Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidőn vagyok, de már most...

Próbaidőn vagyok, de már most utálom az egészet. Meg kell indokolnom, hogy miért nem vállalom az állást? A próbanapokat kifizetik?

Figyelt kérdés

Promóter munkára jelentkeztem, hitelkártyákat meg biztosításokat kéne értékesítenem....1,5 hónapja nem találtam munkát, így vonakodva, de ,,majd meglátjuk" alapon bevállaltam. 3 próbanapom van, kettőn már túl vagyok, de nem tetszik. Így, hogy belelátok nagyon gusztustalannak látom az egészet, nem szívesen tukmálnék ilyeneket emberekre. Ezen kívül a munkamoráljuktól hányingerem van, nagyon bicskanyitogató stílusban kéne dolgoznom. Nekem ez nem fér bele. Idő közben lett egy másik lehetőségem, holnap megyek interjúra. Azt már tudom, hogy az első helyet otthagyom, de nem tudom ilyenkor mi van. Kell bármilyen indokot mondanom nekik? Letöltsem még a maradék 1 próbanapot és utána közöljem a döntésemet? A 3 napomat kifizetik? Nem írtunk még szerződést.

19/L


2020. nov. 19. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Szerződés nélkül dolgozol?? Elvileg kifizetik, gyakorlatilag szerződés nélkül... 3 napot... háát...

Nem kell megindokolni a felmondást.

2020. nov. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt mondták a próbaidő után írják csak meg..Be vagyok jelentve és az online platformon fent vannak az eddigi eladásaim, azzal talán valamit lehetne bizonyítani. De igazából az sem érdekelne már, ha nem fizetnék ki, úgyis nevetséges az órabér.

Köszönöm a válaszod!

2020. nov. 19. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy a próbaidő után írják meg. Holnap már be se menj, csak szólj, hogy felmondasz.
2020. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Azonnal közöld, hogy találtál közelebbi helyet. Persze fájdalommal tele tekintettel, szempillarebegtetéssel..csodálkoznék, hakifizetnék az eddigi idődet.


Mindenesetre hazudj szemrebbenés nélkül. A testbeszéd sokat elárul. Nehogy körberöhögjenek.

2020. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez ügynöki munka, ha jól értem? Azt nem nagyon szokták kifizetni, max. ha el is adsz valamit. De még akkor sem biztos. Anyám csinálta (bár mondtam neki, hogy ne), adott is el, de a végén nem fizettek neki semmit, mert számlaképesnek kellett volna lennie, de ezt csak utólag mondták meg.

Amúgy még hivatalos próbaidő alatt sem kell megindokolni, hogy miért mondasz fel. Esetleg rákérdezhetnek, és el lehet mondani, de hivatalosan nem kell.

2020. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A központot hívjam, vagy a csajszinak szóljak, aki interjúztatott? Ő nem HR-es, csak régóta ott dolgozik, de azonos pozícióba vagyunk.
2020. nov. 19. 20:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem ügynöki munka, áruháznak a hitelkártyáit intézi a cég. Van egy alap órabér, de az nevetséges. Ha egy bizonyos eladási arányod van akkor kapsz valamennyi jutalékot. Nem éri meg.
2020. nov. 19. 20:46
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell felmondani sem, hiszen nem dolgozol ott.
2020. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem tudjuk, hogy milyen jogviszonyban foglalkoztatnak.

Szerintem Te sem...


A jogviszony jellege határozza meg, hogy most ilyenkor mi van!


Ha munkaviszonyról van szó, akkor szerződés nélkül is létrejött az, csak szóban állapodtatok meg, ami azért aggályos, mert nehezen bizonyítható egy vita esetén, hogy miben is állapodtatok meg. A dolgozó ilyenkor a munkába állást követő 30 napon belül a munkaviszonyát felmondhatja azonnali hatállyal arra hivatkozva, hogy nem kapott írásos szerződést. Ugyanis a megállapodás írásba foglalását a törvény a munkáltatóra hárítja.

Munkaviszony esetén ha van írott szerződés, ha nincs, írásban mondjuk fel! Ha van írott szerződés, akkor pedig kötelező az írásos felmondás.

Munkaviszony esetén kizárólag akkor van próbaidő, ha azt a szerződés tartalmazza, vagy egyébként szóban abban állapodtatok meg. Viszont szerződés híjján még mindig ott van a kezdéstől számított 30 nap lelépési lehetőség. Remélem érthető, hogy ilyenkor a felmondásod indoklása kötelező. Vagyis hivatkoznod kell arra, hogy azért mondod fel a jogviszonyt, mert nem kaptad meg írásban a munkaszerződést.


Megbízási jogviszony esetén a próbaidő, mint lehetőség nem létezik, mert a megbízás egy Ptk. szerinti megállapodás, próbaidő pedig munkaviszony esetén lehetséges, de ott sem kötelező. A megbízási szerződés bármikor felbontható természetesen a megállapodásban foglaltaknak megfelelően.


Egyszerűsített foglalkoztatás (EFO-> alkalmi munka, napi bejelentés). Itt meg pláne nem létezik a próbaidő, ilyen esetben bármelyik fél jelezheti, hogy holnaptól már nincs szüksége a másikra.


Mindhárom jogviszony jellemzője, hogy a megállapodás szerinti bért/megbízási díjat stb. ki kell fizetni, ha a feladatot a dolgozó/megbízott elvégezte.


Munkaviszony/EFO esetén panaszt lehet tenni a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen, megbízási jogviszony esetén polgári per indítható.


Szóval milyen jogviszonyban vagy Kérdező?

2020. nov. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Magyar jogban nincs olyan, hogy próbanap
2020. nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!