Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás emberént sikerült...

Diplomás emberént sikerült meggazdagodnod?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnének.
2020. nov. 1. 12:18
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet valakiből IT menedzser? Előléptetik vagy mi?
2020. nov. 2. 10:15
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Ne menj egyetemre ha milliókat akarsz.

Szakmával manapság sokkal jobban lehet keresni... Fűtésszerelő, villanyszerelő, kőműves stb... Ezekkel indítasz egy egyéni vállalkozást és kereshetsz milliókat

Én megbántam már, hogy egyetemre mentem és nem szakmát tanultam. Apam 3x-osát keresi szakmával annak amit én diplomával

2020. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Egy gázszerelő megkereshet havi 3 milliót is..

Egy 15 perces munkáért is elkérnek 20-30 ezret

2020. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

18., nem, nem elek Nyugat-Europaban, idehazak elek es dolgozom, forintban is kapom a fizetesemet. (Ha kint elnek, teljesen irrelevans lenne a valaszom, csak a hozza nem ertok szamitjak at forintba es villognak azzal a szammal, mivel ha kint elsz, akkor a kinti koltsegekkel is kell szamolnod.)


19., nincs ilyen mondas, hogyha IT menedzser leszel, akkor biztos megkapod.

Kell hozza tanulas, aztan valos tudas es tapasztalat, es nem art, ha vegigjartad a rangletrat es bizonyitottad, hogy a szoft skill-ek is megvannak hozza.

(Es vicces modon pl. a muszaki menedzser szak egy kifejezetten gyenge szak, sokkal jobban jarsz a mernokinformatikaval es abbol a vonalbol leszel menedzser, mert akkor sokkal jobb alapjaid lesznek a tech-menedzser vonalhoz. Sima, mely szaktudas nelkuli IT menedzserkent fele ennyit kapnek.)

2020. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

17.: Segitek:

A kozeposztaly definicioja nem statisztikai alapu, nem azt jelenti, hogy atlagosan keres.

Hanem azt, hogy az adott helyen adott fizetesbol elve kepes a kozeposztaly szamara elvarhato javakat, szolgaltatasokat, eletszinvonalat biztositani.

Bovebben ez segithet az ertelmezesben: [link]


Azaz a kozeposztaly nem globalis, hanem az adott orszag (vagy akar szukebb kornyezet) keretein belul ertelmezendo, nincs olyan, hogy magyar minimalberes vagyok, de ezzel Nigeriaban bizony milliardosnak szamitok. Vagyis lehet mondani, csak semmi ertelme.

2020. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

22, Miért bántad meg a diplomát? Bármikor szerezhetsz bármilyen más képzettséget is, a munkád mellett elkezdhetsz mellékesként dolgozgatni, majd ha kialakul az ügyfélkör, nem elég a másodállás, felmondasz a teljesben és csinálod a vállalkozásod. Szerintem nincs olyan életképes végzettség, amit meg kellene bánni. Max idő közben módosul az útvonal.


A menedzser jellemzője általában az, igen, hogy kijárta az utat, előléptetéssel került a vezetői pozíciójába. Lehet, hogy nem ugyanannál a cégnél, mert menedzsert már könnyen levadászik egy fejvadász, de valahol szerencsés esetben végig járta a ranglétrát, amivel egy időben emelkedett a fizetése is. Ritkán születik az ember menedzsernek. :) Ha még is, akkor az nem tudás alapú menedzser választás volt. :)

2020. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Bármit írsz, itt le vagy pontozva. Millió fölött azért nagyon kevesen keresnek, és a lakosság arányához képest nagyon sok a diplomás, szóval ahhoz valami nagyon spéci tudás kell. Amit nem a főiskolán fognak neked megtanítani.
2020. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!