Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztráljak most a munkaügyi...

Regisztráljak most a munkaügyi központba, ha pályakezdőként semmire nem vagyok jogosult vagy tök felesleges?

Figyelt kérdés

27 vagyok, informatikai diplomával és hónapok óta munkanélküli. Volt közben 3 hét munkaviszonyom (előtte meg 3 hónap) de hamar kirúgtak és jelenleg senki nem jelez vissza pedig eladói állásokra is jelentkeztem. A lényeg, hogy 1 évet még nem dolgoztam így álláskeresési támogatásra nem vagyok jogosult szóval sztem semmi értelme regisztrálni (főleg, hogy személyesen kellene megjelennem és nekem most az különösen veszélyes covid idején, hiszen krónikus beteg vagyok). Szóval a kérdésem, hogy menjek regisztrálni vagy tök felesleges?

Amúgy nem tudom mi lesz velem, de gondolkozom a szakmaváltáson is, mert nem akarok évekig otthon ülni.



2020. dec. 18. 10:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha budapesti vagy, jogosult leszel az ingyenes BKK bérletre, azért szerintem már megéri. Az állásajánlataik kb. semmit nem érnek.
2020. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igazából nagy jelentősége nincs.


Amúgy ezek a kérdések annyira furcsák, hogy tegnap vagy tegnap előtt meg egy 24 éves it diplomás srác arról magyarázott hogy ő project manager, és a volt egyetemi csoporttársai is ilyen pozíciókba vannak.

2020. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

Ha IT-s diplomával nem tudsz elhelyezkedni, akkor valami nagyon nincs rendben. Lasszóval kergetik a jó informatikusokat elég jó fizetésekért. És a COVID ebből a szempontból nem hátrány, mert pont a vírus alatt értékelődik fel az IT, hiszen mindenki online dolgozik otthonról.

Miért rógtak ki az előző helyről?

2020. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
39%

Nejem ma us volt interjún, de megzsaroltak, hogy így nem is lesz.

10 év tapasztalattal. 😔

Pedig már mindent megtettem... ezt élvezik.

Én nem kaptam bérletet és a telefont se veszik fel.

Az kerületenként lehet az más?

2020. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
44%

A félelem miatt ütöttem el.

Bocsi

Nem tehetem meg ezt és annál inkább is.

Míg érzelmi reakciót nem tudnak kierőszakolni, mint egy idióta. 😥

2020. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Lasszóval kergetik a jó informatikusokat"


A jó kulcsszón van a hangsúly. Az államvizsgán átmentem, alibi szakdogámat megvédtem, de igazából programozási tudásom annyiban merül ki, amit demofeladatokat csináltunk egyetemen. Nyelvtudásomról nem is beszélve. Valójában nem is érdekel ez a szakterület. Szűk 1 éve végeztem, mára már szinte semmire nem emlékszem a tanulmányaimból (amit több éves csúszással végeztem el) és már azt se tudom milyen állásra jelentkezzek.

2020. dec. 18. 13:15
 7/34 anonim ***** válasza:
32%

Vagy ellenkezőleg teljesen robotizálnak.

Nem kértem az elején semmit, mert reméltem lesz munkám egy hónapon belül, de ilyen a világon nincs.

Aztán mindig kerítenek valakit, aki azt mondja, hogy hozzáteszem katarzist.

2020. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
42%

Mert vissza akarnak kergetni vhova... vagy tudom is én.

Nekik mindegy...

Karácsonykor se!

Egy éve már semmire nincs energiám, ezzel is mentális okokkal gyaláznak.

2020. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
55%

Akkor irány Ausztria. Nyelvtudás és használható végzettség nélkül kapsz annyit amennyit az itt írogató IT huszárok. Pl van olyan full alkesz ismerősöm aki tojást csomagol havi br 650 ezerért. Ha elvégzel egy jó szakmát plusz német B2 máris br 3000-4500 euro befigyel.


A munkaügyi központ Mo-on olyan, mint minden, ami a magyar államhoz köthető, tehát fölösleges akár 1 percet is rászánni.

2020. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
15%

Most mondta a nő, hogy így nem is lesz még jó ideig.

Ez milyen szöveg?

2020. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!