Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidőn vagyok, de már most...

Próbaidőn vagyok, de már most utálom az egészet. Meg kell indokolnom, hogy miért nem vállalom az állást? A próbanapokat kifizetik?

Figyelt kérdés

Promóter munkára jelentkeztem, hitelkártyákat meg biztosításokat kéne értékesítenem....1,5 hónapja nem találtam munkát, így vonakodva, de ,,majd meglátjuk" alapon bevállaltam. 3 próbanapom van, kettőn már túl vagyok, de nem tetszik. Így, hogy belelátok nagyon gusztustalannak látom az egészet, nem szívesen tukmálnék ilyeneket emberekre. Ezen kívül a munkamoráljuktól hányingerem van, nagyon bicskanyitogató stílusban kéne dolgoznom. Nekem ez nem fér bele. Idő közben lett egy másik lehetőségem, holnap megyek interjúra. Azt már tudom, hogy az első helyet otthagyom, de nem tudom ilyenkor mi van. Kell bármilyen indokot mondanom nekik? Letöltsem még a maradék 1 próbanapot és utána közöljem a döntésemet? A 3 napomat kifizetik? Nem írtunk még szerződést.

19/L


2020. nov. 19. 20:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9-es:

Fogalmam sincs milyen jogviszonyban vagyok, mert semmilyen tájékoztatást nem adtak sem az interjún (amikor rákérdeztem azt mondták az első napon mindent megbeszélünk), de az első ,,próbanapomon" is csak hárítottak. Semmi írásos megegyezést nincs, bejelentettek, de hogy milyen foglalkoztatási formában, azt nem mondták. Az interjún annyit mondott a csajszi, hogy 1 hét próbaidőt javasolnak mindenkinek, nekem 3 napom lett volna, de az utolsóra nem mentem be. Írtam az interjúztató csajszinak, annyit mondott, hogy hívjam fel a nőt, akinek a körzetében vagyunk. Próbáltam 3X, de nem vette fel..

2020. nov. 20. 13:25
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez Isteni! Valószínűleg EFO-ról lesz szó.


Én a következőt ajánlom:

Írj egy ilyen nyilatkozatot:


X. Y. munkáltató neve, címe


Alulírott Rózsa Sándor (ide a személyes adataid) az Önöknél fennálló ismeretlen jellegű jogviszonyomat X. Y. nappal megszüntetem.

Kérem a munkáltatót/foglalkoztatót, hogy a ledolgozott időre járó bérem, valamint a megszűnéssel járó igazolásaimat X. Y. címre postázni szíveskedjen (vagy a bér utalásához bankszámlát adsz meg).

Aznapi dátum, amikortól már nem jelentél meg a cégnél munkára, és az aláírásod.


Két egyező példányban írd meg, egyiket add fel a cég címére tértivevényesen, másikat megőrzöd. A visszaérkező tértivevényes lapon látni fogod, hogy mikor és ki vette át.

Mellette e-mailben értesítsd a céget, hogy milyen jellegű nyilatkozatot tettél, és közöld benne, hogy az eredetit postán is továbbítod részükre.


Ha nem fizetnek ki és nem reagálnak sehogy, akkor a kormányhivatalokban tegyél panaszt a munkaügyi felügyelőségen, hogy a pénzedhez juss.


Ha lenne ügyfélkapud, azon meg lehet nézni, hogy ki, mikor és milyen jellegű foglalkoztatásra jelentett be, milyen összegű bért fizet.

Abból már magát a jogviszonyt is tudni lehet.

Így most csak a sötétben tapogatózunk.

2020. nov. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szükség van erre? :/ Nem érdekel, ha nem kapom meg a fizetésemet, a 2 napra kb 5,5 ezer forint járna, annyit nekem nem ér ez az egész. Azóta sem tudtam elérni azt a számot, senki nem jelzett semmit. Lehet nekem ebből bármi problémám azon kívül, hogy a fizetésemet nem kapom meg?
2020. nov. 21. 10:40
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi más csak az, hogy a fizetésedet nem kapod meg.


Az utánad következőknek viszont igen, mert velük is meg fogják csinálni azt, amit Veled. Teszik mindezt addig, amíg valaki az orrukra nem koppint. Ha senki nem teszi soha, akkor a végtelenségig...

2020. nov. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!