Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen alacsony az...

Miért ilyen alacsony az általános- és középiskolai tanárok fizetése?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Államilag így van meghatározva.

Mondjuk én egyik tanáromon sem láttam annó, hogy olyan hatalmas nagy nélkülözésben élne.

2020. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert az értelmi szintjük alacsony ezért nem érdemelnek meg magadabb bért.
2020. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

20 éve tanító középiskolai tanár ismerősöm fizetése osztályfőnöki pótlékkal nettó 300 ezer (ped 2 és 2 gyereke van). Emellett magánórákat ad óránként 5000 Ft-ért. Nem én vagyok az egyetlen magántanítványa, de szerintem nettó 100 abból is bejön feketén. Hétvégente szombat délelőtt takarítani jár át Bundára (nem tudom mennyiért).

Mestertanári portfóliót fog írni, hogy magasabb legyen a fizetése.

Nem irigylem tőle, mert sokat gürizik azért, hogy a két gyerekét eltartsa.


A kezdő tanárok fizetése szemtelenül alacsony.

2020. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert az államnak nem érdeke, hogy tanult, okos polgárai legyenek. Összeszerelő ország vagyunk, oda nem kell az ész. A tanult ember gondolkodik. Aki gondolkodik, az kritikus. Aki kritikus, az a rendszer ellensége. Nem akarnak ellenségeket. Sok, elégedetten bégető birkát akarnak.


Szűk családban két tanár végzettségű rokon is van. Egyik sem a szakmában dolgozik. Miért? Mert tanárként kapnának nevetséges 150-170 ezret havonta, ami semmire nem elég. Egy bolti eladó többet keres manapság. Így aztán csak az marad a pályán, aki semmi másra nem alkalmas, az is csak fásultságból.

2020. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy a 3-as írta, vannak módszerek ott is, ahogy meg lehet dobni a fizetést.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Persze ha valaki nem hajlandó tenni semmit érte, kényelmes, csak a sült galambot várja, az nem viszi semmire, de ez ugyanígy van más szakmákban is. Az élelmesebb, aktívabb, tenni akaró emberek, akik megteszik azt a kis pluszt azért többnyire boldogulnak.

2020. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Közgazdasági értelemben azért, mert ők nem termelik ki a saját bevételüket, hanem az állam a mi adónkból tartja el őket. Például egy banki trader jóhogy milliókat keres havonta, mert közben százmilliókat hoz a munkáltatónak.
2020. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anettbp ***** válasza:
100%
6, ez konkrétan nem igaz, közgazdasági számításokkal kimutatták, hogy az oktatás mennyivel járul hozzá a GDP-hez. De gondolj csak bele, ha nincsenek tanárok, a "banki trader"-t ki tanította volna meg arra, hogy képes legyen ezt a munkát elvégezni?5-nek, amiről az előtte levő írt, az az, ahogyan egy tanár kiegészítheti a fizetését önszorgalomból, a saját szabadidejében. Vannak országok (északabbra), ahol az államnak fontos, hogy jól képezett és elégedett, jó körülmények között élő tanárok foglalkozzanak a gyerekekkel már kiskoruktól fogva, ezért annyi fizetést adnak nekik, mint amennyit a versenyszférában keresnének.
2020. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7-esnek teljesen igaza van. Ha nincs normális bér már viszonylag korán, akkor nem lesz utánpótlás, azaz nem lesz aki tanítson. Pontosabban hozzá nem értő dilettánsokat esetleg tudnak majd lasszóval fogni. És akkor manager meg banki trader is nehezen leszel, ha az éppen leérettségizett Gézuka fogja tartani a matekot mondjuk.
2021. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!