Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres Magyarországon...

Mennyit keres Magyarországon egy egyetemi tanár?

Figyelt kérdés
Számít e valamit az, hogy mit tanít, illetve hogy melyik intézményben, vagy mind ugyanannyit keresnek?

2020. nov. 30. 12:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Érdekes. Nekem egyszer azt mondta egy egyiptológus, hogy egyetemi tanárként nem lehet bruttó 500 ezer forintnál kevesebbet keresni...

Ha ez nincs így, akkor miért mondhatta ezt?


És most nem azért, de ha az egyetemi tanárok, akik minimum egy doktorival rendelkeznek, ennyire keveset keresnek, akkor miért az általános és középiskolai tanárok bérét szokták számon kérni a politikán?


Amúgy köszi a válaszokat!

2020. nov. 30. 19:38
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem attól függ hány órát tartok, az óraszámot számlázom le. Ezért nyáron nagyon kevés a "fizetésem", szorgalmi időszakban viszont 450-500 nettó, de van olyan kollegám akinek milliós. Én mellékállásként járok be oktatni.
2020. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
Az egyetemi tanár a laikusok számár megtévesztő. Ugyanis az egyetemen fokozatok vannak: tanársegéd, adjunktus, docens, tanár, professzor, emeritus stb. Az összefoglaló nevük nem tanár, ahogy a középiskolában, hanem oktató. A tanár fokozat már elég magas, kb 45 éves felett elérhető reálisan. Itt már, ahogy láttad a bértáblát, reális a br 500. De az ember nem 50 éves korára akar jól keresni.
2020. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"7/13 A te válaszod:

0%

Br. 216 100Ft"


Sajnos nem viccnek szántam, tényleg ennyit kapok :)

2020. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos bértábla van, munkáltatói döntés miatt kapunk csak magasabb fizetést.

Tanszéki mérnökként a H-ban vagyok, de kapom a kiegészítést br.210e-re+a munkáltatói döntés miatt a kiegészítést 216,1e-re.


Az adjunktus vr. 256e + munkáltatói döntés, docens 308e + munkáltatói döntés összege.

A legnagyobb gond, hogy a béremelést nem arányosan osztották el, így hiába részesültünk 44%-os emelésben az csak néhány vezető zsebében landolt!


Mondok egy példát: van 5 alkalmazott, a teljes bérük legyen 2mFt, a bérfejlesztésre kap az intézmény 880 000Ft-ot, ebből megemelik kereken 1 fő fizetését 1 000 000Ft-ról 1 880 000Ft-ra. A bérfejlesztés sikeres volt, jön az újságcikk a tanárok 44%-os béremelést kaptak...


Az átlagos fizetés tényleg ott van, ahol te is írtad, nem is vitatkoztam veled emiatt.

2020. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Van egy egyetemi tanar ismerosom, 39 eves. Tavaly beszeltem vele. Ugy 300 netto a bère h 20 orat egy egyetemen es 6 ot a tudomanyos akademian oktat.
2020. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
A tanszekvezetok jobban keresnek, rektori hivatali vezetok bère viszont millios.
2020. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!