Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Büntetőjogi ügyvédeknél mi...

Büntetőjogi ügyvédeknél mi számít bele az órabérbe?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy oradíja van de nem csak a tárgyalások óráit számolja bele hanem ha mennem kell hozzá és azt is hogy hány órát vesz igénye amig az ügyhöz tartozó papírokat is elkészíti? Akit én kerestem meg neki 7000+Ft az óradíja és mondta hogy nem 1-2 óra egy ilyen ügy. Nem vagyok tele pénzzel de szeretnék feljelentést tenni egy személy ellen de ugy érzem nem fog sikerülni. Ha bele is kezdek nem fogom tudni végig vinni.

Vagy van esetleg ingyenes ügyvéd ilyen esetekre?


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 5. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kategória?
2021. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha úgy fogsz bele egy ügyvéddel való együttműködésbe, hogy előre tudni akarod hány óra munkája lesz az ügyeddel és te majd szépen kiszorzod a kis számológépeddel, akkor felejtsd el,kidobott pénz lesz.
2021. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom kiszamolni. Csak jó lenne tudni megközelítőleg mennyi egy ilyen ugyvéd ilyen perek során
2021. jan. 5. 18:32
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 melyik kategóriába kellett volna kiirnom? Kerestem a megfelelőt de nem találtam.
2021. jan. 5. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontos időt nem tudunk mondani, függ az ügytől eléggé. Érthető hogy nagyjából számolni szeretnél vele, ha 100%-ig neked van igazad, akkor pár óra is lehet, fellebezés esetén több is.
2021. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy korrekt ügyvéd már ha jártas olyan ügyben amire felkéred...tud mondani egy minimum díjat, ami alatt nem jössz ki.

Egy egyszerű egyoldalas szerződésért is tízezreket kérnek.

Szóval sejted, hogy ha "ügy" van,akkor az az óradíj még akkor is ketyeg , miközben a wcn ülve rágondol, hogy ja..azt ma meg kéne néznem.

2021. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért kell feljelentéshez ügyvéd? Bemész a rendőrségre és felveszik, segítenek is benne
2021. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért mert azt tanácsolták hogy előbb beszéljek egy büntetőjogi ügyvéddel és aztán menjek a rendőrségre. Mar voltam bent egyszer de elkuldtek hogy bizonyítani is kell. Akkor nem volt rá írásos bizonyítékom. Most van. Jobbnak látom ugyvédet fogadni aki hivatalosan megteszi
2021. jan. 5. 23:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig fizetni kell, bár én továbbra is azt mondom hogy felesleges
2021. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!