Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudja egy ember azt...

Hogyan tudja egy ember azt eldönteni, hogy milyen munkát szeretne csinálni élete végéig?

Figyelt kérdés
2020. nov. 8. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak érzi az ember.
2020. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az hogy szeretne leginkàbb belso tenyezőktől ès adottsagoktol függ , motivacio ambicio, hobby csaladi modell, stb.


Az hogy mit fog azt meg leginkabb a kulso tenyezok fogjàk eldönteni, de megint belso motivaciobol long life learning ( elethosszig tarto tanulas) is lehet mellette parhuzamosan.

2020. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni minél több mindent, hogy a saját bőrödön tapasztald meg a dolgokat.Ez az élettapasztalaton felül önmagad megismerése szempontjából is fontos.Meg azért, hogy tudd értékelni, meg tudd becsülni később ha jó munkahelyet találsz magadnak. Ha utálsz nagyon korán kelni, vagy nem szereted a monoton dolgokat akkor például a gyári meló nem neked való.Ha ki nem állhatod az embereket akkor ne válassz olyan foglalkozást ahol állandóan velük kell foglalkoznod.Ha tanult, művelt ember vagy akkor ennek megfelelő munkahelyet jó választani, mert egy primitív társaságban nem fogod magadat jól érezni. Hogy bírod a stresszt, vagy a teljesítménykényszert?Képes vagy csapatjátékosként jól teljesíteni, vagy az egyéni munkavégzés során vagy kreatív?Akarsz fejlődni egy szakmában, ebben kibontakozni,vagy a hobbijaidnak szeretnél élni és a meló csak azért kell, hogy az anyagiakat fedezd vele?Felelősségteljes munkakörben dolgoznál, vagy olyan melót szeretnél ahol szinte nulla felelősséged van,olyan egyszerű a feladat, hogy el sem lehet szinte rontani?Nagyon sokféle szempont van, de mint korábban már javasoltam, szerezz tapasztalatot, némi önismeretet, hogy megtudd, hogy számodra melyek ezek közül az igazán fontosak és ennek tudatában tudsz majd dönteni a jövődről.
2020. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez mindenképp egy érdekes kérdés, amire szerintem nem lehet egzakt választ adni. Unokatestvérem kisgyerek kora óta nyomozó szerett volna lenni. El is érte a célját, már lassan 10 éve a pályán van. Sokat baszogatják (állandóan túlórázik, rengeteg papírmunka, fizetés eléggé gyatra a munkájának fontosságához képest stb, stb) de ennek ellenére is imádja csinálni a mai napig.

Én meg pont az ellenkezője vagyok, nekem kellett 25 év és kb. 3 különböző iskola ahhoz, hogy végre megtaláljam azt amit szeretek csinálni.

2020. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!