Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes tanulni és milyen...

Mit érdemes tanulni és milyen jellegű karriert építsék, ha majd ilyen penthouset szeretnék?

Figyelt kérdés
[link]

2020. nov. 18. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
:) . Naív vagy még. Nincs ezzel baj.
2020. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Bérből és fizetésből kizárt, hogy fussa ilyen palotára. Ehhez még tanulni is fölösleges.
2020. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Ez marhaság, ilyenre nincs szükséged amennyibe ez kerül egy kisebb várost vehetnél meg magadnak Magyarországon
2020. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
vallalkozz behozza 4,5 ev alatt
2020. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

“ Bérből és fizetésből kizárt, hogy fussa ilyen palotára. “


Ez teljesen nyilvánvaló...


Pont ezért gondoltam, hogy vállalkozok majd.


Csak azt nem tudom, hogy mit tanuljak.


Valószínűleg mesterszakra a Bocconi egyetem international management képzésére megyek, vagyis jelenleg ez tűnik a legokosabbnak...

Ugyanis magas szinten beszélek angolul és olaszul.


Viszont a céljaim érdekében átgondolandó az is, hogy megtanuljak mandarinul, oroszul, németül és arabul is. Ha nem is nagyon magas szinten... De ez így is nagyon sok.


Viszont, hogyha úgyis meg akarok tanulni mandarinul, akkor lehet hogy először arra kéne ráfeküdnöm jobban, majd a Peikingi egyetemre, vagy esetleg a NUS-ra jelentkezni a közgazdász szakok közül az egyikre.


Meg a mai világban is már majdnem minden területen kell, vagy ajánlott tudni programozni.


Arra is kell valahogy időt szorítanom, méghozzá azt is leginkább egy neves egyetemen kéne majd tanulnom, valahogy...


“ Ehhez még tanulni is fölösleges. “


Ezt viszont nem értem.


Nekem már most akkora vagyonom van, amivel az átlag talán egész életében is elégedett lenne, vagy legalábbis hosszú évekig.

Nekem viszont ez nem lesz elég...

Úgyhogy a nagy részét arra fogom felhasználni, hogy képezzem magam.

2020. nov. 18. 16:20
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

És ha egész életedben tanulsz meg dolgozol azért, hogy legyen egy ilyen lakásod attól boldog leszel? Tegyük fel (bár kicsi rá az esély), hogy össze is jön 60-70 éves korodra, hogy ilyen életszínvonalon élj, akkor az olyan jó lesz neked?

Inkább éld az életet, szerezz élményeket és ne olyanról álmodozz, ami egyrészt kevés embernek adatik meg másrészt semmi értelme.

2020. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A linkelt penthouse az csak illusztráció.

Igazából majdnem mindegy, hogy hol és milyen stílusú luxus lakásom/házam lesz, vagy éppen egy szigetem.


Az a lényeg, hogy nagyjából ilyen árban legyen.

Addigra kell elérnem ezt, mire gyermekeket nemzek (40 éves koromra kb)...


Azt akarom, hogy a gyermekeim szépek legyenek, tehát majd olyan anyát választok, aminek a külsőjegyi szépek, de dominánsak, hogy nagyobb eséllyel azokat örököljék a gyermekek.


Ezenkívül okosnak is kell lenniük, de azt gondolom, hogy ez már egy átlagos IQ szint mellett inkább nevelés kérdése.

Vagyis ha nem lesznek genetikai hulladékok, akkor a többi rajtam múlik majd, nagyrészt.


Sokkal tudatosabban akarom Őket fejleszteni, mint ahogy engem az én szüleim.


Azt akarom, hogy tudományos áttöréseket érhessenek majd el, és/vagy politikaiakat.


Én ezekre nem vagyok sajnos képes és sokkal valószínűtlenebb, hogy kemény munkával képessé válhatok ilyesmire, mint arra hogy nagyon komoly vagyont felhalmozzak és majd a gyerekeimet segítsem minden tekintetben kiemelkedni a többi ember közül.


Ez az egésznek a lényege tulajdonképpen.


Olyasmi létezési formát hajszolok amilyennek Donald Trump akar látszani.

De én nem csak a látszatot akarom, hanem valójában is azt, aminek Ő mindig csak látszani akart, a munkát pedig megspórolta.


És mind ezt több milliárd dollár apai támogatás nélkül.

2020. nov. 18. 16:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyjából az akarok lenni, aki Donald Trump nagyapja volt.
2020. nov. 18. 16:43
 9/15 Shai-Hulud ***** válasza:
71%

Ehhez nem tanulni, vagy karriert építeni kell.

Ehhez születni kell.

Jó helyre...

2020. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9. Rengeteg ellenpélda van.

Persze azt megértem, ha a magadfajtáknak könnyebb ebben hinni, mint elérni a “lehetetlent”.

2020. nov. 18. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!