Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középiskola mellett Telekomos...

Középiskola mellett Telekomos diákmunka?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hamarosan betöltöm a 18-at, és elgondolkoztam rajta, hogy elmennék a Telekomhoz diákmunkára. Amit olvastam az az, hogy heti 15-20 órát kell ledolgozni.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy az úgy vállalható-e, hogy minden nap tegyük fel 4 órát dolgozom?

A másik pedig az lenne, lehetőleg olyantól aki ilyesmi helyzetben dolgozik/dolgozott, hogy 12. osztály mellett végezhető-e rendesen ez (főleg az érettségi miatt)? Magamból kiindulva, szerintem lenne időm rendesen tanulni + a munkát végezni, viszont esetleg van-e olyan aki dolgozott már így? Ha valakinek van bármi tapasztalata, azt is szívesen olvasgatnám.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. nov. 15. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Telekom kb senkit nem vesz fel...az ország legnépszerűbb munkahelye, nagyon válogatnak és a hely is nagyon kevés. Bár borzasztóan el vannak szállva maguktól, mert senkinek nem jeleznek vissza.
2020. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbáld meg. En dolgoztam ott diákmunkát, ugyfelpanaszokat iktattam minimalberert, de mivel első munkahely volt, elégedett voltam. Én egyetem mellett csináltam, szerintem probald meg, és ha nem megy, barmikor felmondhatsz.
2020. nov. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy azok akik érettségi előtt állnak nekik meglehetősen kötött az az idő, amikor tanulnak - lévén az óráik reggel 8 és délután 2 (néha tovább tart). Részvétel pedig kötelező az órán. Utána tudsz csak műszakot vállalni. Itt jön a probléma. Nem úgy vállalsz műszakot, hogy mondjuk 16-20 óra között akarsz/tudsz dolgozni és akkor dolgozol. Te így adod le a műszakigényt, aztán vagy kapsz valamit, vagy nem.


Pl: van több 12-20-as műszak, amire többen is jelentkeztek. Nem fogják kettébontani, hogy adjanak neked is, sokkal értékesebb az az ember, aki többet tud vállalni és őt dolgoztatják. Ezek az emberek bedolgozták magukat, bizonyítottak, semmi nyalifali nincs mögötte. Neked ilyenkor valószínűleg a 17-20-as műszakot adják majd, amiből kevés van, de mivel diákmunka, mindenki délután ér rá, így óriási a túljelentkezés délutánra.


Szóval mondjuk azt, hogy hétfő-péntek között dolgzol kedden, szerdán meg pénteken 3-3-3 órát. Idővel rájössz, hogy nagyobb intervallumot kell beírni, így több műszakot kaphatsz. Hétvégén is vállalni kell, hogy meglegyen az elvárt óraszám. Így viszont ütközni fog a suli utáni tanulással, szabadidővel, családi programokkal a munka. Ez ilyen.


Érettségi előtt nem ajánlom ezt a munkát, egyetemen is csak második évtől, mikor már van rutinja az embernek a saját órarendjének tervezésében és tudja melyik órát lehet kihagyni, ha úgy van.

2020. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp egy próbát megér, te oszotd be magad, ráérést kell leadni, és az alapján fogsz kapni egy végleges beosztást.
2021. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!