Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországon kívül milyen...

Németországon kívül milyen országok vannak még, ahova csak úgy ki lehet menni és varázsütésre megváltozik az életem?

Figyelt kérdés

Diplomás vagyok, de nem diplomás pozícióban dolgozom.

Volt egy munkatársam, aki ki ment Németországba, ugyanahhoz a céghez ahol együtt is dolgoztunk, itthon...

És teljesen ugyanazt is csinálja.

Itt én 260 nettót keresek, gondolom Ő is hasonló összeget kapott.

Odakint 2 ezer feletti eurót kap.


Nyílván nem olyan azért, mintha itt keresne annyit, vagyis 750-800 ezer forintot, de akkor is sokkal jobban él.


Itthon bérelt egy kis lakást, támogatta egy picivel a szüleit, meg evett egy hónapig és elfogyott a pénze.


Most havi 100 ezret ad haza a szüleinek, egy sokkal nagyobb lakást bérel magának ott Németországban és 6 hónap (kb. azóta van kint) alatt félre tudott annyi pénzt tenni, hogy vett egy alig használt középkategóriás motort, meg egy teljesen új Rose trekking kerékpárt.


Én is kimennék, de én nem tudok németül (csak angolul) és nem is tetszik annyira a nyelv...

Nem szívesen tanulnám meg.


Milyen országok vannak még, ahol hasonlóan jól élnek az emberek és nem az U.S.A, vagyis reális is kijutni, magyarként?



Az nem baj, ha kevésbé lehet jól élni mint Németországban, de Magyarországot már amúgy sem bírom...



2020. nov. 17. 19:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Csak nem mindegy, hogy mit tanulok...

Meg mondjuk ha a kérdésre válaszolnál, akkor utána nézhetnék ezeknek az országoknak jobban.

2020. nov. 17. 19:42
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Nyugaton ez az átlag melós életszínvonal, amit leírtál. Aki sosem élt és dolgozott nyugaton az ezt el sem tudja képzelni, hogy egy átlag melós olyan életszínvonalon tud élni, mint itthon egy jobb beosztású irodai munkás, egy átlag irodai munkás meg olyan életszínvonalon, mint itthon egy vezető...


Oda menj, ahol beszéled a nyelvet. Angollal csak angliába tudnál menni, de az ilyen szempontból a legrosszabb választás, mert ott annyi bevándorló van, mint égen a csillag.

2020. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Van vmi szakmád a büfé-ruhatáros diplomád mellett?

Nem ártana egy szakma, vagy biorobot szeretnél lenni?

2020. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Logisztikusként dolgozom, de csak targoncavezetői OKJ-m van.

Logisztikai nincs.


De a munkatársamnak sincs, ennek ellenére alkalmazták kint is, ugyanebben a pozícióban.


Nekem itthon csak angolul és magyarul kell beszélnem mindenkivel...

Bár dolgozunk oroszokkal is, velük is angolul kommunikálunk, vagy ha kell el mutogatjuk a dolgokat.

2020. nov. 17. 20:11
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Norvégia, Svédország, Finnország, Dánia,Belgium, Svájc. De mindenütt meg kell dolgozni a boldogulásért. A nyelvtudás- és szakképzettség-nélküli munkáért sehol sem fizetnek sokat.
2020. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem is az a kérdés, hogy a nyelvtudás- és szakképzettség-nélküli munkáért fizetnek e valahol...

Egy szóval nem említettem, hogy ezt hinném.


Csupán arról van szó, hogy ugyanolyan és ugyanannyi munkáért bizonyos országokban jóval magasabb színvonalon lehet élni mint máshol, mondjuk itt.

2020. nov. 18. 00:26
 17/18 anonim ***** válasza:
30%

Sok Magyar jön vissza, mert nem felelnek meg a külföldi követelményeknek, és sorra dobálják ki öket. Okj- vel esetleg ápoló lehetsz. Az hiányszakma. Magyar diplomával meg annyit kereshetsz, mint egy nyugati egy szaklevéllel. A szinvonalért külföldön megdolgoztak az emberek. Nem fognak tárt karokkal várni, hogy azt megoszák veled.

A. Kollégád meg jó idöben volt jó helyen. Ö szerencsésebb.

2020. nov. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha angolul tudsz akkor végülis melyik ország lehet ? Szerintem ez eléggé költői kérdés
2020. nov. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!