Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Unom a munkát, pedig mondhatni...

Unom a munkát, pedig mondhatni jó munkám van! Nem akarok vállalkozni se! Elegem van a Kontrollból! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Unom a munkát, unom az embereket, a bejárást, a várakozást a fizetésre, a "feladatokat", és hogy páran csak csettintenek aztán bumm milliók, én meg hónapokon át néhányszázezresével közelítek egy hétköznapi célhoz.


Van még max 20 aktív évem ti mit tennétek a helyemben?



2020. nov. 23. 18:54
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"Eddig ha találtam valamilyen jó megoldásnak tűnő dolgot arra mindíg ráfaragtam végül."

Vele jár. Nyilván olyasmit érdemes vállalni, amivel bírsz, mert az nagyon ritka, hogy olyat találsz csapattagnak, amilyen helyettes te voltál másfél évig. Ez is egyfajta kivételes dolog, és általában a kivételes dolgok szoktak idővel jövedelemben is nagyon durván meglátszódni. Persze csak akkor, ha minimum szimbiózisban működnek, tehát nem akkor, ha lehet rángatni az embert, aztán cserébe meg csak a nagy kolbász. Amiben nagy vagy, arra lehet építeni, kérdés, hogy mit. Ugye általában egy jól üzemelő rendszert gondolunk építeni, amiben mások végzik el a konkrét feladatokat. Az nem megúszható, hogy megtervezd az odavezető utat. És ha nem tudod megtervezni, akkor előbb azt kell megtanuld. :) Tudom, hogy ilyen közhelyes, meg "könnyű mondani" dolgok ezek így összefoglalva, de pont a nyilvánvalóságuk teszi ilyenné őket.

2020. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Hogy van az, hogy nekem másodállás kell, hogy spórolni tudjak"


Kérdező, ezzel én is így voltam.


Tudod miért kell neked másodállás?

Azért, mert órabérben dolgozol, amelynél MINDIG plafon van.


Akik milliókat akasztanak le, azok 99%-a vállalkozik, ami szintén sok befektetett munkával (és egyéb készséggel + kockázattal jár), cserébe NINCS plafon, és olyan területbe kezdesz bele, amibe csak akarsz (+ nem engedélyköteles, meg értesz is hozzá valamennyire).


Én is alkalmazott voltam 8 évig, elegem lett belőle, SOHA nem mennék vissza annak, még úgy sem, hogy megtapasztaltam a vállalkozói lét mélységeit is.

2020. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

32/


Mit dolgozol, hogy "nincs plafon" ? Mi volt az a "mélypont"?

2020. dec. 12. 13:57
 34/34 anonim ***** válasza:

#33 Vállalkozó vagyok, a bevételem kb. attól függ, mekkorát tudok álmodni, és mennyit tudok dolgozni érte.

Persze nem egyik napról a másikra. De alkalmazottként nem Te határozod meg, mennyit keresel. A fizetésemelési igényeidet elutasíthatják, az esetleges bónuszok követelményeit felemelhetik, hogy ne érd el.


A mélypont? Az volt, amikor éveken át azt sem mindig tudtam, az adót miből fizetem ki. De aztán valahogy mindig összejött annyi pénz, és sikerült kisakkozni a fizetendőket. De sok lemondás és kitartás kellett, hogy hinni tudjak az álmaimban.

2020. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!