Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljes munkaidős munkaszerződé...

Teljes munkaidős munkaszerződésbe foglalt versenytilalmi megállapodás (Mt.228.§2. bek.) miatt járó négyhavi szakmunkás alap munkabér kifizetésétől elállhat a munkáltató, ha nem közös megeggyezéssel történt az elbocsátás?

Figyelt kérdés

A koronavírus járványra hivatkozva felhívták ismerősömet, közölték, hogy felbontják a munkaszerződését és amennyiben nem jön be "aláírni" azesetben majd postázzák.


Ti mit tennétek?



#karácsony #munkáltató #félmillió #koronavírus #versenytilalmi megállapodás elállás #munkaszerződés bontás
2020. okt. 30. 16:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semmit nem tud tenni elfogadja és kész.
2020. okt. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Ha továbbra is fenntartja a munkáltató, hogy nem mehet el versenytárshoz, akkor fizetnie kell, mindegy, hogy hogyan történt a felmondás.
2020. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2/ Hogy hogy továbbra is fentartja?


Ettől a munkáltató elállhat, azután, hogy aláírta a munkavállaló meg nem állhatott volna el?


Plusz még egy kérdés lenne, amennyiben nincs kitöltve hónapok óta a teljes munkaidő 168 órája hanem csak a fele, márpedig a teljes munkaidős szerződést nem módosította, és nem fizetett emiatt bérkompenzációt sem, így pedig a havi kereset a mindenkori minimálbér alatt volt, a garantált bérminimumot pedig meg sem közelítette magyarul röghözkötött, de nem adott sem rendes fizetést sem elég munkát, a munkavállaló ennek ellenére pedig kitartott a munkahelyén azesetben sem követelhető a későbbiekben semmi?

2020. okt. 30. 17:06
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nem tartunk ott, hogy a munkavállalók szabjanak feltételeket a munkaadóknak. A munkaadó feltétele volt, hogy nem mehet versenytárshoz a dolgozó, hogyan állhatott volna el ettől a dolgozó. A dolgozó max. a szerződés nem-aláírásával állhatott volna el.

De nem vagyok munkajogász, majd ha erre téved egy ingyen tanácsot adó munkaügyi szakértő, akkor válaszol a két kérdére. Én csak a véleményemet írtam le.

2020. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ez nem feltétel lett volna, és senki sem szabdta meg.

Közös megállapodás jött létre a szerződés aláírásával amit a munkáltató egyoldalúlag felrúgott. A kérdés pedig az, hogy ezt következmény nélkül jogosan teheti e meg, vagy a munkavállaló élhet ezmiatt követeléssel, mivelhogy lojalitása ellenére hátrány éri a munkáltató egyoldalú szerződésbontása miatt.

2020. okt. 30. 17:44
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

1. Versenytilalmi megallapodas altalaban opciokent kerul bele a szerzodesbe, azaz a munkaltato valaszthatja azt, hogy a munkavallalo mehet e versenytarshoz.

Ha ugy dont, hogy el e tilalommal, ugy koteles fizetni. Ha nem fizet, akkor nincs versenytars-kizaras.

Ha nem el vele, nem kell fizetnie.

A munkavallonak nincs itt mar dontesi jogkore, o vallalta, amikor a szerzodest alairta.


2. Ledolgozott-kifizetett orak: A munkavallalo kovetelheti a szerzodesben (es a Munka torvenykonyveben) szereplo keretek kozott a neki jaro munkabert. Ha nem kapta meg, fizetesi meghagyast es pert is indithat. (Vagy akar azonnali felmondassal is elhet erre hivatkozva. Fontos, hogy ehhez behatoan kell ismerni a szerzodesben rogzitett parametereket!)


Az, hogy “kitartott a munkahelyen”, az nem egy jogi fogalom, nem is kovetelheto erte semmi, igy plane nincs a versenytars kizarasra hatassal.

2020. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ez nem mint opció, hanem olyan címszóval került bele, hogy

"Munkaviszony megszünése utáni kötelezettségek" azaz saját magát is kötelezi benne a szerződési pont címének értelmében. Nemde?

2020. okt. 30. 18:24
 8/20 A kérdező kommentje:

6/


A lojalitás nem jogi fogalom így van, hanem etikai.

2020. okt. 30. 18:27
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez nem mint opció, hanem olyan címszóval került bele, hogy


"Munkaviszony megszünése utáni kötelezettségek" azaz saját magát is kötelezi benne a Munkáltató és a munkavállaló is szerződési pont címének értelmében. Nemde?

2020. okt. 30. 18:28
 10/20 anonim ***** válasza:

Hiába írod le 3szor és pontozod le aki neked nem tetsző választ ad, attól még nincs semmilyen felrúgás: a szerződésben benne volt, hogy a munkavállaló nem mehet versenytárshoz, cserébe fizet neki a munkáltató.

A munkáltató úgy döntött, inkább mehet veresenytárshoz. Miért fizessen akkor bármit is? Akkor kellene fizetnie ha továbbra is tiltaná a versenytárshoz szerződést.

2020. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!