Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felállnátok a munkahelyen, ha...

Felállnátok a munkahelyen, ha a főnök a béremelésről tárgyalni se hajlandó?

Figyelt kérdés

Tök mindegy mi lenne az érv az emelésre, odáig el se jut senki, mert a főnökségnél idézem „a béremelés nem téma“


Hát akkor nem téma. Felállnátok?


2020. nov. 8. 06:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal - ha sikerülne RÖGTÖN a másik munkahelyen szerződést kötni.

Van olyan cég/munkahely, ahova AZONNAL, magasabb bérért felvesznek?

Ha nincs ilyen, van-e annyi tartalékod, hogy határozatlan ideig megélj, vagy "a segélyből nem lehet éhenhalni"?

2020. nov. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Van olyan cég/munkahely, ahova AZONNAL, magasabb bérért felvesznek?"


Bár nem én vagyok a kérdező de mi van ha AZONNAL találok más helyet-ha nem is többért de annyiért/majdnem annyiért mint ez?

2020. nov. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azonnal elkezdenék keresni új helyet, ami hajlandó fizetni annyit, amennyit én szeretnék kapni. Ekkor a főnök elé állnék, hogy ennyit kapok más helyen, ha megadja maradok (márha szeretek ott lenni), ha nem, akkor megyek.

(Én így csináltam, nem adta meg, igaz, a másik helyen majdnem annyi volt a nettóm, mint az előzőn a bruttóm, úgyhogy valszeg nem is tudta volna megadni, ha akarja sem.)

2020. nov. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jelenlegi helyzetben nem tenném meg :) Amúgy meg igen, ha hosszú évekig dolgozol ott, jó munka erő vagy, akkor illene emelni.
2020. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha fejlődtem és megérdemelném a többet, akkor igen, keresnék olyan helyet, ahol meg is adják.

Ha csak azért akarok többet, mert szépen vártam és eltelt az idő, akkor nem. Mert egyrészt akkor nincs mire, másrészt a semmire nem adnak máshol sem többet.

2020. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Mennyi a mostani fizetésem?

Milyenek a munkatársak, munkakörülmények?

Mennyire rugalmas a munkaidő?

Mennyi időbe telik a közlekedés a munkahely és a lakhelyem között?

Van-e kilátásban másik munkahely?

Ha igen, akkor ott összességében jobb vagy rosszabb lenne a helyzet?


A fizetés csak egy a sok szempontból, ami alapján munkahelyet választ az ember.

2020. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
A mostani helyzetben aki munkahelyet vált, az benevezhet a darwin díjra is nyugodtan.
2020. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van hová menni, mennék.
2020. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Ne fáradjatok a válaszadással - csak a munkaügyis troll untakozik.

"NÉGY ÉVE" nem kapott fizetésemelést, "NÉGY ÉVE"!! :D


De nem megy el, mert hová is mehetne, csak közmunkára, utcát seperni, stb.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2020. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem állnék fel addig, amíg nincs másik hely. Utána viszont már nem érdemes alkudozni. Jelenlegi munkahelyemen volt olyan, hogy egy csaj beállított a főnökhöz, hogy elmegy másik céghez jobb fizetésért. Erre a főnök azonnal ráígért a fizetésére. Így maradt. Aztán a HR meg a körmére koppintott a managernek, hogy ő egyáltalán nincs olyan helyzetben, hogy bárkinek év közben csak úgy fizetés emelést ígérjen. Multiknál ez általában nem a közvetlen főnök döntése, ha nincs rá központilag keret, hát nem emelhet, akárhogy is akar. A csaj megszívta, nem kapott fizetésemelést. Persze fél év múlva így is elment, de az első helyét elbukta.

Egyébként annyiban igazat adok a korábbi válaszolóknak, hogy most a vírus miatt nagy gazdasági válságot és munkanélküliséget, bércsökkentéseket jósolnak a gazdasági elemzők, szóval tényleg meggondolandó. Persze kérdés, hogy mit dolgozol és mennyiért, mert ha tényleg nevetséges a béred, és máshol tuti többet kapnál, akkor keress.

2020. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!