe fizet. De a munkáltató azt mondja, hogy mehet, akkor miért fizetne?

Ugyanúgy, ahogyan egy határozott idejű szerződést is fel lehet mondani, ha a másik fél beleegyezik és akkor senkinek nem kell semmit fizetnie a másiknak. Ha a munkáltató azt mondja, menj, ahova akarsz, a másik nem mondhatja, hogy "de én nem megyek". Illetve mondhatja, de az a magánügye, ezért nem kérhet semmit.

A bizonyítvány dolgot meg én sem értem. Szerintem 1 hónapja odaadta a haverja, azok meg egyszerűen elfeledkezdtek róla, mert kisebb gondjuk is nagyobb volt mostanában, a haver meg nem szólt, nem kérte vissza. Kétlem, hogy kellene nekik a bizonyítvány ha már felmondtak. Egyszerűen nem adták még vissza és nem kérte, emlékeztette őket.

2020. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

18., alez akkor lenne igy, ha a szerzodesben szerepelne, hogy a munkalhato kotelezHETI a munkavallalot a versenytilalom betartasara. Ekkor tenyleg a felmondaskor derulne ki.

Viszont a szerzodesreszlet alapjan a szerzodes alairasakor kozolte, irasba adta, hogy ez igy van, nem mehet sehova, es ezert fizet.

Ettol az irasban foglalt megallapodastol a munkaltato sem terhet el onhatalmulag, hisz alairta, hogy az ezert jaro penz megfizetesere “koteles”, szo szerint. Ennek tudataban letesitettek a szerzodest, ennek ismereteben valaszthatott a munkavallalo uj munkahelyet, ennek megfeleloen tervezett. Nincs olyan opcio, hogy egyes bekezdest onhatalmulag barmelyik fel kihagyhatna a szerzodes teljesitesebol.


Attol, hogy a szerzodest felmondjak, a benne foglaltakat nem lehet felrugni, mert az nem a felmondasa lenne a szerzodesnek, hanem a megszegese. Es bar mindketto a szerzodes megszunesevel jar, a megszegese torvenytelen, jogi uton kikenyszeritheto a benne foglaltak betartasa, plusz a szerzodesszeges okan a vetlen fel keletkezett karat is koteles megteriteni a szerzodesszego fel.

2020. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

/ 17 Nem a munkavállaló mondott fel, és nem rólam mint kérdezőről van szó itt, hanem egy hozzátartozómról.


A munkavállalót telefonon felhívták a napokban, hogy ezen a napon (telefonhívás napján) felbontják a munkaszerződését, és a járványügyi helyzetre hivatkoztak.


Én megkértem ismerősömet, hogy esze ágába ne jusson bemenni aláírni bármit is, hanem egyenesen a munkaügyi bíróságra / főfelügyeletre menjen felvilágosításra, mert ez az egész nagyon el van cseszve, és be akarják palizni!!! Azóta átnéztük a dolgait, és kiderült, hogy nem vezettek jelenléti ívet sem, és nem fizették a délutános / munkaszüneti napok után járó pótlékokat sem több mint egy évig amióta ott dolgozott a cégnél.


A bizonyítványát már múlt hónap elején bekérték, azóta nem adták vissza.

2020. nov. 1. 11:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!