Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában egy állásinterjú...

Általában egy állásinterjú meddig tart? Mennyi idő alatt szokták eldönteni, hogy kell-e nekik az adott ember? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam interjún, és előbb inkább érdeklődöm. Köszönöm szépen a válaszokat
2013. szept. 13. 14:57
 1/8 acelsziv ***** válasza:
100%

maga az interjú az 20-50 perc. Ez sok mindentől függ.

A döntés pedig 1-2 hét alatt átfut.

2013. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pozíciótól függ.

De általában nem egy interjú alatt döntik el, lehet 2-3 alkalom is.

Először inkább a Hr-es beszélget veled, és elsősorban a motivációdat, a személyiségedet próbálja feltérképezni, hogy tényleg komolyan érdekel-e a munka.

Utána beszélsz a konkrét munkahelyi vezetőddel, lehet, hogy akár 1-2 hét múlva, de lehet, hogy összekötik a kettőt. Ilyenkor tesznek fel szakmai kérdéseket, átbeszélitek az önéletrajzot. Ha kérnek nyelvtudást, akkor az adott nyelven is meg kell szólalnod, de lehet, hogy már a HR-es is teszteli a nyelvtudásodat.

Ha valóban komolyan fel akarnak venni, és nem csak látszatinterjú, szerintem min. 1 órás egy interjú. De voltam én már 15 perces interjún is, ahol nagyjából annyi volt, hogy átfutotta az önéletrajzomat az ember, és közölte velem, hogy nem rám gondolt.

Sajnos az, hogy behívnak interjúra nem mindig jelenti azt, hogy valóban potenciális jelölt vagy, mert sokszor nem is olvasták előtte, vagy már megvan a jelölt, csak úgy csinálnak, mintha keresnének.

Az, hogy utána mennyi idő múlva szólnak, az is változó, multinál elég hosszú lehet az engedélyezési folyamat. 2-3 hét szokott azért lenni. Ha 2 hét múlva nem szólnak, akkor én már nem nagyon szoktam reménykedni.

2013. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Voltam már 7 körös felvételin is. Az írásbelik több óráig is tarthatnak, a szóbelik max fél óra, az elbeszélgetések is kb fél órásak.
2013. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 acelsziv ***** válasza:
90%
3: Mi a túrót keresnek hét körön és több órás írásbeliken keresztül? Sátánt a pokol hetedik bugyrába?
2013. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam 5 perces interjún is, 15 percesen is, és majdnem 1 óráson is. Változó, attól függ milyen munkaterületre keresik az embert és milyen kiválasztási rendszer szerint működnek. Esetleg csoportosan hívják be az embereket, és mondják el nekik a dolgokat, teszteket íratnak, vagy csak jobban meg akarnak ismerni és időt szentelnek rád, van hogy egy forduló után azonnal felvesznek, máskor három forduló is kell. 1-2 hét mire eldől, de volt olyan interjúm ahol már másnap eldőlt.
2013. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Rendkívül széles skálán mozog.


Van, ahol az interjú alatt eldől (igazából csak arra kíváncsiak, hogy elfogadod-e a feltételeket amit kínálnak).

A másik véglet akár az is lehet, hogy több interjú mellett fél évig figyelnek folyamatosan (akár titkosszolgálati eszközökkel, figyelik az életviteledet, a szokásaidat). Persze ez már nagy multi felsővezetői posztoknál.

2013. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig volt két interjúm telefonon keresztül, amelyek külön-külön fél órát tartottak és egy személyes interjú, ami egy órát tartott. Jövőhónapban kell menjek egy utolsó személyes interjúra.
2013. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csak angol tapasztalatom van magyarorszagrol 2 ceggel. Ket fel oras telefonos interju ez egyik helyen, ebbol az elso arrol szolt, hogy meseljek a Magyarorszagon tervezett rendszerrol milyen anyagokat hasznalunk, stb (infrastruktura tervezesben kulonbozhetnek az elvek es a felhasznalt anyagok) a masodik korben az irodarol es a cegrol meselt nekem a fazon. aztan egy kb 45 perces szemelyes interju, ahol megmutattuk egymasnak a terveinket , meg beszeltunk a penzrol.

A masik cseg egy kb 15 perces telefonos interju es kb egy oras szemelyes, ami hasonloan zajlott mint a masik, tervek nezegetesevel, meg elmondtak, hogy mi a ceg kozeptavu strategiaja, miert keresnek embereket, milyen elorejutasi lehetosegak vannak. Mindegyik utan egy heten belul jott az ajanlat, itt tudtam az interju utan, hogy enyem az allas.

HR egyik helyen sem volt, fejvadasz keresett meg a neten es kuldte el az oneletrajzom ezeknek a cegeknek. A fejvadasszal sem beszelgettunk olyan dolgokrol, hogy hogy latom magam ot ev mulva, stb. Csak az erdekelte, hogy koltoznek-e UK-ba, milyen projectekben akarok reszt venni, meg kb mennyit kerek. Mindezt emailben, csak egyszer beszeltem az intejuk elott a fejvadaszommal telefonon, amikor megkerdezte, hogy megadhatja-e a telefonszamom a managernek, hogy felhivjon interjuzni.

2013. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!