Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csehországban magasabb fizetés...

Csehországban magasabb fizetések vannak , mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Megéri kimenni? Informatikusként, folyékony angollal.
2021. jan. 2. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Prágában az IT fizetések kb. ugyan akkorák, max 10-15%-al magasabbak mint Budapesten, de annyival a lakhatás is drágább tehát a válasz egyértelműen: NEM.


(Egyébként informatikusként láthatnád magadtól: Glassdooron ha megnézed, nagyon kevés pozi van 110-120K CZK felett)

2021. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem számottevő a különbség. Meggazdagodni sehol se fogsz, ahhoz európai országot kell keresni
2021. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem. Röviden.
2021. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha a penz az elsodleges es europai orszagba akarsz menni, akkor Zurich es Google.

2. opcio lehet mondjuk Amszterdam (a 30% ruling miatt), ott Amazon vagy Uber.

2021. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Zürichben elég lehet az angol? Nem kell német? Amúgy nem programozó vagyok, hanem network-os
2021. jan. 2. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Svájc nem a nyitottságáról híres (ott ahol egy indiai szakembernek a származása miatt rövidebb tartózkodási engedélyt adnak...)

Tehát német és francia erősen ajánlatot.

2021. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Én a saját példámból kiindulva azt mondom, hogy Csehországon belül Prágába megéri kimenni, ugyanis jóval magasabb a fizetések mint Budapesten, de az árak hasonlóak. Én nem IT-s vagyok, hanem pénzügyes egy SSC-ben folyékony angol és magyar mellett, németül középfokon beszélek, de ez a szint is elég a munkámhoz. 4 év tapasztalattal bruttó 55 ezer CZK a fizetésem (amely mostani MNB-s árfolyammal számolva kb 770.000 HUF). A nettóm az kb. 40 ezer CZK, ami forintban kb. 560.000 HUF. Magyarországon beosztottként sehol nem keresnék ennyit pénzügyi területen. A kaja, ruha, elektronikai cuccok ugyanannyiba kerülnek, szolgáltatások (pl. fodrász, étterem, kozmetika) kb. 15%-kal kerülnek többe mint Pesten. Ami még drágább az az albérlet. Egy 45 nm-es 1,5 szobás lakás átlag környéken tömegközlekedéssel kb. fél órányira a belvárostól 13 ezer CZK + rezsi ami 180 ezer forint + rezsi. A rezsi ugyanannyi mint itthon.


Ami lényegesen drágább Pesthez képest az a lakhatás, kb. 50-60 ezerrel több. Nekem megérte kijönni, ugyanis ha Pesten maradtam volna, akkor most keresnék kb. nettó 400-420 ezret, így viszont havi 80-100 ezerrel többet tudok félretenni, mintha otthon maradtam volna, viszont ugyanolyan életszínvonalon élek. Persze azt hozzáteszem, hogy mehettem volna társbérletbe is, ha csak egy szobát bérelnék, akkor fele ennyi lenne a lakhatás, ami ilyen fizu mellett nagyon kedvező lenne. Egyébként én nem a magasabb fizetés miatt jöttem ki, hanem Prága miatt elsősorban, ugyanis imádom ezt a várost és nagyon szerettem volna egy kicsit itt élni :)


Ami még Prága mellett szól és amit pénzből nem lehet megfizetni az a biztonság. Egész Csehországban, de főleg Prágában nagyon alacsony a bűnözés. Sokkal kevesebb a rablás, késelés, erőszak, garázdaság, kocsilopás, betörés mint otthon. Ennek 2 oka van: Egyrészt jobban élnek az emberek mint otthon, másrészt pedig fele-harmadannyi roma van itt, mint Magyarországon. Gyakorlatilag nincs olyan része Prágának, ahol ne lehetne akár éjszaka is tök egyedül lófrálni és ne lennél biztonságban. Még nőként sem veszélyes.

Budapesten egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ilyen környék van.

2021. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es, köszi szépen a válaszod. Én se elsősorban a pénz miatt szeretnék külföldre menni dolgozni (majd), hanem mert kiszeretném próbálni milyen külföldön élni, mert amúgy is szeretek utazni.


Az meg elég vonzó, hogy jóval kevesebb cigó van. :)

2021. jan. 2. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

"Csehországban magasabb fizetések vannak , mint Magyarországon?"

Nagyjából mindenhol magasabbak a fizetések már Európában és Észak-Amerikában, mint itthon.

SZerintem könnyebb felsorolni azokat az országokat, ahol alacsonyabbak a bérek, mint ahol magasabbak.

2021. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Sztem oylan 10-15% kb.

Egy haverom ment ki nemrég. Itthon 1M volt a fizetése, kint 1.1M egy angyobb IT multinál. A lakhatás is ilyen 15%-al több. Nem plussz pénzt keresni ment, hanem jól néz ki a CV-ben a cég.

2021. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!