Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás írása hogyan?

Felmondás írása hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Majdnem egy éve dolgozom kórházban és most fel szeretnék mondani, határozatlan a munkaviszonyom. Hogyan kell megírni a felmondást? Kell e indok? Még sosem írtam ilyet. Köszönöm 23N

2020. nov. 11. 06:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kötött formája, megírod mint egy levelet. Tisztelt munkáltató! Alulírot XY határozatlan idejű munkaviszonyomat 2020.11....-én felmondom. Ha kéred, beleírhatod, hogy a felmondási időtől szíveskedjenek eltekinteni.
2020. nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Van másik munkahelyed?

Lesz miből megélned?

Mert most aligha fogsz tudni elhelyezkedni, ebben a "majdnemmindenbezár" időszakban. Ha nincs másik munkahelyed és nem tartanak el, akkor a helyedben azért elgondolkodnék a felmondáson. Elhiszem, hogy nagy teher van most a kórházi dolgozókon, de tarts még ki egy kicsit - épp most kapnak béremelést is - bár nem derült ki, milyen munkakörben dolgozol.


Amúgy 1-es elég jól megválaszolta: még annyi kiegészítés, hogy a felmondásban nem vagy köteles megindokolni, miért mondasz fel és célszerű 2 példányban írni, a sajátodat aláíratni, hogy átvették.

A felmondási idő az átvétel másnapjától kezdődik.


Itt részletesebben is el tudod olvasni:

[link]

2020. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem találtál egy mintát a google-ben?
2020. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
40 éve gondnok voltam egy kórházban. Amikor felmondtam, azon rancogtak, hogy indoklást is kérnek. Odaírtam, hogy mert nem lehettem én a nótafa. :-))
2020. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

MUNKAVÁLLALÓ felmondását NEM köteles indokolni, ha határozatlan időre szóló jogviszonyról beszélünk. Ha nem köteles, akkor ne is tegye meg, legalábbis írásban ne!


Dolgozói felmondás esetén az indoklás a következő esetekben kötelező:

- Határozott időre szóló jogviszony mond fel,

- Próbaidőn túl azonnali hatállyal mond fel (szankciós jellegű felmondás).

2020. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, már nem aktuális, de én anno amikor elkezdtem dolgozni, megírtam magamnak minden ilyen formanyomtatványt. Küldjek egyet?
2020. nov. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, belinkeltem neki a 2-es válaszomban egy mintát már - de azóta sem érkezett semmilyen reakció a kérdezőtől.
2020. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezekkel a felmondási mintákkal csak az a baj, hogy nem biztos, hogy minden munkavállalóra ráhúzhatóak. Nem mindenkinek 30 nap például a felmondási ideje. Az akkor annyi, ha az MT-től eltérően nem egyezett meg a munkaviszony kezdetekor a két fél. Nem kell arról sem nyilatkozni, hogy a felmondási időben a dolgozó munkavégzési kötelezettségének eleget kíván tenni, hiszen ez nem választás a részéről, hanem kötelező rá nézve, ha a munkáltató igényt tart rá.


Az egy külön történet, hogy kéri a felmondásban a munkáltatótól, hogy a felmondási idő felének megfelelő időtartamra mentse Őt fel a munkavégzési kötelezettsége alól, ami a munkáltatóra nézve nem egy kötelező opció.


Egy munkavállalói felmondás "tök" egyszerű határozatlan időre szóló szerződés esetén, felesleges túllihegni, csak pár sor az egész. Két egyező példányban kell megírni, egyiket átadni a munkáltatónak bizonyítható módon, másikat megőrizni:

Alulírott X. Y. (személyes adatok megadása) az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat (jogviszonyomat stb.) a mai nappal felmondom.

Utána jöhetnek még a külön kérések (munkavégzés alóli felmentés stb.), de nem kell a munkáltatót arra figyelmezteni, amit amúgy is tudnia kell, mert a törvény ilyen esetre előírja neki.


Dátum, aláírás


A felmondási idő amúgy is a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el még akkor is, ha a dolgozó a felmondását már hónapokkal azelőtt papírra vetette.

2020. nov. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván minden mintát át kell fogalmazni, személyre szabni, nem létezik száz százalékos kaptafa amibe csak az adataid kell beírni, mert mindenki helyzete eltérő.
2020. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!