Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországon kívül milyen...

Németországon kívül milyen országok vannak még, ahova csak úgy ki lehet menni és varázsütésre megváltozik az életem?

Figyelt kérdés

Diplomás vagyok, de nem diplomás pozícióban dolgozom.

Volt egy munkatársam, aki ki ment Németországba, ugyanahhoz a céghez ahol együtt is dolgoztunk, itthon...

És teljesen ugyanazt is csinálja.

Itt én 260 nettót keresek, gondolom Ő is hasonló összeget kapott.

Odakint 2 ezer feletti eurót kap.


Nyílván nem olyan azért, mintha itt keresne annyit, vagyis 750-800 ezer forintot, de akkor is sokkal jobban él.


Itthon bérelt egy kis lakást, támogatta egy picivel a szüleit, meg evett egy hónapig és elfogyott a pénze.


Most havi 100 ezret ad haza a szüleinek, egy sokkal nagyobb lakást bérel magának ott Németországban és 6 hónap (kb. azóta van kint) alatt félre tudott annyi pénzt tenni, hogy vett egy alig használt középkategóriás motort, meg egy teljesen új Rose trekking kerékpárt.


Én is kimennék, de én nem tudok németül (csak angolul) és nem is tetszik annyira a nyelv...

Nem szívesen tanulnám meg.


Milyen országok vannak még, ahol hasonlóan jól élnek az emberek és nem az U.S.A, vagyis reális is kijutni, magyarként?



Az nem baj, ha kevésbé lehet jól élni mint Németországban, de Magyarországot már amúgy sem bírom...



2020. nov. 17. 19:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kicsit kamu kérdésnek tűnhet, mert fáradt vagyok és nem erőltettem meg magam.


A lényeg, hogy olyan országokról akarok hallani, ahol jobban lehet élni mint itt, proliként is. (Mert a munkaköröm alapján az vagyok)


És akkor ha megtaláltam az igazit, elkezdtem tanulni az ottani nyelvet intenzíven és 2-3 év múlva kiköltözöm.

2020. nov. 17. 19:09
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

ilyen ország nincs.


Oda kell tenned magadat elég rendesen ahhoz, jó pár évig, hogy megváltozzon az életed!

2020. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
milyen diplomád van?
2020. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nincs ilyen?

Mondom, hogy a volt munkatársam az ugyanazt csinálja mint eddig, még a cég is ugyanaz, mégis jobban él...


Média design (METU), de nem értek semmihez, nem igazán adott semmi használható tudást (nekem) az egyetem.

2020. nov. 17. 19:20
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor menj utána! :-D
2020. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Németországba azért nem akarsz menni, mert nem beszéled a nyelvet és nem akarod megtanulni. Akkor szűkítsük le, milyen nyelvet beszélsz vagy mit tanulnál meg?
2020. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na de mondom, hogy nem tudok németül.

Őt azért vették de fel, mert tud.


A munkánk során napi szinten legalább 30, de akár 100 emberrel kell kommunikálni.


Én olyan helyekre gondoltam mint Norvégia, Finnország, Svédország...

Tudom, hogy ezek a nyelvek hasonlítanak a németre, de nekem a némettel rossz élmény miatt nem jó a “kapcsolatom”, így tényleg nehezen tudnám rávenni magam, hogy tanuljam.


Még Lengyelországra is gondoltam, de azt meg nem tudom hogy ott jobbak e a fizetések...

2020. nov. 17. 19:29
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez a tipikus "nem akarok két szalmaszálat se keresztbe tenni, utálom a nyelvet, de kéne a nagy lóvé".


:-D

2020. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Most miért?

Más nem akar jobban élni?


Én szívesen megtanulok ehhez egy újabb nyelvet, de ha van a németnek alternatívája, akkor azt választom.


Te csak kötekedni jársz ide?

2020. nov. 17. 19:36
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Tehát akkor fogj hozzá egy nyelv megtanulásának, és 2-3 év múlva folytathatjuk a megbeszélést. :)
2020. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!