Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató fizette a...

Ha a munkáltató fizette a targoncás jogosítványt és képzést azt kirúgás után vagy esetén is meg kell kapjon ugye?

Figyelt kérdés

Nincs olyan, hogy azt ők megtartják és nem is használhatom másik cégnél ugye?

és mind a kettőt az OKJ-s és hatósági bizonyítványt is oda kell adniuk nekem ugye?



2021. jan. 10. 00:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha kötöttek veled tanulmányi szerződést, akkor arányosan a képzés árát követelhetik rajtad, de magát a bizonyítványt nem, az a tiéd.

Egyébként, hogy lehet a gyakorlatban kevesebb, mint 1 hónap alatt targoncás vizsgát tenni? Hogy még próbaidő alatt ki is rúgjanak a megszerzett bizonyítvánnyal?

2021. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Egyébként, hogy lehet a gyakorlatban kevesebb, mint 1 hónap alatt targoncás vizsgát tenni? Hogy még próbaidő alatt ki is rúgjanak a megszerzett bizonyítvánnyal?"


Nekem is kicsivel több, mint egy hónap volt a képzés, elég is volt belőle ennyi.

2021. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

#12: Akkor az mégis csak a próbaidő másfélszerese. Akiket mi beiskoláztunk, azoknak messze több idő volt.


#11

2021. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nincs kikötve, hogy a próbaidő fixen egy hónap. Nálunk pl 3 hónap, haverék cégénél pedig hat.
2021. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Persze nincs, de azért ez nem atomfizikus szint. Ahogy én látom a piacot, ezen a szinten 1 hónap az általános. Persze kivételek vannak.
2021. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Azt írja a papír, hogy munkáltató és kötöttem nincs tanulmányi szerződés hatályban!


Nem egy hónap volt a targoncás vizsga, hanem 4 nap +2 vizsga.

A próbaidő itt 6 hónap!

2021. jan. 10. 17:11
 17/19 anonim ***** válasza:
22%
4 nap alatt targoncás lettél? :O Az igazán kemény azért.
2021. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ez így van!

OKJ

2021. jan. 10. 18:20
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezt mondom, ez biztos valami mutyi tanfolyam volt (kb. az egész OKJ képzés erről szól), papír van, de dolgozni nyilván csak szigorú felügyelet tud. A 6 hónap próbaidő meg igen durva egy ilyen munkakörben.


Száz szónak is egy a vége, némi anyázást, meg nyomásgyakorlást kaphatsz, ha így hálálod meg a bizalmat, meg a cég által beléd fektetett energiát és pénzt. Max fekete listára kerülsz a cégnél (ha kimondva, kimondatlanul létezik) Nem tudnak mit követelni rajtad

2021. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!