Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megkeresett egy munkaerőkölcsö...

Megkeresett egy munkaerőkölcsönző/közvetítő cég - ha felvesznek az adott pozícióra, akkor az ő díjukat a munkaadó cég állja vagy én?

Figyelt kérdés
Egyébként nem álltam velük semmilyen kapcsolatban, egy közösségi oldalon keresztül kerestek meg, egy adott cég konkrét pozíciójára keresnek jelölteket.

2020. nov. 6. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A cég. Átlagban 2 havi fizudat kapják meg díjként.
2020. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ milyen feltételekkel, mire keresnek.

Toborzááért kiválasztásért kapnak amunkaerő kölcsönzők/fejvadászok jellemzően díjat, van ahol pl. csak a próbaidő letelte után.


Van, hogy ki kell repültetni x.000 km-re az adott munkához, akkor ha egy az egyben ők is állják az ehhez szükséges költségeidet, még kérhetnek Tőled is depositot, amit vissza kapsz később.

2020. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Te semmiképp. A cég vagy egyszeri összeget fizet, általában a próbaidő lejárta után, vagy ha munkaerő kölcsönzéssel foglalkoznak, akkor a kölcsönző lesz hivatalosan a főnököd, ő adja a fizetést, és nyilván ezért havi jutalék jár neki.
2020. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha már elárulta, melyik cég, akkor érdemesebb közvetlenül jelentkezni az adott céghez, mert úgy magasabb fizut tudsz kialkudni.
2020. nov. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment az upvote.
2020. nov. 7. 11:32
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es: általában van annyi eszük, hogy nem árulják el, csak miután már leadták az anyagodat. Akkor meg hiába mész már hozzájuk közvetlenül.
2020. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk elárulják, közvetlen jeletkezhetsz a céghez is, honlapján kesrezstül, de jellemzően át fognak irányítani az Agencyhez, mert olyan szerződésük van. Közös interjúztatás, stb. Viszont anno beszélgettem az ügynökség vezetőjével, mert sokan "lehúzásnak" tartoták, hogy 10-50-80.000 Ft-ot elkérnek, amit majd visszautalnak, ha letöltötted a próbaidőt, hogy erre aztért van szükség, mert volt precedens, hogy Amszterdamba a srácot saját költségen kireptették, de munkába állás helyett, örömében egy CofeeShopba kötött ki és megköszönte az ingyen utat. :-)
2020. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, itthon más szokások vannak.
2020. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem is elárulták, hogy melyik cég az, de:

1. Ez mégis mennyire etikus? Én cégként nem vennék fel olyan munkavállalót, aki ilyen eszközzel él, mert legközelebb majd az én ügyfeleimet fogja megkeresni az én megkerülésemmel.

2. Ha a cég a saját honlapján, illetve más oldalakon keresztül nem hirdette meg az adott pozíciót, mégis hogyan jelentkeznék közvetlenül? "Jó napot, munkaerő-közvetítőn keresztül értesültem a nyitott pozícióról?" :D

2020. nov. 7. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:

2: ha ez a helyzet, akkor nyilván sehogy.


Amúgy nincs ebben semmi etikátlan. Ő egy szolgáltató, te döntöd el, hogy igénybe veszed-e. Bizonyos munkáltatókhoz könnyebb közvetítőn keresztül bejutni (mert már szűrt emberanyag jut be), míg mások előnyben részesítik azt, aki önmaga jelentkezik.

2020. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!