Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A robotok el fogják venni a...

A robotok el fogják venni a nyugati emberek munkáját?

Figyelt kérdés

Bár számos munkahelyen (pl. óvónő, kutató stb.) az emberi munkaerőnek mindig is lesz létjogosultsága, a robotok már most több területen több munkahelyet vesznek el a nyugati világban, mint amennyit megteremtenek.


John Maynard Keynes az 1929/33-as válság idején azt jósolta, hogy a technológiai fejlődés következtében az emberek szerepe a munkaerőpiacon annyira elhanyagolható lesz, hogy 100 éven belül az emberiség nagyjából 30%-a fog csak dolgozni. Merész gondolat egy olyan világban, ahol a teljes amerikai populáció közel 80%-a (a válság éveit kivéve) rendelkezett munkahellyel. Ma már ott tartunk, hogy az átlagos foglalkoztatottsági ráta az Egyesült Államokban 55% volt 2000 és 2020 között.


Egyre közelítünk tehát Keynes jóslatához, de vajon tényleg igaza lesz? És mi lesz azokkal, akik nem dolgoznak? Egyesek szerint, ha már minden munkát el lehet végeztetni robotokkal, akkor az emberek ki fognak törni a kapitalizmus által teremtett modernkori rabszolgaságból: kevesebb időt fognak dolgozni és több időt töltenek majd a családjukkal. Vajon a technológiai fejlődés tényleg ezt fogja eredményezni?


2020. nov. 4. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most még az zajlik, hogy a nyugati emberek munkáját a keletiek veszik el. De Nyugaton meg teremtenek újakat.
2020. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nyugati? Miért pont/csak a nyugati emberek munkáját veszik el?

Egyébként ugyanezt mondták (nyugati nélkül) a gőzgépek elterjedésénél is. Aztán mégse vették el az emberek munkáját, hanem más munkákra lett szükség. A robotok elterjedésével, munkák megszűnésével új, másfajta munkák jönnek. A munkanélküli tömegek senkinek se jók. Lesz alapjövedelem, rövidebb munkaidő/munkahét - ma normálisnak tartjuk a heti 40 órát, miközben sok országban még ma is sokkal többet dolgoznak, 6 vagy akár 7 napot is. Azokban az országokban is, ahol ma 40 óra a munkaidő, régen sokkal több volt. Ma meg az is egyre több helyen már most is csak 38 óra vagy 35 óra. És nem a legszegényebb, legnagyobb munkanélküliséggel rendelkező országokban.

Nem kell állandóan rettegni. Igen, el fogják venni a robotok sokak munkáját, és cserébe más munkák jönnek létre rövidebb munkaidővel és idővel talán még alapjövedelemmel is.

2020. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Talán inkább fordítva kellene hozzáállni:

Mikor jön már el az az idő, amikor végre nem kell olyan munkákat végezniük az embereknek, amit akár egy robot is el tud végezni?

Főleg azok az emberek féltik a munkahelyüket, akik olyan munkát végeznek, amihez egy robot is elég lenne. Ők majd rá lesznek kényszerítve arra, hogy "okosabbak" legyenek egy buta robotnál.

2020. nov. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem fognak tudni okosabbak lenni ha egyszerűen olyanok. Gyári betanított munkás sem fog kelleni pl. Csak szakemberek akik majd felügyelik a gépeket, robotokat.
2020. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem az emberek túlnyomó része nem születik butának, csak most nincsenek rákényszerítve arra, hogy fejlesszék magukat. Úgymond nem divat okosnak lenni. Sok olyan gyári munkást ismerek, akik többre lennének képesek, de amíg biztonságban érzik magukat a gyárban, addig nem érdekük plusz energiát fektetni a fejlődésbe.

Valószínűleg a távoli jövőben is lesznek "alja munkák" és lesz egy olyan réteg, ami csak azt fogja becélozni.

2020. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Igaza van az utolsó válaszolónak!


Már általános iskolától a műszaki, informatikai készségek fejlesztésére kell helyezni a hangsúlyt. Erre kellene építeni a matematikát is. Logika tantárgy, stb.


Ahhoz, hogy valaki jó programozó legyen, vagy jó mérnök, vagy jó orvos, vagy jó kutató, vagy jó agrár szakember, stb., ehhez készségek kellenek. Ha ezek a készségeket kellőképp begyakoroltatják, TUDATOSAN a gyerekekkel, akkor lesz választási lehetőségük, nem kell a gépek szolgái lenniük!


Ez mellé kell komolyabb pszichológia képzés is, hogy képesek legyen mindig, a legmegfelelőbb lelkiállapotban lenni!


Meg kell ismerniük a kitartás, állhatatosság, céltudatosság fogalmát, hogy megértség, sem a jó, sem a siker, sem a boldogság nem jön ingyen! Keményen meg kell dolgozni ezekért!


Meg kell velük értetni az erkölcsös viselkedés előnyeit és az önző viselkedés világra kiterjedő hátrányait!


Meg kell tanítani őket az önellátásra, érdekérvényesítésre, pénzügyi tudatosságra is.



Ha a fentiek jelen vannak, akkor életképes felnőttek lesznek.

2020. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A vége lemaradt.


Így még a gépek sem fogják elvenni a munkájukat, mert azok is emberek, akik megalkották ezeket a gépeket. Azok is emberek, akik befektetik az euró, dollár milliárdjaikat.


Ezeknek a célja, ember-ember közötti kapcsolat, igény kielégítés, életcélok, stb.

2020. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most beszéltem telefonon egy chatbottal az OTP-nél. Csak onnan jöttem rá, hogy az volt, hogy néhány másodpercet várt miután mondtam valamit, addig nyilván értelmezte az elmondottakat.

Amúgy mindent el tudtam intézni rajta keresztül. Ráadásul nem hisztizik, és tud dolgozni éjjel-nappal. Nyilván üvöltözhetsz is vele részegen, az se fogja izgatni, max. ha nagyon nem tud veled mit kezdeni, akkor átkapcsol egy valódi emberhez :D

De egyszerűbben kipróbálható dolgot is mondok, ha van egy normális mobiltelefonod.

Nyisd meg a gmailt, kezdj el írni egy új levelet. Majd menj oda mondjuk egy tévében sugárzott magyar nyelvű műsor elé, és nyomd be a "mondj valamit" gombot. A gmail elkezdi neked azonnal leírni a hallott, (magyar nyelvű!!!) beszédet a szerkesztőablakba. Nyilván nem lesz 100%-ig tökéletes... de elég jó lesz ahhoz, hogy utána elküldd saját magadnak, és egy Word-ben már csak a félrehallásokat, magyartalan megfogalmazásokat kell átjavítani.

Itt tart a világ. Szóval én se értem, miért szűkítenéd le ezt a nyugati emberekre. Globalizált világ van, ha nyugaton kitalálnak valamit, ha van pénzed, azt te is megveheted akár aznap keletre is.

Mint ezeket a chatbotokat.

Rossz hír az ügyfélszolgálatos Mancikáknak, akárcsak a Kasszás Eezsiknek az automata kassza, akiknek hiába mondjuk már egy ideje, hogy fel kéne ébredni és valami értelmeset tanulni.

Nyugaton már full automata boltok meg vasútállomások is vannak, ahol egy ember sincs ott, csak biztonsági kamerák.

2020. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem lesz más munkakör (vagy ami igen, az zsenik számára), mert már így is egyre okosabbnak és okosabbnak kell lenni ahhoz, hogy az ember talpon maradjon: azaz legyen stabil, normális munkahelye.


Aki okos (itt mindenképp IQ 100 felettre gondolok, de inkább 110-120 felett) és esetleg még valamennyire szorgalmas is, az nem lát ebben kivetnivalót, pedig.....


Igenis csökkenti, csökkenteni fogja az automatizálás, robotizálás a munkaerő-szükségletet.

Én inkább a rövidebb munkaidőkben bízom. Esetleg alapjövedelem bevezetésében is.


Eleve mi van jelenleg? Direkt rövid távra tervezett holmik, akár ruhanemű, akár bútor, akár elektronikai cikk. Hamar elromlik, tönkremegy, de annyi idő alatt mellesleg el is avul, sokkal újabbak, jobbak vagy mások lesznek. (Bútorból is.)

Viszont jelenleg a gazdaságot is ez hajtja. Miből van bevételünk, neked, neki, nekem? Abból, hogy dolgozni tudunk. A sok holmit fejlesztjük, gyártjuk, szállítmányozzuk, eladjuk, leselejtezzük. Ez hajtja a világgazdaságot.


Azonban egyfelől az emberek hajszoltak, ingerültek, stresszesek (és a sok tanulástól is azok, nemcsak a munkától), egyre többet és többet kell letenni az asztalra.


Másfelől egyre kritikusabb környezetvédelmi problémák vannak jelen. Le kellene lassítani az egész gazdaságot. Egész egyszerűen egy mobiltelefon is legyen használható 5-10 évig a 2-4 év helyett!! Ehhez persze kevesebb munkaerő kell. De ha átalakulunk, ez nem is baj!!

2020. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Egész egyszerűen egy mobiltelefon is legyen használható 5-10 évig a 2-4 év helyett!! "


Ez ellentmondana a fogyasztói társadalom eszméjének, így még kevesebb meló lenne. Neked is!


A probléma inkább az a sok haszontalan kacat, amit az emberek kidobnak rövid időn belül, mert elromlik vagy megunják.


Ilyeneket nem szabadna gyártani, felesleges ásványkincs pazarlás.


Valószínűleg, amit fentebb írtam (6-7), amit a sok ostoba (gondolkodni sem tud)lepontozott, látható, hogy csakis a magasan képzett munkaerő lesz egyre inkább igény. Csak azokat fogják megfizetni, a többiek meg sodródnak, egyre több lesz a hajléktalan stb.


Ezért kell megreformálni az egész oktatást. De hát, ameddig az emberiség nagy része debil szinten van, hogyan várható el a politikától, hogy változás legyen.


A Németek már 1990-ben automatizálni szerették volna a teljes autóipart (gondolom a sok lepontozó debil, még ezt sem tudja), mert a technika már adott volt, viszont külső nyomásra és a drága átállás miatt, inkább a keleti munkaerőt kezdték el beáramoltatni. Így fenntartva a gazdaságukat a rabszolgákkal, ami a mai napig megy.


Sok debil azt sem látja, hogy nem egy iparágra kell helyezni a hangsúlyt, lásd autóipar, hanem az értelemnek köszönhetően, új iparágakat kell létrehozni, stb.


Lásd, kukorica, amit nem csak takarmányozásra kéne használni. édesítőszert (xilit) is előlehet állítani.


De ezt a itt a gyakorin, ez a sok ostoba nem tudja.

Ilyen együgyű emberekkel, még vitatkozni sem lehet, annyira ostobák.

2020. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!