Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól van ez így? Te mit csináln...

Jól van ez így? Te mit csinálnál másképp?

Figyelt kérdés

Családi bölcsődében dolgozom, ketten vagyunk a főnökasszonyommal, baráti a kapcsolatunk, van egy kislánya.

A bölcsibe jelenleg 12 gyermek jár, 1-2 év jelenleg az átlag életkor, nagyobbak most kezdik a 2-t betölteni. Reggel fél8-tól fél9ig egyedül vagyok a gyermekekkel ( remélem nem kell részletezzem milyen nehéz ez az egy óra számomra) .. reggelizetni a kicsiket, közben elöl bevenni egyesével őket, addig a többi hátul kb kinyirja egymást.... napközben a főnökasszony a telefonját nyomja,talál magának mindig elfoglaltságot... én pelenkázom egész nap az összes kicsit, nekem kell a szobákban utánuk összepakolni,én ágyazom és délután szintén egyedül vagyok velük egy órát, uzsiztatom őket,ágyazom, mosogatok,feltakarítok,pelenkázom,öltöztetés... nem vagyok bejelentve,így kapok 250-et, most a vírushelyzet miatt természetesen “jó” dolgom van... de úgy érzem nem vagyok megfizetve,mármint nekem fontos lenne a bejelentés hiszem 24vagyok, nekem is vannak terveim a jövőre nézve,de ha bejelent akkor csak 170-et kapok,ami édes kevés lenne,emelett ingázom is napi 4óra összesen csak az utazás.. amig a gyerekek alszanak a konyhàt kell összeraknom,plusz cipők takarítása,fürdő takarítás,felmosni mindenhol... Mondjátok,hogy csak nem én érzem ezt így soknak.. kapcsolatom ráment ,mire hazaérek este fél7,hulla vagyok :/

Tudom,most kussoljak és csináljam és örüljek,hogy van munkám, na de normális ez így? :/



2020. nov. 28. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Na ez a baj az országgal, és ez az, amit senki nem hajlandó elismerni.

Ez nem embernek való. Napi négy órát ingázni? Itt, Németországban azt mondanám, hülye vagy. Már azt is hülyének nézik, aki kétszer egy órát ingázik.

Valamit nagyon rosszul csinálsz. Azt, hogy hagyod, hogy kihasználjanak.

Tudom, ha felmondasz, nem lesz munkád. Keress!

Mindaddig, amíg hagyjátok, hogy birkaként bánjanak veletek, birkaként is fognak veletek bánni. Nincs ebben semmi meglepő.

Normális esetben jelzed, hogy a feketemunka nem menő, mert szeretnél még nyugdíjas is lenni. Továbbá tisztázni kéne, mi a te feladatod, és mi a főnöködé. Nem tudom, mi áll a munkaszerződésedben (haha, nincs is!), de ha a főnököd úgy vett fel, hogy te dolgozol ő pedig csak a papírmunkát végzed, akkor minden oké. Akkor neked kell eldöntened, mennyit ér a munkád. Ha úgy érzed, ő nem végzi a saját feladatait, akkor ismét kommunikáció: jelzed neki, megbeszélitek, és ha nem tudtok megegyezni, viszlát.

2020. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Minden tiszteletem a tiéd. Mérlegelned kell, megéri e neked ez az egész munka. Te gürizel a gyerekekkel egész nap, rengeteget utazol, rá ment egy kapcsolatod és be sem vagy jelentve normálisan. Eddig ez piszok rosszul hangzik. Én biztos nem csinálnám ezt. A főnökkel jó a kapcsolatod, kompromisszumot kellene kötni. Mond el neki, hogy neked ez így nagyon sok. Gondolnod kell a jövődre és kell az a bejelentés úgy, hogy közben nem vesz el abból amiért igazából megdolgozol(250). Sok sikert!
2020. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha 24-én évesen ennyi eszed van, akkor nem sajnállak!


"normális ez így? :/"


Lehet lepontozni.

2020. nov. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ameddig ilyen birkák vannak, mint ez a 24 éves fiatal nő, addig bármit megtehetnek a politikusok is.


Pedig azt hittem, hogy csak az 50 felettiek ilyen birkák (Kádár rendszer hozadéka), de a fiatalok is, ezek szerint.


Magyarországnak vége.

2020. nov. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezen nincs mit gondolkodni. Sok és kész. Még akkor is, ha hivatalosan be lennél jelentve, és akár 500 ezret fizetnének érte.

Túlpakolták a válladat, nem fogod tudni sokáig vinni a terhet, hidd el.

Majd idővel jelentkezik fizikai tünetekben is az, amit pszichésen most cipelsz. Döntsd el, hogy mit akarsz és lépj, ha egyezségre nem jutsz a vezetőddel.

2020. nov. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, ne kussolj, hanem nézelődj.


Felejtsd el a járványt, sok munkalehetőségnél teljesen más (vagy éppen semleges) a hatása. Ne legyen egy kifogás, amiért nem javítasz a helyzeteden!

2020. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!