Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás emberént sikerült...

Diplomás emberént sikerült meggazdagodnod?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnének.
2020. nov. 1. 12:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

Minek írjam le a valóságot, ha lepontoznak...

BSc-t nappalin kezdtem, távoktatásban fejeztem be. Eleinte nyilván a szüleim támogattak, mint a többséget aki nappali tagozatra jár. Amikor átmentem távoktatásba, akkor kezdtem el dolgozni. MSc-t már munka mellett csináltam levelezőn. A munkahelyem fizette, utána vezető lettem. Az autóiparban dolgozom


#1,3

2020. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%

Egyeshez hasonloan engem is az erdekel, hogy mi szamit gazdagnak?

Hetszamjegyu a netto fizetesem (38 eves vagyok), van felesegem (gyed-en), 2 kisgyerek, sajat lakas (sajat penzbol), sajat auto, 8 szamjegyu megtakaritasunk.

Nyilvan tisztaban vagyok vele, hogy az atlagnal jobban elunk, nem panaszkodnek, de szerintem ez keves ahhoz, hogy gazdagnak mondjam magunkat.

2020. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Akinek milliós fizetése van, az gazdag ember.


És te mit végeztél, mit dolgozol, 12-es?

2020. nov. 1. 22:07
 14/27 anonim ***** válasza:
52%

Akkor mast ertunk a gazdag alatt. :)

Ez Europaban egy kozeposztalybeli let.

Arra eleg, hogy mondjuk maganovodaba majd kesobb is maganiskolaba jarjanak a gyerekek. Meg az evi ket kulfoldi nyaralas sem okoz gondot.

Es akkor itt vegetertek a lehetosegek. Nincs Ferrari, nincs luxushaz, stb. Inkabb havi 2-3 millat mondanek az atlagosan gazdagnak. Az mar tenyleg nem alkalmazotti szint, de az enyemet azert megkeresik eleg sokan az orszagban.


IT menedzser vagyok, kozepvezeto.

2020. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#14


Nagyon érdekes amit mondasz. Te azt mondod, a te fizetésed megkeresik sokan ebben az országban. Ki az a sok ember?


Sokan azok vannak fennakadva, hogy Magyarországon milyen kevés a minimlábér. Rengeteg ember a bolti eladóként, gyári munkásként stb. dolgozik. Méghogy, az emberek mennek ki külföldre dolgozni, hogy jól tudjanak keresni.


Hogy mondhatsz te akkor olyat, hogy 1 milló Ft-ot SOKAN megkeresnek az országban? Kb. a lakosság 5-10%-a kereshet ennyit.


Te most trollkodsz velem?

2020. nov. 1. 23:03
 16/27 anonim ***** válasza:

Milyen erdekes, a “gazdag” szot en ereztem relativnak, a “sokan” szoval most te jartal ugyanigy. :)


Sok alatt azt ertettem, hogy ebben a szakmaban ezen a szinten ez nem kiugroan magas.

Viszont szerintem orszagos szinten szerintem nincs 5%, aki alkalmazottkent ennyit kapna. Vallalkozokent tobb embert erinthet picivel.


Es nyilvan tisztaban vagyok vele, hogy ez az orszagos atlaghoz kepest mennyire magas, elegge latom, hogy az orszag (es benne sok ember) mennyire sz*r helyzetben van, latok kozelrol is ilyen helyzeteket, es roppantul orulnek, ha csokkenne ez az ollo, de sajnos az elmult 10 ev pont a szegenyek es gazdagok kozti ollo nyilasaval jart, es sajnos a kozepreteg kezdett eltunni, elszegenyedni. :(

2020. nov. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#14

Vedd már figyelembe azt is kérlek, hogy Magyarország egy alsóbbrendű balkáni ország és ami Nyugat-Európában középosztály, az itt már igen is gazdagnak számít!!

2020. nov. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, #14 szerintem Nyugat-Európában él, csak nem emeli ki...


#11

2020. nov. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Jólvan, nem okoskodok, bizonyára nektek van igazatok... De én is akarok milliós fizetést, tök jó lenne, ha kényelmes életet élhetnék.


Most középiskolás vagyok, majd el akarom végezni az egyetemet. Ha én is ezeket a szakmákat pl. IT menedzser végzem el, megkapom az 1 milliót havonta???

2020. nov. 2. 08:06
 20/27 anonim ***** válasza:

Azért IT-ben sem lesz mindenkiből menedzser. De igen, jobb eséllyel lesz ebben most pillanatnyilag jobb fizetésed, mert hiányszakma.

Mi egyébként ketten keresünk kb. 1 milliót havonta és bár nem panaszkodunk, nem tartom magunkat gazdagnak egyáltalán.

2020. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!