Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok nekem mondani olyan...

Tudnátok nekem mondani olyan munkákat amivel van esély arra hogy külföldön dolgozzak?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy olyan szakokat az egyetemen amik lehetőleg nyelvekre épülnek(angol, francia) és viszonylag jól fizet külföldön. Illetve nem is muszáj hogy nyelvekre épüljenek, elég az is hogyha csak előny a nyelvtudás. Leginkább humán tantárgyakban gondolkoznék, mert sajnos nem igazán vagyok reál beállítottságú.

Illetve szeretnék még egy nyelvet megtanulni. Szerintetek melyik az a nyelv amelyiknek nagy a keresete napjainkban?(az ilyen kínai, japán nyelveket ne nézzétek most)


2020. nov. 20. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, külföldön az, hogy beszélsz nyelveket az kb. nem skill, az alap. Kell mellé még valamihez érteni.

Én amúgy németet tanulnék még.

2020. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt kérdeztem első, hogy mi az amit tudnék mellé tanulni és a nyelvtudást is tudnám kamatoztatni illetve keresett is lenne külföldön...
2020. nov. 20. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy külföldön humán szakterületen el tudj helyezkedni igencsak kimagasló teljesítmény kell szerintem. A nyelvtudás csak egy alap, ahhoz még kell valamilyen hasznosítható szaktudás. Például a mérnökök, informatikusok keresettek mindenhol, csak hát ez nem éppen humán terület. Persze ha jól beszéled a nyelvet könnyen találhatsz munkát, csak nem biztos, hogy a végzettségednek megfelelőt. Csupán a nyelvtudással talán tolmácsként, fordítóként tudsz elhelyezkedni. Ha már nyelvtanulás, én leginkább az angolt és németet javaslom.
2020. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Igazából kb bármit tanulhatsz, ha mellette tudsz 2-3 nyelven, akkor simán el fogsz tudni helyezkedni :) egyetem alatt pedig érdemes menni erasmusra, külföldön végezni a szakmai gyakorlatod, ilyesmi.


Angolul alap, hogy beszélj, arra tényleg ne gondolj különleges skillként. De ha mellé megtanulsz egy németet vagy egy franciát + még valamit akár csak alapszinten, akkor egyáltalán nem lesz gondod.

2020. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
A németet tanuld. Amúgy a humán tantárgyakkal nem egyszerű külföldön elhelyezkedni. De pl ápoló, orvos ezek hiány szakmák, tuti lenne munkád
2020. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát én néztem a gyógypedagógiat, mert attól függetlenül hogy itt nagyon szarul fizetnek érte, azert úgy láttam külföldön egész keresett szakma.

Illetve a tolmács-fordító is érdekel, viszont ahhoz tényleg kellene egy különlegesebb nyelv. (pl svéd, dán, arab)

2020. nov. 20. 21:50
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodtan menj rá arra szerintem, ami tényleg érdekel, és amit tényleg szívesen tanulnál. Egyetem mellett mindenképp dolgozz, még akkor is, ha pénzügyileg nincs rá szükséged. Ha lesz egy diplomád, és a cv-dben szerepel 1-2 értelmes munkahely egyetem végére, mellette beszélsz több nyelven, akkor tuti nem lesz gond a külföldi munkavállalással.
2020. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

menj ki kulfoldre és ott kezdj el tanulni nyelvet , méghozzá ugy h azonnal gyakorlos is pl. a munkahelyen ahol dolgozol.

Én hollandiába 2nyelvet tanultam meg egyhuzamba. Mindkettőre szukség volt, a cégnél a munkatársakkal sokszor angolul beszéltunk, a vezetők hollandul beszéltek.

Az elején ujásogt hordtam reggel 4-7ig , Majd ottani munkaközvetitők kiközvetítettek munkára, az elején egyszerűbb melo, majd nagyobb cégnél , gyárba és logisztikai központnál is dolgoztam.

Mindez kis lépésben ment tehát ne egyből várd a csodát , legjobb ha már ismersz1-2 személyt de érdemes belevágni

2020. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"Angolul alap, hogy beszélj, arra tényleg ne gondolj különleges skillként"


Legtöbben normálisan nem tudnak angolul beszélni/megtanulni nálunk, annyira "alap skill", aha.

2020. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
9-es: én írtam az idézett mondatot, és diplomás fiatalok között, főleg külföldön igenis alap :)
2020. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!