Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan utasítsak vissza egy...

Hogyan utasítsak vissza egy állásajánlatot, ha meg akarom említeni nekik, hogy a túl alacsony fizetés miatt nem vállalom el?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, de kb. fele akkora lenne a fizetésem, mint a jelenlegi. (Ugyanaz a munkakör)

Szóval amikor megírták e-mail-ben hogy mennyi a fizu, akkor határoztam el, hogy ennyiért biztos nem váltok. Viszont nagyon kedvesek voltak az interjún, és az e-mailben is. Mit írhatnék nekik, ha a tudtukra akarom adni, hogy azért nem vállalom, mert nagyon alacsony a fizetés? Nem akarom, hogy megsértődjenek, szóval lehetőleg valamiféle udvarias stílusú sablonszövegre lenne szükségem. Tudnátok nekem segíteni ennek a megfogalmazásában?



2020. dec. 16. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, miért akarsz indokolni, a munkaadók sem szoktak. De ha mindenképpen akarsz, akkor írd meg, hogy a juttatások nem vágnak egybe az elképzeléseiddel.
2020. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

"Mit írhatnék nekik, ha a tudtukra akarom adni, hogy azért nem vállalom, mert nagyon alacsony a fizetés?"


Pontosan ezt... hogy nézzenek hülyének mást.


Na jó, leírom a diszkrét formáját is:D

Tisztelt .... cég, ügyvez, HR, tudomisénmi.

Köszönöm a lehetőséget, de nem szeretnék élni vele, tekintettel arra, hogy a jelenlegi munkahelyemen ennyit és ennyit keresek (vagy ha nem akarod megírni, akkor lényegesen többet keresek) és mivel a MUNKAVÉGZÉSEMNEK, a munkaerőmnek ára van, sajnos nem tehetem meg, hogy ennyiért dolgozzak (hiszen a fizetésből meg is kell élni).

2020. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Miss Endzsi ***** válasza:
91%
Persze, hogy kedvesek voltak, balekot keresnek.
2020. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Miért utasítanád el egyből?? Pláne ilyen - khm... nem túl illedelmesen, mint a 2.?


Én legutóbbi ajánlatra ezt válaszoltam és a lenti levélváltás után megegyeztünk +30%-ba...


"Kedves XXXX!


Köszönöm az ajánlatot.


Vonzz a pozíció és az általa nyújtott kihívások, így szívesen csatlakoznék a csapathoz. Ellenben úgy gondolom, hogy cafeteria rendszer teljes hiányában egy br.- xxx,000 Ft-hoz közelítő bér biztosítaná részemről a magabiztos igent a pozícióra.


Tudnánk közelíteni az álláspontjainkat egymáshoz ez ügyben?


-----------



Kedves XXXX,


Engedje meg, hogy a lentieket megvitassam a management-ünkkel. Amint tudok, jelentkezem a válasszal.


Üdvözlettel,"

-------------------


"Kedves XXXX,



Az ajánlatunkat bruttó xxx 000 HUF/hó havi alapbérre tudjuk módosítani. Remélem, hogy ez megfelel Önnek is.


Várva válaszát a korábban megjelöltek szerint a mai munkanap végéig,


Köszönettel,"

2020. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Persze ha nem ajánlanak többet, akkor sajnálkozva megköszönöd a lehetőséget és kész. Így nincs sértődés, később még jól jöhet ám ha pl. lesz ott más meló lehetőség ami érdekel, hogy nem vágtad el magad...
2020. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Nem biztos, hogy elvágod magad, mivel úgyis tele vannak jelentkezővel. A felmérésükhöz pedig fel tudnák lehet használni az adataidat.


Ne az alábbit íd 😔:

Kedves XY!


Örömmel fogadtam a megkeresést és részemről szólva a lehető legjobbkor jött az ajánló levelük is

Sajnos jelenleg nem igazán tudok elszabadulni egyéni kötöttségeimre hivatkozva, valamint aktuális elképzeléseiket sem beleszámolni/beleilleszteni jövőbeli terveimbe.

Jelenleg adott - ugyan szerény - körülményeim alapján kényszerű döntést hoztam, azonban kitartok aktuális pozíciom mellet továbbá kompetenciám javítására koncentrálok.


Kívánom további sikereik még magasabb szintű megvalósítását!



Üdvözlettel,

Fürge Szintia| Fáradthatatlan Elek


(Ezt végképp ne írd: Éhségsztrájk kizárt!)

2020. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer kértem Br. 10e forinttal többet, mint az akkori állásomban kerestem. Sejtettem, hogy mi az átlag.

Nem is vettek fel, pedig nagyon rosszul éreztem magam az akkori helyen, kevesebbért is eljöttem volna.

2020. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Férfiaknak akkor előny, nőknek hátrány a magabiztosság...

Mérlegelj! 🤔

2020. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Kemény, hogy a példát írók közül a 2-esen kívül senki nem tud rendesen magyarul. Mindenki sír, hogy nincs meló, de 2 értelmes mondatot nem tudnak összehozni. Tragikus.
2020. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Azok ütik el nagyon sok esetben, akik szorongással küzdenek. Nyomást gyakorolnak rájuk...

De eleve nem ez a feladatuk.

Másrészt engem is zavar, ha mellé ütök, néha a javítót nem szoktam még meg, néha nem figyelek.

Mondjuk ezt életrajz nélküliek esetében is biztos sokat tesztelik.

2020. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!