Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme kimenni Németorszá...

Van értelme kimenni Németországba vagy Ausztriába gyári betanított munkát végezni? Egy büfészakos diplomám van, amivel itthon nem boldogulok. Mindenhogy gyári munkás lennék, de akkor már több értelme lenne kimenni?

Figyelt kérdés

#Németország #jólét #Einigkeit und Recht und Freiheit
2020. nov. 24. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Többet fogsz keresni, de a megélhetés is drágább, különösen a lakhatás. Ugyanoda jutsz a végén kb.
2020. nov. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Megélhetésileg lehet, hogy ugyanoda jutsz, viszont a körülmények ezerszer jobbak.
2020. nov. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem másik 4 emberrel tervezel élni egy 3 szobás lakásban, akkor anyagilag semmivel nem leszel előrébb. Ha költeni szeretnél magadra, akkor az ottani fizetésed is ugyanúgy el fog menni az ottani megélhetésre, mint az itteni menne az ittenire.
2020. nov. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nyugati határ szélről való ingázás is jó megoldás. Hazai árak ( fővárosi albi árak még magasabbak is ) de osztrák bér.
2020. nov. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ne csak az anyagiakat nézd.Odahaza munkásként a vezetőség kutyába se néz,okádék az a munkahelyi kultúra.Egy rakás kisebbségi meg ukrán között kell melóznod már a legtöbb helyen,borzasztó az a közeg.Általában monoton gyártósori munkák vannak, ebbe hamar belefásulsz.Idekint nem nehéz találni olyan helyet ahol sokkal összetettebb feladatok vannak,a munka fizikailag nem megterhelő,érdekes,leköti az embert.Bennem meló közben semmi negatív érzés nincs,teszem a dolgom,elrepül a munkaidő.A főnököktől 5 év alatt egyetlen rossz szót még nem kaptam, csak pozitív megerősítést, igaz, oda is teszem magam mindenben, látják,hogy fejlődni akarok. Túlórára,hétvégi munkára nem kényszerítenek, nem fenyegetnek kirúgással mint otthon.Kiszámítható minden.Míg odahaza egy átlag gyári munkában szellemileg leépülsz,belefásulsz az életbe,addig kint fejleszted magadat,nyelvet tanulsz, azt gyakorlod,megismersz egy másik kultúrát, saját tapasztalaton alapuló értékes betekintést nyersz a világra,életre.Anyagilag ha magad vagy valóban csak akkor buli eleinte ha nagyon minimál szinten élsz.Ha viszont lesz idekint egy párod, vele közösen fizetitek a kiadásokat akkor úgy már nagyon jól tudtok élni,spórolhattok,utazgathattok,jut pénz mindenre.
2020. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
nincs értelme inkább tanulj valami jüt
2020. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván a hazainál többet fogsz keresni, csak osztrák, német átlagban az a pénz elég kevés. Bár ugródeszkának jó lehet, közben tanulod a nyelvet, és tudsz menni egy jobb helyre. Ausztriában meg csak ott van az Urlaubsgeld meg a Weichnatsgeld. Abból azért már tudsz félretenni.
2020. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomás vagyok nem büfé szak csak közszféra és szarul fizet ..


Vendéglátásba mentem ki Ausztriába. 150 eurót vonták le havonta a szállás és kaja miatt. Nettó 1250et kerestem heti 40 órába. 1150 tisztán az enyém maradt. Mivel semmi nem kellett elég sokat spóroltam. Vendéglátásban egyébként többet tudsz keresni mint ez az összeg de én itt kezdtem jól éreztem magam stb.


Ezt csak azért írtam le mert itt írta valaki hogy nem lehet félretenni. De félre lehet. És nem muszáj neked gyári melóba menni ha érdekel a vendéglátás turizmus. Bár nyilván nekem is haza kellett jönnöm most mert hát tudjuk milyen a szitu.

2020. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
*1050 maradt tisztán bocsi elírtam az elobb
2020. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Inkább gyári melóra mennék.. A vendéglátásban szerintem jobban hajtják az embert, kevesebb a szabadidő, plusz egy introvertált embernek nagyon nem való a vendéglátás.
2020. nov. 24. 15:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!