Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki multinál dolgozik annak...

Aki multinál dolgozik annak tényleg kell meetingekre, csapatépítő programokra meg ilyesmikre járni? Ezt a szociális részét nem lehetne teljesen kihagyni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Kihagyhatod, teljesen opcionális, viszont azzal rossz példát mutatsz és úgy fogják vélni, hogy nem tervezel velük hosszútávra, ugyanis nem tekintesz rájuk "családként".


Akárhol dolgozol, ennyinek bele kell, hogy férjen neked, főleg, hogy jobb esetbe neked, mint vendégként teljesen ingyen van az egész.

2020. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem is tekintek családként, csak a pénz miatt dolgozok
2020. nov. 14. 15:06
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Sosem éreztem, mi a baja az embereknek az évi 4 ingyen kaja pia hajnalig bulival. Én antiszociális és introvertált vagyok, de ezeket imádom. Amúgy a korona miatt most semmi ilyet nem rendeznek.
2020. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Munkahelyfüggő, mennyire él ilyenekkel.


Egyszer voltam interjún (viszonylag nagy, BP belvárosi kommunikációs ügynökség) ahol elmondták, hogy olyanok vannak náluk, hogy péntek reggel közös reggeli, ahol munkáról nem lehet szó, illetve minden második szombaton !!!KÖTELEZŐ!!! városjárós-iszogatós csapatösszetartás. Ott helybe megköszöntem nekik, hogy behívtak.


Egy ismerősöm pedig olyan helyen van (reklámügynökség, budai oldal, kevés de annál nagyobb megbízásokkal) hogy minden hónapba egy pénteken külön csoportokba rendezik őket (nem fix csapatok mindig sorsolják ki-kivel), közösen kapnak egy országot és egyik csapatnak az ország gasztronómiáját, másiknak a kulturáját, harmadiknak a történelmét stb. kell feldolgozniuk és bemutatniuk a többieknek. És akkor itt is megvan a havi esti dorbézolás. Ott nem kötelező, de nyomós indok kell, hogy kihagyd (hazautazol vidékre, beteg vagy/beteg a gyerek stb)


Na ezeket pl túlzásnak érzem és valamilyen szinten ökörségnek. És nyílván ki lehet hagyni őket, de akkor ne lepődjön meg az ember, ha próbaidő alatt ki is vágják, mert "rontja a közmorált", vagy valami hasonló indokot ráaggatnak.


Azzal viszont azért nincs baj, ha mondjuk évente van egy karácsonyi/újévi vacsora és nyaranta valami grillezős/bográcsozós nap. Meg esetleg az irodába el van rakva egy csocsó asztal. Nálam ez az úgymond határ. Legalábbis én munkahelyre dolgozni megyek. Oké a saját szűk csapatommal legyek jóba, de ez nem azt jelenti, hogy barátságot akarok kötni velük, pláne munkaidőn kívül is velük lenni. Kapnak heti 5x8 órát az életemből, a többit szeretném a családdal, meg azokkal a barátokkal tölteni, akikkel nem csak addig vagyok barát, amíg egy helyen dolgozok


(29/F)

2020. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken azért ritkább az ilyen. Persze tréningek vannak a munkakörödhöz kapcsolódóan, de ennyi.
2020. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én nem bulizok és nem iszok..


Komolyan, nem lehet mar normálisan csak dolgozni egy munkahelyen? Miért kell nekik még programokra kötelezni engem??

Ha külön fizetnének érte, akkor sem mennék

Inkább elmegyek akkor egy gyártósorra ott legalabb nem csesztetik az embert

2020. nov. 14. 16:34
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
Oké Bazsi menjél. Anyud örülni fog hogy 45 évesen végre elkezdesz dolgozni.
2020. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Világ életemben multinál dolgoztam.

"Meetingek" nyilván vannak - hiszen a munka része, hogy másokkal együtt kell dolgozni. Szinte minden pozícióban, kinek több kinek kevesebb. De ez munka, nem jópofizás.


Csapatépítés jó, ha 1 van egy évben + egy karácsonyi buli. A csapatépítőkre mindig elmentem, még ha le se xarod akkor ki lehet bírni egy délutánt vagy estét. A Karácsonyi bulikat szinte mindig kihagyom de még soha senkinek egy rossz szava nem volt miatta...

2020. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Nekem évi 4 ottalvós buli félig idegenekkel, akikkel voltaképp kényszerközösségben vagyok, eszméletlenül túl sok lenne.

Őszinte leszek, évi 4 ottalvás még barátokkal is sok.


Majd ha lesz párom, esetleg gyerekeink, velük bele fog férni ennél több is.


Ráadásul az embernek rengeteg dolga van és igen kevés a szabadidő, így ez nem mindegy, mire megy el.


Dolgoztam olyan helyen 2,5 évig, ahol tök jó volt a társaság. Péntekenként néha munka után 1-2, max 3 órán át söröztünk és az évente egy darab karácsonyi vacsora volt (nem ottalvós). Untig elegendő volt ennyi együttlét munkán kívül és mint említettem, jó volt a társaság. Aki felmondott, az tényleg szívből jövő búcsúajándékot kapott, szülinapra, névnapra gyakran volt ajándék, egy mikulást pl ne tudjatok meg...



A meeting nem csapatépítés.


Bár amikor az egész osztálynak, pl. IT-nak be kell ülnie egy tárgyalóba és bő egy órán át sz.rrá unni magunkat, mialatt olyan kollégák mondják el, az elmúlt hétben mivel foglalkoztak, akinek a munkája végképp nem hat a tiédre és fordítva. Ezt gondolom csapatépítésnek szánják. :D

Ülünk bent 70 percig, mindenki projektjeire, munkájára jut vagy 10-15 perc, ami semmire se elegendő, de a maradék időben dögunalom van. Ilyenkor lenne kedvem a TL vagy a manager képébe mondani, hogy idefigyelj, kávézz/cigizz/ebédelj rövidebb ideig, dumálj kevesebbet és helyette legyen időd arra, hogy külön-külön leülj azokkal, akiknek ténylegesen közös vagy egymásra ható munkájuk van!!


Amúgy a meeting a legborzalmasabb munkahelyi fajta...

Ültem olyanon, ahol 45 percen át olyan szinten a semmiről volt szó, hogy konkrétan ugyanazt a pár mondatot ismételgették, néha más szórenddel. (Valaminek a fontosságát hangsúlyozták.)

A lényeg meg annyira nem jött át, hogy újabb 45 percet kellett erre szánni később. Na akkor már a LÉNYEGET darálták le, annak már haszna is volt.

2020. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Vannak amúgy olyan munkahelyek, ahol nem a vállalati kultúra része a csapatépítés. Viszont ott tényleg olyan kifurkálós-hátbatámadós hangulat várható. Tisztelet a kivételnek gondolom, de ha az emberek nincsenek "rákényszerítve", hogy barátkozzanak, akkor fognak klikkek kialakulni. Igazából ezt akarja megelőzni egy-egy csapatépítő.


Továbbá ha te csak a pénzért dolgozol, akkor nem is értem, hogyan vettek fel olyan helyre, ahol olyan mértékű motiváció szükséges, mely akár csapatépítőket is kíván maga után.

2020. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!