Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legózzak? Felvételi...

Hogyan legózzak? Felvételi eljárás egy nagykőrösi cégnél a legózás.

Figyelt kérdés

Egy japán multicéghez megyek majd felvételizni szalagmunkára. A feladat az hogy 1 perc alatt ki kell rakni egy őáltaluk legóból készített alakzatot. Nos milyen tippeket tudtok adni hogy sikerüljön nekem is kirakni a legóalakzatot időre? Színekre és alakra ügyelni kell.

Tehát a kezedbe kapsz egy idióta legóalakzatot, 1 perc alatt neked szintén legóból fel kell építened ugyanazt, tehát le kell másolni. A minta végig a kezedben lehet, de hát hiába ha kevés az idő. Valami tippek? Volt már valaki ilyenen? Mennyire szabályos egyáltalán ez? AKi nem tudja kirakni azt nem veszik fel.


2010. aug. 11. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Gyakorolj sokat, kérj meg vkit, hogy rakjon ki neked alakzatokat. Egy kis gyakorlás után biztos gyorsabban fog menni
2010. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
sehogy ne gyakorolj, tök egy szerű legóalakzat lesz, ha nem tudod kirakni, akkor a melóra is teljesen alkalmatlan vagy
2010. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szalagmunkára mész tehát nyilván nem a Fuji hotelt kell kiraknod hanem valami gagyi, egyszerű formát. Egyébként gyakorolj egy kicsit legón,de az lebegjen a szemed előtt,hogy szalagmunkát fogsz csinálni tehát nem kell hozzá sok ész csak kézügyesség.
2010. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na parázz. Nem egy birodalmi lépegetőt, vagy egy csillagrombolót kell kirakni.
2010. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd írd már meg mit kellett kirakni :)
2010. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Én eleve nem mennék bele ilyen megalázó játékba. Szemetek, kihasználják, visszaélnek vele, hogy ennyire reszketsz a munkáért. Én már több felvételi beszélgetésről távoztam úgy, hogy oda küldtem el a kekecet, ahová most gondolod.
2010. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy találomra összerakott, kb 10-15 db legóból álló kis "építményt" kellett összerakni. Nem tudom minek nevezni mert alakra nem hasonlított semmire, tényleg úgy nézett ki hogy valaki találomra összerakott pár darabból valamit.

Persze nagyonis nem találomra volt kirakva hanem igencsak trükkösen.

De hiába a kis darabszám, olyan trükkösen volt összerakva hogy nagyon könnyen el tudtad téveszteni.

Sőt ugye a mintadarabot foghattad, forgathattad de nem bonthattad meg. Tehát a középen lévő daraboknál már nehéz volt eldönteni hogy most "kettes" vagy "hármas" darab kell-e oda. Persze csak pont annyi és pont ugyanolyan darabok álltak rendelkezésre amennyi kiadta ugyanazt az alakot. Tehát ha egyetlen egy darabot rossz helyre tettél akkor nem jött ki az alakzat, buktad az egészet mert újraépíteni nem volt elég idő.

1 perc volt rá.


Végülis sikerült, 40 másodperc alatt kiraknom de szerintem pont könnyebb darabhoz jutottam.

Mert persze esélyegyenlőség az annyi volt hogy leültek az emberek az asztalhoz 6-osával egymás mellé és mindenki más más alakot kapott. Volt aki 20-25 darabosat viszonylag nagyobb darabot, volt aki ránézésre igen egyszerű "falat" kapott.

Tehát már az pofátlanság volt hogy nem mindenkinek ugyanazt az alakot kellett kiraknia. Mert ha mind a 6 ember ugyanazt az alakot rakja de hogy nemhogy az alak de a méret (darabszám) is más...


Engem felvettek, akinek nem sikerült 1 perc alatt azt nem. Csak a legó alapján döntöttek, pedig ennek semmi köze a munkához....


Ja és kb 60-an voltunk, abból kb csak a felét vették fel. Sokan buktak a legón.


Hidjétek el, hiába nem birodalmi lépegető, de az hogy azon múlik a munkahelyed, meg hogy bámul 60 ember + a HR-es nő aki stopperez is, sőt 1 perced van rá így nagyon nem is egyszerű a dolog. Többeknek egyszerűen remegett a keze.. :-(

Volt ott műszerész csajszi is, 96 másodperc alatt rakta ki, nem vették fel egy elektronikai gyárba. A kőművesnek sikerült, őt felvették.



Ha anyagilag úgy állnák én is rájuk borítottam volna az asztalt. De sajnos nem tehetem meg.. :-(


A japánok csak ránknéztek és röhögtek rajtunk.

2010. aug. 12. 23:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Na örülök, hogy sikerült.


Én is annak idején szalagmunkára jelentkeztem, mert kiraktak otthonról. Egy nagy varrodába kellet ilyen "ügyességi, gyorsasági" dolgot csinálni. Egy 50x50 cm tábla szépen sorba ki volt lyukasztva és abba kellett minél gyorsabban tenni tüskéket. Annak se sok köze volt a varrógéphez.

Szerencsére azóta minden jól alakult. Nem kellett szalagsoron dolgoznom, kibékültem a szüleimmel és azóta középvezető vagyok egy nagy cégnél.


Fel a fejjel lesz ez még így se.

A Tescoban meg nem kérdezik, mivel keresed a pénzedet.

2010. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!